Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusoktól kérdezem: mi a...

Katolikusoktól kérdezem: mi a véleményetek a medjugorjei jelenésekről?

Figyelt kérdés
Továbbá: Szerintetek jó lenne, ha hivatalosan elismerné végre az egyház? Vagy ki kéne mondania, hogy nem történt (történik) ott csoda? Vagy esetleg az a legjobb, ha továbbra sem foglal állást, és lebegteti a dolgot, mint most? Mit gondoltok?

2015. aug. 12. 11:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kamu, de sok embernek fontos, és sokaknak megváltozott ott az élete, szerintem ezért jobb semlegesnek maradni
2015. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Majd ki fogják ezt is vizsgálni.
2015. aug. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdekesnek tartom, hogy hivatalosan nincs elismerve, de ennek ellenére egyházi közösségek, papok... szerveznek utat oda. Így kijelenteni, hogy kamu, elég nagy felelőtlenség. Ásd mélyebbre magad a témában, elég érdekes dolgok történtek és történnek ott.
2015. aug. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a Bibliában a válasz. Az, hogy a tisztelt papok kirándulásokat szerveznek oda bámészkodni, az jól mutatja mennyire ismerik....
2015. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Majd ki fogják ezt is vizsgálni."


1981. óta folyamatosan vizsgálják. A legfelsőbb szintű vatikáni vizsgálóbizottság is már majdnem 10 éve vizsgálódik...

2015. aug. 12. 17:56
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nem vagyok biztos benne, hogy egyáltalán lehetséges ezt legalább földi mértékkel nézve megbízhatóan eldönteni. Lehet, hogy a válasz az, hogy nem lehet tudni, és kész.

2015. aug. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

# 6


Hát hétköznapi fejjel gondolkodva van ebben valami, amit mondasz.


De az Egyház hitbéli kérdésekben tévedhetetlen (ez dogma) tehát mégis tudnia kellene a választ.

2015. aug. 12. 23:51
 8/16 anonim ***** válasza:
egyik jelenést sem kötelező elfogadni, til/tűr/támogat elven működik ,de a "támogat" alá tartozó sem kötelező
2015. aug. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"az Egyház hitbéli kérdésekben tévedhetetlen"


Nem tudom, hogy ez a dogma egészen pontosan hogy szól, de szerintem a tévedhetetlen azt jelenti, hogy ha mond valamit, akkor az helyes. Nem azt jelenti, hogy mindent tud. Különben az összes magánkinyilatkoztatásról meg tudnák mondani, hogy az most igazi vagy nem.

2015. aug. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat és az alapvetően konstruktív hozzáállást! :)


# 8

# 9


Mindkettőtöknek igaza van valahol, de igazából egyik válasz sem oldja fel a problémát.


Van a jelenés ami vagy természetfeletti, vagy nem az, harmadik lehetőség nincs. Rengeteg ember meg van arról győződve, hogy természetfeletti jelenség.


Rengeteg ember meg arról van meggyőződve, hogy nem természetfeletti, illetve másik verzió, hogy természetfeletti, de nem isteni csoda, hanem démoni furfang. Van egy markáns medjugorje-ellenes irányzat is az egyházban.


(És vannak rengetegen, akik ezzel nem foglalkoznak, ők most a kérdés szempontjából nem fontosak.)


Szóval akár mi is az igazság, a másik oldal képviselői súlyos tévedésben vannak.


Ami szerintem alapvetően nem egyeztethető össze a hittel, hogy sokan és tartósan a tévedés állapotában leledzenek. Még akkor sem egyeztethető össze, ha ez jóhiszeműen történik, és az igazság soha nem fog számukra (vagy egyáltalán) kiderülni.


Bár nem vagyok teljesen határozott az álláspontomban, de mégis inkább arra hajlanék, hogy helyesebb volna feltárnia az Egyháznak az igazságot, bármily fájdalmas is lesz az vagy ennek vagy annak az oldalnak, mintsem hogy a nyáj jelentős hányadát hagyja tévelyegni.


Persze nem biztos hogy igazam van.

2015. aug. 13. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!