Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek azért lehet ennyi...

Szerintetek azért lehet ennyi bűn, mert "Isten megbocsát"?

Figyelt kérdés

Bármit lehet tenni, még ölni is, ha megbánjuk, akkor Isten megbocsát és a mennyországba kerülhetünk. Hát minek jónak lenni? Vagy ez csak egy szlogen, mivel mindenki vétkezhet az életében, és hogy menjenek csak a templomba, így több hívet szerezzen az egyház?

Ha jobban félnének az emberek a tetteik következményétől, akkor kevesebbet vétkeznének? Nem feltétlenül törvénysértésre gondolok, hanem hétköznapi szituációkra, mint mások sértegetése, undokság, lustaság stb.


2015. aug. 11. 01:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a "majd megbánom" attitüd az egyik legsúlyosabb bűn, a katolikusok szerint (én református vagyok) ez az egyik "szentlélek elleni bűn" amiről Jézus beszélt tehát "vakmerően bízni Isten irgalmában"


szerintem egyébként nem az elvvel hanem az emberi gyarlósággal van a baj :/


Amúgy meg nehéz dolog ez, mert ha meg cseszteted a másikat könnyen képmutatóvá válhatsz, mert mindenkinek megvan a maga rossz oldala, és ugye bár egy gyilkosnak is igaza van ha azt mondja, hogyn em szép dolog a másikat megütni, de akkor is hiteltelenül hangzik


ezen kívül pedig az ilyen erénycsőszködés gyakran meglehetősen fasisztodid jelleget tud ölteni, ezért kerülendő is (van 1-2 barom aki beszól h pl miért hallgatsz reszelős zenét, miért ilyen vagy olyan a ruhád, miért nevettél a morbid viccen stb, ha 100 ember közt ott van csak 1 ilyen már az is nagyon zavaró)

2015. aug. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. 1 bekezdése pontos: a legnagyobb bűn visszaélni I irgalmával.

"Hát minek jónak lenni? " Mert jónak lenni jó. Erre ez a ragyogó és legtömörebb válasz.

Ha gonosz vagy, ártó tettet teszel, az mindig visszaüt, és rosszul érzed magad. A méregtől egy méreganyag termelődik a szervezetedben- még a fizikai síkig lemenően rosszul is érzed magad.

"Ha jobban félnének az emberek a tetteik következményétől, akkor kevesebbet vétkeznének?"

Lehet, de biztos, hogy nem ez a jó megoldás. Nem állítható mindenki mellé egy rendőr:D

Krisztus nagyon sokszor mondja: Ne féljetek! Ne félj!

A legtöbb ártó tettet félelmükben követik el az emberek.

A jó megoldás, amit pedagógiával lehet elérni, otthon és az iskolákban, amiről Krisztus beszélt, 'tibennetek van a világ világossága', máshol mondja a mi Urunk, Jézus Krisztus: 'Én vagyok a világ világossága'.


Ezt kell elérni, amit József Attila ír:


"Az én vezérem bensőmből vezérel!

Emberek, nem vadak -

elmék vagyunk! Szivünk, mig vágyat érlel,

nem kartoték-adat.

Jöjj el, szabadság! Te szülj nekem rendet,

jó szóval oktasd, játszani is engedd

szép, komoly fiadat!

2015. aug. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem. Azért van ennyi bűn, mert az emberek tökéletlenek és hajlanak a rosszra.
2015. aug. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


OFF!


Ne pörögj a bűn gondolatat körül! Minél több időt vesztegetsz a mi bűn, mi nem bűn gondolatra, annál inkább kilépsz magadból. Ne engedd, hogy kicsalogassanak a gondolataid, mert örvénybe kerülsz. Maradj a tiszta, ragyogó, mindent látó középpontodban!


"A boldogsághoz nem kell semmi, a boldogtalansághoz legalább egy gondolat szükséges."


"Az ostoba ember, mindent tudni akar, bár nyilvánvaló, hogy nem tudhat mindent. A bölcs ember tudja, hogy nem tudhat mindent, de nem is akar."


/ismeretlen/

2015. aug. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, így van


Sokan a Jézus halálára apellálva gondolkodnak,

s azt elfelejtik, hogy akik tudják mit nem szabad és azért is teszik erre hivatkozva, azoknak nincs bocsánat mert szándékosan csúfot űznek Jézus halálából, és minden alkalommal, "megfeszítik"


(Héberek 10:26, 27) 26 Mert ha készakarva gyakorolunk bűnt, miután megkaptuk az igazság pontos ismeretét, akkor nincs többé áldozat a bűnökért, 27 hanem valami félelmetes ítéletvárás . . .

2015. aug. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, megbocsát és hosszan tűr, Ő már csak ilyen. :)
2015. aug. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem inkább azért, mert Isten szabad akaratot adott. Hogy a következményektől való félelem mennyire számítana, azt nem tudom, általában az a véleményem, hogy ez nem a legjobb nevelési eszköz.
2015. aug. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!