Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti miben hisztek a Darwin...

Ti miben hisztek a Darwin féle evolúció elméletben? Ami több millió éves Vagy a 6 ezer éves isten teremtette világban. Érveket is ha lehet.

Figyelt kérdés

2015. aug. 3. 00:07
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
8%

Túl sok tudós hisz a hat napos teremtésben, amit tudományosan is alá lehet támasztani és egy gondolkodó ember meglátja az alapvető hazugságokat az evolúció elméletében, amire még egy deka bizonyítékot sem sikerült felmutatni és csak egy elmélet.

[link]

2015. aug. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
95%

Az evolúciós elmélet tudomány, abban nem hinni kell vagy talán vannak evolúció-elmélet papok? :D

A vallás megint más, jól megférnek egymás mellett, csak tudni kell a határokat.

2015. aug. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
94%

Én a Newtonista gravitációban hiszek. Tudod, ő találta fel. :)

Lehet galád gravitácionista vagyok de az én hitem bizonyosságot ad nékem mindig. Például ma reggel is átestem a macskán. Minden kételkedésem elmúlt.. Hát mi ez ha nem az élő hit?

2015. aug. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
14%

" a Darwin féle evolúció elméletben? Ami több millió éves"

Pontosítsunk: Alig 200 éves téveszme. Amit az embertelen spenceri szociáldarwinizmussal az emberekre és a társadalomra húztak rá. Miszerint az erősebb legyőzi a gyengébbet. Ez a fizikai testre nézve igaz. De az ember Isten gyermeke: - szellem -lélek -test.

És akkor már nem is igaz, lásd vértanúk, szentek, vagy a te saját életed.

2015. aug. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
92%

"Túl sok tudós hisz a hat napos teremtésben"

Szerintem is!

Lehetnek vagy nyolcan...

2015. aug. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
25%
Nem hiszek abban, hogy mindössze 6000 éves lehetne a világ, és nem hiszem azt sem, hogy feltétlenül pont 6x24 óra alatt teremtette volna Isten a világot, ugyanakkor nem tartanám kizártnak azt sem, ha egy pillanat alatt teremtette volna. Sokkal valószínűbbnek gondolnám, hogy bármennyi idő alatt (és bármennyi idővel ezelőtt is)egy értelmes tervező hozta létre a világot, mintsem hogy felrobbant a semmi, majd egy olyan rendezett egész jött létre belőle, csak úgy, magától, a véletlenek láncolatának következményeképp. Aztán az élettelenből -megint csak úgy magától- élő jött létre, amely élő szervezeteknek még a legkisebb alkotóelemei is oly módon egyszerűsíthetetlenül összetettek (és emberi erőfeszítéssel reprodukálhatatlanok), ami értelmes alkotóért kiált. Darwin evolúció elméletét eleve szembe sem lehet állítani az előbbi kérdéskörökkel, mert csak mindazok után van értelme róla beszélni, Függetlenül attól, hogy ráadásul az evolúció elmélet sem tőbb, mint a rendelkezésre álló adatok egyfajta értelmezése, egy -meglehetősen sok sötét folttal dolgozó- tudományos hipotézis (ami az általános természettudományos megfigyeléseknek is részben ellentmond).
2015. aug. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
2%

Én a 6 napos teremtésről vagyok meggyőződve/kb. 6000 éves Földről. Indokaim pl.: lsd. 11-es válaszoló által linkelt honlap. Ott szépen össze van szedve, amiről én is meggyőződtem hosszú évek alatt

Üdv.

2015. aug. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy vannak hasonló fajok - akár az állatok, akár a növények között -, az evolúció mellett szól. (Bár ez még nem feltétlenül bizonyíték.)

A tudósok beszélnek a Nagy Bummról. Szerintem ez igaz lehet, de biztosan nem magától történt. Van a semmi, ami felrobban, és lesz helyette valami. A semmi nem tud csak úgy magától felrobbanni, és a természeti törvények (a fizika és kémia bizonyított állításai, törvényei) szerint a semmiből nem tud anyag keletkezni, legfeljebb egy másik anyagból. A tudósok nem tudják megmondani, miért volt a Nagy Bumm, mi okozta. Mivel magától nem tudott volna megtörténni, ebből következhet az, hogy a világot Isten teremtette a semmiből. Hogy ezt el is hisszük-e, az már csak rajtunk áll.

Azt én sem hiszem el, hogy valóban hat nap alatt történt volna a teremtés, ez inkább jelképes értelmű, és a Sabbat (szombat) jelentőségére utal, ami pedig a keresztény vasárnap előképe.

A bűnbeesés története is jelképes. Az ember maga akarta eldönteni, mi a jó neki, és ehhez még társult a gonosz kísértése is. A bűn terjedését mutatják más történetek, például Káin és Ábel, a bábeli torony és Noé bárkája meg a vízözön. Itt sem az a lényeg, hogy Ádám és Éva megettek egy almát, amiért Isten megbüntette az egész emberiséget, hanem az, hogy az ember maga akart a saját "istene" lenni, nem hallgatott Istenre, és ez nagy "szakadékot" hozott létre.

A hatnapos történetben is vannak olyan dolgok, amik hasonlítanak a valós eseményekre. Például, Isten először a természetet hozta létre (Föld, víz, ég), majd benépesítette élőlényekkel. De az is, hogy a világot a semmiből teremtette, hasonlít a Nagy Bumm elméletére, miszerint először csak a semmi létezett. Az is hasonlít, hogy az élőlények közül az embert teremtette meg legkésőbb.

Én hallottam olyanról, hogy egy tudós megmérte a haldoklókat, akik haláluk pillanatában vesztettek a testük tömegéből pár grammot. Ugyanez a tömegcsökkenés állatos esetében nem történt meg. (Magát megmérte úgy, hogy erősen kifújja a levegőt, de nem volt tömegcsökkenés. Ezzel az vizsgálta, hogy a változás lehet-e a haldokló utolsó lélegzete.) Minden ember lelkének más a tömege, ami kapcsolódik ahhoz, hogy Isten "megméri" a lelkeket. Az állatoknak nincs lelke, ami egyezik azzal, hogy a második teremtéstörténetben (Ádám és Éva) Isten csak az emberbe lehelte bele a lelkét, az állatokba nem.

2015. aug. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
46%

én a többmillió éves föld létezésében mert:


-számos szakértői vélemény egybehangzóan ezt tartja reálisabbnak, és mivel egy élet munkája se lenne elég ,hogy tapasztalati tudást szerezzek rájuk hagyatkozom

-a 6000 éves földd elméletét kellő történelemismeret hiányában alkották meg annak idején, mert egy nemzetségtáblázaból akarták kiszámolni, de nem voltak tisztában ezeknek a mibenlétével, nem kérték történész segítségét, így egyszerre mondtak butaságot a Bibliáról és a föld koráról is, tehát a 6000 éves föld biztos, hogy tévedés, se Bibliai se természettudományos alapja nincs.

-a 6000 éves föld elméletét, csak kicsi neoprotestáns szekták és a történelmi egyházak elenyésző mennyiségű tagja tartja, akiket ismerek közülük meglehetősen hiányosan érvelnek, a másik oldal meggyőzőbb


Hiszek az evolúcióban ,de nem a Darwiniban, mert az már meglehetősen elavult, újab kutatások tükrében már számtalanszor átírták, pontosították, stb, tehát a darwini elméletek hitelességét (maradéktalanul)elfogadni civilizációs visszalépés lenne, egyébként úgy gondolom Isten alkotta és formálta/formálja az életet, a hit megmondja miért, a tudás megmondja hogyan

2015. aug. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

"Hiszek az evolúcióban ,de nem a Darwiniban"

Leírhatnád, mi a különbség.

Mi avult el, mi igaz helyette?

2015. aug. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!