Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusoknak mi a vélemény...

A katolikusoknak mi a véleményük a homoszexualitásról?

Figyelt kérdés

Megvetik őket? Hogy állnak hozzájuk?

Sok homoszexuálissal beszéltem akik járnak templomba, gyakorolják a vallást, szerintük ez bűn. Tényleg az?



2015. júl. 26. 08:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem nem. De ahogy én nem megyek ki faxt lengetve felvonulni hogy hetero vagyok, úgy ö is otthon az ágyban használja a szerszámot, és ne provokáljon. Bár biztos egy-két nagyképű álszent ellene lenne, nagyon sok ilyent ismerek, aki bort iszik vizet prédikál.
2015. júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
4%
Nekünk katolikusoknak is az a véleményünk mint a többi embernek. Rendben, létezik olyan, hogy homoszexualitás, de ne kelljen már hetente ezt a maszlagot a torkunkon lenyomni. Lassan azt érik el, hogy titkolnom kéne, hogy hetero vagyok...
2015. júl. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

A hivatalos katolikus álláspont a következő (2356-2359):

[link]

2015. júl. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
34%

Egy ilyen kérdésre a "hivatalos álláspont" bemásolása kb akkora ostobaság, mint kimondani hogy menekőtügyben a magyrok véleménye az amit a miniszterelnök mond.

Gondolom vele is mindenki egyetért kivétel nélkül.

2015. júl. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

Hosszú ideig hivatalosan teljes elutasítás volt irányukba, közben meg a papok közt talán a legtöbb a homokos.


A mostani pápa viszont nyitott irányukba:

"Ha egy ember meleg, és jó akaratú, és keresi az Istent, akkor ki vagyok én, hogy elítéljem őt."


De a lobbizásukat már elítéli:

"Nem a vonzódásukkal van a baj. Mind testvérek vagyunk. A baj az, amikor ez az orientáció vezeti őket érdekeik érvényesítésénél. Lobbiznak. Ők is, mint a kapzsi emberek, vagy a politikai lobbik. Ez a lobbizás a legrosszabb."


Szerintem ez egyházfőtől elég kulturált vélemény.

2015. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az ên személyes véleményem is az, hogy emberek, de hisznek és vallják Istent, ezért én nem vetem meg őket.
2015. júl. 26. 10:28
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

# Pirvátkopó


"Egy ilyen kérdésre a "hivatalos álláspont" bemásolása kb akkora ostobaság, mint kimondani hogy menekőtügyben a magyrok véleménye az amit a miniszterelnök mond."


Nem. Ez az iménti állításod az ostobaság.


A hitéletre nem a polgári demokrácia játékszabályai vonatkoznak. Egy katolikus hívőnek KÖTELESSÉGE egyháza tanítása szerint élnie, és kötelező MINDEN FÓRUMON az egyház elfogadott (hivatalos) tanítását képviselnie.


Létezik olyan is, hogy teológiai magánvélemény, amikor eldöntetlen kérdésekben bizonyos határok között azt gondol az ember, amit akar. De ez specilel nem ilyen téma, itt konkrét hivatalos álláspontja van a kat. egyháznak.


Egyébként sosem értettem, hogy miért vannak olyanok, akik fontosnak érzik beleszólni konkrét vallási kérdésbe, mikor lesül róluk, hogy közük nincs az egészhez...

2015. júl. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
33%

"Egy katolikus hívőnek KÖTELESSÉGE egyháza tanítása szerint élnie, és kötelező MINDEN FÓRUMON az egyház elfogadott (hivatalos) tanítását képviselnie. "


Nem csak ostoba vagy hanem rosszindultú is. Valószínű a kersztény vallásokról semmit nem tudsz, de észt akarsz a semmiből osztani. Gondoldod igazad van?

2015. júl. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%

"Egyébként sosem értettem, hogy miért vannak olyanok, akik fontosnak érzik beleszólni konkrét vallási kérdésbe, mikor lesül róluk, hogy közük nincs az egészhez..."


Nem értem miért gyakorolsz nyilvánosan önkritikát, nem kérte senki.


Én régen jártam hittanra, voltam bérmálkozó, sosem súlykoltak ilyen ökörségeket a fejünkbe. Sőt a pap a misén sem mond hasonlót sem, kivéve ha kattant. Ezek inkább szektákra jellemző dolgok.

2015. júl. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Van aki megveti őket,én viszont nem.Miért ne járhatnának templomba?
2015. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!