Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Ti mit gondoltok a...

Hívők! Ti mit gondoltok a homoszexualitásról?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok hívő, de érdekel hogy Ti mit gondoltok az egyneműek kapcsolatáról.

2015. júl. 31. 14:03
1 2 3 4 5 6
 1/60 szp72 ***** válasza:
20%
A homoszexuális vágy egy betegség, egy ferde hajlam. A kiélése pedig bűn. Ahogy például a pedofilia vagy a többi szexuális eltévelyedés.
2015. júl. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 Roland G. ***** válasza:
39%

Egy hívő mindent a Bibliához mér,így a homoszexualitást is.

A Szentírás alapján nem betegség,hanem olyan magatartás,ami a bűn kategóriájába tartozik,s emiatt elítélendő.

2015. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
75%

egy betegség :)


ilyenkor azt szoktam mondani, hogy könyörögöm, lehet valaki ilyen vallású meg amolyan, aztán az egyk elfogadja, a másik nem, de sztem inkább támaszkodjunk a színtiszta tudományra.

nos a helyzet az, hogy a pszichiátria / pszichológia pedig bizony rég kivette a betegségek közül, sőt, az sokkal kórosabb, ha valakinek vannak ilyen vágyai és azt nem éli ki, hanem magába fojtja!! bizony!! Az aztán tuti igen defektes személyiséget eredményez, de gondolom, a katolikusakat az nem túlságosan zavarja.


Úgyhogy én katolikusként, és egyben szakemberként, azt mondom, hogy teljesen természetes dolog, egy ösztönös vonzódás, akár a heteroszexualitás, ezen változtatni nem lehet (persze jó kérdés, miért is kéne ...). Ebből kifolyólag semleges a téma, ugyanazt gondolom, mint a heteroszexuálisok kapcsolatáról.

2015. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
51%
mivel nem tehet senki arról, hogy a saját nemükre izgulnak fel, így nem érdekel egészen addig amig nem előttem csinálják, vagy nem az én faromra pályáznak.
2015. júl. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
36%

Azt amit a Teremtő mond erről, s ezt a véleményét a Szavában leíratta.


Ettől függetlenül nem avatkozom bele a dolgaikba,nem feladatom a gyűlölet keltés csak azért mert nem értek velük egyet.

Erre a Teremtőnek van joga.

2015. júl. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
30%

Mindegy, hogy ki, hogy próbálja ezt kimagyarázni mert egy hívő számára bűn, és annak is marad.

Tehát figyelem!-azt mondtam, hogy "EGY HÍVŐ" számára és nem csak egy templomba járó számára.

Egy ember aki elfogadja a teljes Szentírást hitelesnek, az nem fog különbséget tenni egyetlen ige közt sem.

Tehát szerintem is bűn a homoszexualítás.

Hogy betegség e vagy hajlam,azt nem tudom de azt már tudom,hogy mit ír a Biblia erről.


(Jak 4:3-4)

"Kéritek, de nem kapjátok, mert nem jól kéritek, hogy gerjedelmeitekre költsétek azt.

Parázna férfiak és asszonyok, nem tudjátok-é, hogy a világ barátsága ellenségeskedés az Istennel? A ki azért e világ barátja akar lenni, az Isten ellenségévé lesz."

2015. júl. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
40%

Ha a WHO betegségdefinicójt veszem alapul - betegség az eebri szervezet olyan testi, szellemi vagy pszichikai elváltozása, amely a normálistól eltér, és a szervezet halált vagy diszfunkcióját okozza - akkor a homoszexualitás egy betegség, pszichés jelelgű, és a szexuális élet zavara. Ez -tény. ezen a legkevésbé sem változtat az, hogyha ezt politikai okokból nem hajlandóak így tekinteni és tudomásul venni egyesek.

A keresztény - valamint a zsidó és iszlám -teológia egyértelműen bűnként tekint a homoszexualitás GYAKORLÁSÁRA. Semmilyen betegség nem bűn, nem az emebr hibája, hanem egy állapot, amelyet tekinthetünk büntetésnek, de helyesebb, ha próbatételnek, kihívásnak, megoldandó feladatnak tekintjük. Pusztána homoszexualitás, mint vonzódás, mint szexuálpszichés állapot természetesen enm bűn, hanem annak a gyakorlati megvalósítása az. A keresztény morálteológia parancsa egyértelmű: a bűnt elutasítjuk, de a bűnös embert testvérünkként szeretjük, segítjuk mindabban, amia bűnétől való megszabadulásra irányul, abban támogatjuk. Ha pedig bűnös viselkedésében megátalkodik, akkor is azon vagyunk, hogy lehetne rajta segíteni. A katolikus katekizmus szerint azonban idegen bűn - más bűnének magamra vétele -más bűnét dícsérni, neki arra tanácsot adni, mást bűnre ingerelni vagy más bűnével EGYETÉRTENI.

A közhiedelemmel elelntétben a homoszexualitás nagyon sokszor gyógyítható, bár a liberális közgondolkodás adja alájuka lovat, a valóságban a legtöbb homoszexuális nem büszke a másságára,a bűnére, hanem szeretne tőle megszabadulni. Akarattal és Isten segítségével ez általában sikerülhet is. Van, aki erre nem képes, de küzd ellene, és van az, aki nem küzd ellene, de tudja, hogy amit tesz, az bűn, és ezért próbálja azt kisebbíteni avgy bánni. Ezek szintek, lehetőségek, és az ilyen emebr iránt szeretettel és megértéssel kell fordulni, szem előtt tartva, hogy bár én ezt nem gyakorlom, azért más téren, más bűnök miatt lehet, én bűnösebb vagyok nála, és megítélését Istenre bízzam.

Hogy nem lehet a homoszexualitással, mint ösztönnel mit kezdeni? Erre az a válaszom, hogy én meg piromániás vagyok, mégis inkább elmentem tűzvédelmi és katasztrófavédelmi mérnöknek, szakértőnek, és SOHA nem ítéltek el gyujtogatásért, és nem is fognak.

Ez mindössze önfegyelem kérdése. Másnak sem tilos.

2015. júl. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
73%
azért nagy különbség van aközt, hogy mindent felgyújtanál, meg hogy csak a pasikra áll fel a broki.
2015. júl. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
62%

Gondolom azért pontoztátok le az első két válaszolót, mert le merték írni, hogy aki kiéli ezt, az bűnös.


A homoszexualitás nem más, mint a test kiszolgálása, és aki erre még bátorítja is katolikusként a másikat, az ugyanolyan bűnös. Jaj, tudom én, hogy bár a múlt században még azt tanította a világ, hogy aki magához nyúl, annak elsorvad a gerince, ma pedig azt, hogy ha nem elégül ki annyiszor, ahányszor rájön, akkor elsorvad a gerince, meg az agya és különben is szétrobban.

A szex és az önuralom gyakorlása mindig távol tartotta Istentől azokat, akik szerint joguk van szexelni azzal és ahányszor csak akarja. A szex az, ami a legtöbb embert távol tartja Istentől, amin keresztül a sátán rabszolgái, mert önuralom helyett inkább a lehető legtöbb kielégülést választják, de minél többször sikerül, annál többet akarják és sosem érzik azt, hogy végre nem kínozza őket a vágy. Sose lesz nyugtuk és indig többet és többet akarnak.


Róma 1:20 Isten örök hatalmát és isteni természetét emberi szem nem láthatja. Ezeket mégis érzékelheti és megértheti mindenki, a világ teremtése óta, amikor Isten teremtményeit látja. Így tehát, nincs mentség azok számára,

akik felismerték Istent, de mégsem tisztelték őt Istenként, sem nem voltak hálásak iránta. Ezért gondolkodásuk értelmetlen lett, és ostoba szívük egyre jobban elsötétült. Bár magukat bölcseknek tartották, bolondok lettek.


Róma 1:23 Az örökké élő Isten dicsőségét elhagyták, és helyette bálványokat imádtak, amik halandó emberekre, madarakra, négylábú állatokra és hüllőkre hasonlítottak. Ezért Isten elhagyta őket, és engedte, hogy szívük gonosz vágyait kövessék: szexuális bűnökben éljenek, és egymás testével gonosz dolgokat műveljenek.

Az Istenről szóló igazságot hazugsággal cserélték fel. A Teremtő Isten helyett azokat imádták és szolgálták, amiket Isten teremtett. Pedig az imádat egyedül Istent illeti, aki örökké áldott legyen! Ámen.


Róma 1:26 Mivel az emberek ezt tették, Isten is átadta őket a saját szégyenletes kívánságaiknak. Az asszonyok felcserélték a férfiakkal való természetes szexuális kapcsolatot más nőkkel való természetellenes szexuális kapcsolatra.

Hasonlóképpen a férfiak is elhagyták az asszonyokkal való természetes szexuális kapcsolatot, és más férfiakat kívántak meg égető vágyakozással. Így azután a homoszexuális férfiak egymással követtek el szégyenletes dolgokat. Ezek az emberek a saját testükben kapták meg a büntetést, amit ezzel a természetellenes életmóddal megérdemeltek.

Ezek az emberek Istent nem tartották méltónak arra, hogy ismeretét megőrizzék. Ezért Isten is magukra hagyta őket. Engedte, hogy megromlott gondolkodásuk szerint olyan dolgokat tegyenek, amiket nem lenne szabad.

Mindenféle igazságtalanság, gonoszság, kapzsiság és rosszakarat tölti be őket. Tele vannak irigységgel, gyilkos szándékkal, veszekedéssel, alattomossággal, és mindig rosszat gondolnak a másikról, pletykálnak és vádolják a másikat, Istent gyűlölik, gúnyolódnak, erőszakosak, dicsekvők, gonosz dolgokat találnak ki, szüleik iránt engedetlenek, ostobák, nem tartják meg ígéreteiket, szeretet nélkül és könyörtelenül bánnak az emberekkel.


Róma 1:32 Jól ismerik Isten igazságos törvényét, és tudják, hogy akik ilyen dolgokat tesznek, méltók a halálra. Mégis folytatják ezeket a gonosz dolgokat, sőt helyeslésükkel bátorítják azokat, akik hasonlóan élnek.

2015. júl. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 szp72 ***** válasza:
68%
Az a büdös nyúl jól beszél. Senkit sem szabad megítélni pusztán a szaga alapján.
2015. júl. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!