Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Mit gondoltok...

Jehova tanúi! Mit gondoltok Jehova személyéről. Kicsoda ő?

Figyelt kérdés

2015. aug. 2. 10:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

?


A Bibliát olvasva a Teremtő, Jehova bemutatkozik és végig a Biblia lapjain olvasható milyen személy Ő.

s csak, ugyan azt mondhatom róla amit a Biblia írói.


Ő az élet forrása, igazságos, lojális a lojálishoz, szerető, gondoskodó, együtt érző apa. Stb stb.

2015. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, bár nem így értettem a kérdést, inkább úgy, hogy melyik isteni (már ha tartjátok) személyre vonatkoztatjátok Jehova személyét?

Igazából a kérdésem célja nem is ez volna, mert tudom a választ (atya), azonban ezzel kapcsolatban szeretnék veletek megosztani egy érdekes felfedezést!

2015. aug. 2. 11:47
 3/21 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hogy a kedves kérdező tudom mire céloz. :)

A Moabita sztélére, igaz? :)

Hát igen! :)

Ez talán elgondolkodtat némelyeket, de a jehova tanúit nem hiszem, hogy meggyőzi majd.

De sok sikert kívánok és türelmetlenűl várom a reakciókat! :)

2015. aug. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom mire gondolt az imént válaszoló, én a Bibliából szeretnék pár igét idézni majd a reakció után.
2015. aug. 2. 12:34
 5/21 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy akkor nem egy és ugyan arra gondolunk, elnézésedet kérem. :)

Akkor majd megvárom én is a "reakciókat" és utána majd én is szeretnék válaszolni pár szóban a kérdésre, a Bibliából.

Félreértés ne essék, nem vagyok Tanú csak találtam valamit ami talán választ adhat a JHWH körűl forgó kérdésekre.

2015. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Semmi gond, csak nyugodtan:D
2015. aug. 2. 12:47
 7/21 anonim ***** válasza:
a kérdezőnek elege lett Zitusból és msot visszafordította? :D
2015. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
?
2015. aug. 3. 12:43
 9/21 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nézd néhány sorban nem tudom neked leírni azt, mit gondolok Istenem, Alkotóm személyéról. Ahhoz túlságosan szeretem és tisztelem.

De teljesen egyetértek azzal, amit az angyalok modtak róla a Jelenések könyve 4 fejezetében:

"És ami a négy élő teremtményt illeti, mindegyiknek hat-hat szárnya van; körös-körül és alul tele vannak szemekkel. És éjjel-nappal szüntelenül ezt mondják: „Szent, szent, szent Jehova Isten, a Mindenható, aki volt, aki van, és aki eljön.”

Figyeld meg kérlek, azt írja, hogy "éjjel-nappal szüntelenül ezt mondják:" - vajon hány millió éve mondják? Ha ők ilyennek tartják, látják Istent, én az alig pár évemmel mit mondhatok többet a személyéről? Jehova csodálatos Isten, aki méltó minden hódolatra és tiszteletre, hiszen csak azért létezünk mi embrek, mert Ő SZERET minket!!!!:-)

2015. aug. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nos, egy érdekes dolgot szeretnék megosztani veled.

Csak a Bibliából idézek.

Ézsaiás könyve 9. fejezetének 6. verse:

"Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erős Istennek, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének! "


Ugye abban nem vitatkozunk, hogy ez az ige Jézusról szól.

Az eredeti, héber szövegben viszont az "erős Isten" helyett a JHVH szó áll.

Ezt hogyan magyaráznád?

2015. aug. 3. 17:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!