Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki két vallásban hisz?

Figyelt kérdés
Igazából csak azért kérdezem mert ,egyszer láttam egy (angol nyelvű) youtube videót ,amiben egy lány azt mondta ,hogy ő félig katolikus ,és félig iszlám vallású. Valamiért ez a napokban eszembe jutott, és ezért utána néztem külföldi oldalakon is ,hogy vannak olyanok akik egyszerre két vallást is követnek. Ez nem sértés a vallások iránt? Ti mit gondoltok erről?

2015. aug. 8. 00:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hát az érdekes lenne.Az iszlám Jézust csak prófétának tartja nem hisz az isteni mivoltában,a másik meg igen.

Akkor mégis hogyan egyezteti össze ezt?

2015. aug. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ázsiában ez gyakori jelenség. A japánok többsége egyszerre buddhista és sintóista, Kínában a taoista-buddhista kombináció fordul elő.


A zsidó, keresztény és iszlám vallások viszont nem kombinálhatók így, ezek kölcsönösen kizárják egymást.

2015. aug. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

ó rengeteg az ilyen :D ezt szinkretizmusnak hívják, biztos te is ismersz ilyen embereket százával , mindenből beemelnek egy egy elemet ami nekik épp tetszik de csak addig amég tetszik, persze nem csa komoly vallásokat hanem a törzsi dolgokat ezotériát és egyebeket is, természetesen mindegyik vallással kapcsolatban rendkívül felszínesek, az összeesküvéselméletekre nagyon nyitottak és ezt is szeretik szinkronba hozni, így lesznek a szíriuszi magyaroknak a gyíkemberufórobotzsidók az ellenségei


ők magukat nyitottnak szokták tartani mindenki más őket gyökértelennek vagy egyszerűen "new age kö...g"-nek

2015. aug. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

# 1/2

Ezen dolgok miatt nem értem nagyon én sem ,nem vagyok vallásos szóval nem tudok sok mindent erről, viszont arról már hallottam ,hogy sok eltérés van egyes vallások között. Vagy esetleg ezek a "kéthitű" vagy nem tudom én milyen emberek kialakítanak maguknak egy saját "vallást"?

2015. aug. 8. 00:34
 5/18 anonim ***** válasza:

a buddhizmus - taoizmus azért összeegyeztethető, mert pl a teoizmus nyugati értelemben nem is vallás, bizonyos természeti törvényekben hisz, amihez alkalmazkodni kell, nem olyan személyes mint pl a kereszténységben Isten, hanem természeti törvényeket ad, amik mechanikusan működnek mint pl a gravitáció


ahogy más természeti törvényekhez ehhez is jó alkalmazkodni, pl a mérnöki tudományok a fizika törvényeihez, a taoisták pedig ezekhez a törvényekhez, illetve konkrétan a tao folyásához


sokféle keleti vallás egy azonos paradigmarendszerben gondolkodik, és az adott vallások ebben a rendszerben mozgó filozófiai rendszerek


úgy képzeld el mint az ókori görög filozófiát, minden filozófusnak hasonló volt a világképe, de más más következtetést vontak le, persze néha igyekeztek egymás nézeteit is cáfolni, de ezek ne mvoltak olyan nehezen összeegyztethetőek, hiszen egyik sem tartott igényt abszolutumra


keleten ez akár egy valláson belül is igaz lehet, a bhagavad-giíta ellentmond a védáknak, ez bevallott dolog, és nem is igyekeznek az ellentmondást feloldalni

2015. aug. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ne keverjük a szezont a fazonnal. A sintó a buddhizmussal egész jól összefér... de itt filozófiák kapcsolatáról van szó. Ázsiában sok helyen előfordul, hogy az imám sámán is egyben, de egy keményvonalasabb iszlamista banda őt végezné ki elsőként. az ilyesmi csak helyileg elfogadott, mivel a helyi ősvallás az animizmus.

Senki nem lehet egyszerre katolikus és muszlim. Ilyen nincs. A kettő nem fér össze.

2015. aug. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
a keresztényben és iszlámban kuurvasok közös pont van! :)
2015. aug. 8. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Igen sajnos van, sőt...
2015. aug. 8. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a lány vallása a bahái, és ő ezt így próbálta meg elmagyarázni. Nézd vissza a videót! Pedig a bahái hit se nem katolicizmus, se nem iszlám.

[link]

[link]

2015. aug. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 aries 2 ***** válasza:
Annak ellenére, hogy pár éve bennem a keresztény vallás erősödött, a Krisna-tudatút még mindig nem tudtam teljesen lezárni. Kérdés, hogy isteni eredetű-e egyáltalán? Majd kiderül...
2015. aug. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!