Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ezért megbocsát...

Szerintetek ezért megbocsát vagy megbüntet isten?

Figyelt kérdés
Hogy most már nem fogok soha imátkozni, de nagyon próbálok nem káromkodni isten nevével ó, szerintetek erre mit reagáll?
2014. márc. 9. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmit. Életed te alakítod, nem pedig Zeusz vagy Mars, a háborúk istene.
2014. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"imátkozni"


úristen... :D

2014. márc. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Reagálni? Mire? Bűnbánat, bűnvallás és a bűnök elhagyása: ez a menetrend. Persze, előbb újjá kellene születni. El kell fogadni Jézus Krisztus engesztelő halálát, eltemettetését és feltámadását, be kell fogadni a szívünkbe Jézus Krisztust, elfogadni Őt Megváltónknak és Urunknak. Erre reagál Isten.
2014. márc. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt leginkább ő tudja megmondani. És mivel istent hinni kell (és mást nem is lehet), ezért minden azon múlik, te mit hiszel. Ha azt, hogy megbocsát, akkor eszerint fogsz élni. Ha azt, hogy megbüntet, ez fog befolyásolni. HA viszont egyszerűn csak normális életet élsz, betartod az alapvető emberi normákat (nem a divat szerintieket), akkor kiegyensúlyozott ember lehetsz. De ez is rajtad múlik. Ha folyton mások tanácsát kéred, fel fogsz őrlődni, mert soha nem tudod eldönteni, a sok tanács közül melyiket fogadd meg. Éppen ezért jobb, ha magad döntesz.
2014. márc. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

- Megbocsátani biztos nem fog neked azért, ha nem imádkozol többet. (vagy imádkozni egy rossz szokás, amiről erény lemondani és a lemondás pedig jutalmat kíván?)

- Ha nem káromkodsz, akkor értelemszerűen a káromkodásodat nem kell megbocsátania, maximum más dolgokat (amik nem a káromkodásodtól függőek).

- Megbüntetni sem fog téged Isten, ha nem káromkodsz.


A kérdésed gondolom arról szól, hogy ha nem imádkozol többet, akkor meg fog-e büntetni Isten? Meg fog neked bocsátani ezért? (ha úgy hízelegsz, hogy nem káromkodsz).


Nos, tedd fel magadnak a kérdés, hogy mi értelme van imádkozni?

Tényleg miért nem imádkozol többet? Mi benne a jó/rossz?

Miért érdekel Isten?

2014. márc. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
maga Jézus is imádkozot az ima fontos mert mi ima által szólunk istenhez ő meg a szaván keresztül és az dicséretes h nem kárungodsz de arra szeretnélek buzditani h az imát ne hagyagold
2014. márc. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötözködni de tudtommal senki nem tudja isten nevét.Ha nem tudjuk a nevét,akkor hogyan káromkodhatnánk vele?:D
2014. márc. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Miért döntöttél úgy, hogy soha többet nem fogsz imádkozni?

Egyébként meg Isten nem büntet azért, mert nem imádkozol. Nem kötelező.

2014. márc. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azzal ha nem imádkozol leginkább magadnak ártasz, mert így eltávolodsz Istentől és az elég rossz érzés. Isten nem fog megbüntetni legfeljebb hagyja hogy elrontsd a dolgokat. (Isten nélkül az ember általában ezt teszi)


Én úgy voltam vele hogy éveken keresztül úgymond megsértődtem Istenre és nem álltam szóba vele. Erre neki az volt a válasza hogy kb. 15 év múlva szépen szelíden jelentkezett és tudatta velem hogy ő létezik és vár rám. Ezután visszatértem hozzá és azóta olyan szinten javult meg az életem hogy azt előtte el se tudtam volna képzelni.

2014. márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A bűn büntetése a halál, a kegyelemmé pedig az Örök Élet a Mi Urunk Jézus Krisztuban."

Mindig azt vegyük alapnak, hogy Isten Kegyelmes Úr hisz azért küldte el a Fiát, hogy megkönyörüljön rajtunk.

"Ha megvalljuk bűneinket, Ő Hű és Igaz, megbocsájta vétkeinket és megtisztít minket"

Azoknak akik megbánják bűneiket, megvallják őket Istennek, az Úr Jézus Krisztusért Megbocsájt neki, de akik makacsul maradnak a bűnben, bár nagyon fáj Istennek mert Ő meg akar bocsájtani, de el kell ítélni azt az embert, mert nem tért meg

2014. márc. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!