Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolsz rólunk, krisnások...

Krisnásrocker:) kérdése:

Mit gondolsz rólunk, krisnásokról?

Figyelt kérdés
2015. aug. 9. 14:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
buddhapesten osztjátok az ételt
2015. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
8%
Azt, hogy nem vagytok megváltva. Meg azt is, hogy szimpatikusság szerint választottatok vallást úgy, hogy előtte nem akartátok megismerni Istent.
2015. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

AZ, hogy a "hitetek", eléggé furcsa, Európában pedig tökéletesen anakronisztikus és analokalikus, kultúridegen.

A hinduizmus eleve nem éppen a filozófia csúcsa és az emberi értékrend és logika vezérhajója, az, hogy egy magát gyógyszerésznek hazudó, még éretségivel se rendelkező sarlatán a hindu tanokat lebutítva csinált a hippiknek egy kommersz, lényegétől megfosztott, felületes műhinduizmust, a hatvanas évek Amerikájában se sikerülhetett volna fű és LSD nélkül.

Maga az elképzelés nem új, Mohamed is sikeresen ismerte fel a VII. században, hogy a tevesz..rlapátoló, pálmabortól részeges araboknak egy kicsit talán sok a szentháromság-egyisten tan, nem is beszélve a nesztoriánus finomságokról, a 3000 oldalas Biblia, a részletes erkölcstani rendszer, ezért a kereszténység brutális lebutításával, leegyszerűsítésével létrehozott egy, az ő szellemi színvonaluknak megfelelő monoteista , zsidó hagyományokon alapuló , harcos szellemiségű vallást.

Praphupáda barátod ezt akarta lemásolni, hazudnék, ha azt mondanám, sikertelenül, vagy hogy gonoszságból, nyilván nem ez a cél vezérelte, hanem az, hogy a hindu tanokat többé-kevésbé a nyugati világ számára is elfogadható normákba öntse. Ez nem ment a kasztrendszer tagadása nélkül, hiszen egy többé-kevésbé demokratikus világba kasztrendszert bevinni eleve kudarcra ítélt vállalkozás. Ugyanakkor , aki minimálisan is konyít az államszervezéshez és a társadalomszociológiához, hamar beláthatja, hogy az Indiai viszonyok között, a nagy népsűrűségű, intenzíven művelt Hindosztáni-szubkontinensz tarka világában a mély önmegtartóztatást, szemlesütést, takarékosságot, beletörődést és meghunyászkodást hirdető, az európai ember számára érthetetlen és furcsa, némely szokásában vérlázítóan ostobának tűnő hinduizmus kasztrendszer nélkül nehezen működhet, hiszen mi más venné rá a néma tűrésre az emebreket, ha nem a beléjüknevelet alsóbb-felsőbbrendűségi tudat? A krisna-tudatúak lényegében tehát, plasztikus módon fogalmazva, léggömböt hámoznak.

Én a magam részéről a provinciális, az eredeti környezetéből kiragadott, nem autentikus, gyökértelen , de jól hangzó divatokat felületesnek és súlytalannak tartom, de ugyebár, nincs ezzel mindenki így.

Erkölcstani értelemben nem ítélem el a krisna-hívők erkölcsi normáit, én ugyan sose lennék vegetáriánus, de nem látok benne olyat, amely alapjaiban ellenkezne a keresztény értékrenddel, agy bármi olyat, amely felforgató vagy káros lenne az európai társadalmi rendre és normákra.

2015. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
6%
Istentelen sátánimádók vagytok. Majd a pokolban sokra fogtok menni a nagy háre krisnázással, miközben a krampusz megfőzi a sggeteket.
2015. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem szerettem, hogy leszólítva kéregettek, megpróbálták percekig feltartani az embert és nem értettek a szép szóból.


Szerencsére azóta eltűntek a városunkból. Vagy vettek néhány illemtan órát. Esetleg kaptak néhány spontán illemtan órát. :)

2015. aug. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Becsüllek benneteket, mert sokat hallani, hogy jótékonykodtok.


Sok keresztény / megváltó / hittérítő / jehovatanúi emberrel találkoztam, aki erőszakoskodva nyomta a hitét, amivel nincs bajom, csak elég ciki, amikor látszik, hogy csak azért nyomják mert ez az előírás.


Érdekes, még egy krisnást sem hallottam, hogy ha nem váltok az ő vallásukra, a pokolban égek, elátkoz az isten, stb. szóval jó, hogy nem tukmálják.

2015. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

magát a valást felszínesnek kicsit nevetségesnek látom, úgy érzem nincs igazán alapja sem ,hogy miért lehettek kvázi-hinduk


a szent könyveteket a bhagavad giítát olvastam, szerintem nagyon homályosé és sokféleképpen értelmezhető ami nekem negatívum ,de elismerem kevés vagyok hozzá h megértsem


ami pozitív az h sokan tényleg komolyan veszik illetve az alapvető etikai oldala is azonosulható

2015. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
Nem ismerlek titeket, sajnos. Mi a fő szabályotok, amire épül a vallásotok? Mit nem lehet kihagyni belőle?
2015. aug. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%

vicces, hogy babahintáztatás a szent szolgálat...


meg hogy süttök főztök a babának, meg ruhát készítetek neki...


mindenki babafann, miközben a szex meg van tíltva, és a fiúk is szoknyában járnak...


krisna NŐ, ugye?

2015. aug. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én is elolvastam a Bhagavad-gítát
2015. aug. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!