Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek érdemes e új...

Nils666 kérdése:

Szerintetek érdemes e új vallást létre hoznom?

Figyelt kérdés
A mai világban rengeteg vallás van. De egyikek sem szimpatizáltam. Így mint mindenki más létre hoztam a kis saját vallás elméletem. Szerintetek érdemes kidolgoznom és ki adnom mint egy új vallást? Mármint manapság az emberek amúgy sem hisznek semmiben. Menyire lehet életképes egy olyan vallás ami a XXI. században jön létre?
2015. aug. 7. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
mi lenne az alap hittételed?
2015. aug. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Nem.
2015. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mojjo ***** válasza:
80%
Mindenesetre, ha _létrehozod_ és _kiadod_, legalább az igekötőket ne írd külön az igéktől ("létre hozni", "ki adni", te jó ég!), az sokat fog segíteni. Meg néha egy kis központozás sem ártana.
2015. aug. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi értelme lenne? Hazugságot szeretnél hirdetni? Mert te is tudod, hogy az elméletednek nincs valóságalapja. Csak megtéveszted az embereket.
2015. aug. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

olyan vallást hozz létre ami sokban hasonlít za iszlámra, de nem követel meg annyi lemondást és elzárkózást, és nem kell hozzá egy kicsit arabbá válni, illetve ne a formaságokra helyeztd a hangsújt, hanem inkáb irányelvekre, ezért a formaságok is rugalmasabbak lehetnek


több történész szerint is ha egy ilyen vallást létrehozna valaki hasonló eredményeket érhetne el mint a kereszténység a késő antik korban

2015. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha ilyesmit publikálsz, akkor inkább filozófiaként kezeljed, ne vallásként.

Van sok 100 évnél fiatalabb vallási irányzat, de az emberek általában gyanakvóak ezekkel szemben (és nem is ok nélkül).

És bocs, nem ismerlek, de az az erős gyanúm, hogy nem lennél képes egy új, sikeres vallási irányzatot létrehozni. Egy új vallást (nem irányzatot) létrehozni meg egyenesen értelmetlen lenne.

Vannak próbálkozások (Wicca, mitológikus többistenhit (pl. germán, görög) újrafeltámasztása), de én ezeknek nem látom sok értelmét a mai világban.

2015. aug. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!