Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ebben születtem, ebben akarok...

Ebben születtem, ebben akarok meghalni. Ezt miért csak a katolikusoktól hallani?

Figyelt kérdés
Talán mert bigottan merevek, míg egy protestáns könnyebben változtat, ha erre indítja őt az Ige, amelyet rendszeresen kutat? Vagy mi az oka?

2012. máj. 11. 22:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a kérdés:)


Helyesen:

"Ebben születtem, ebben akarok meghalni." Ezt miért csak attól a kevés katolikustól hallom, akit ismerek, a többiektől nem?


Válasz:

Mert ők pont ilyen emberek.

Mellesleg Istent és a szeretetet kellene keresni és nem szektázni.

2012. máj. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

"Ezt miért csak attól a kevés katolikustól hallom, akit ismerek, a többiektől nem? "


Ha majd évtizedeket töltesz evangéliumhirdetéssel, nem csak kevés katolikustól fogod hallani.

2012. máj. 11. 22:32
 3/22 anonim ***** válasza:
36%

Katolikus pap vagy? És misén arra buzdítod az embereket, hogy ne legyenek katolikusok???

Vagy pedig téríteni jársz hozzájuk?

A vallás semmit nem jelent. Az számít, ami belül van.

Tök mindegy, hogy ők a zöldségevő marslakók vagy a kutya lába a levesben felekezet. A szeretetről kell szólni az egésznek és nem a szektás szabályokról, "fekete mágiáról".

2012. máj. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%

Melyik szekta igéit hirdeted?

Éppen azok a bigottak,merevek,akik állandón kutatják az igét és ráakarják erőltetni másokra a hitüket.

A katolikusok és reformátusok megelégszenek a vasárnapi igehirdetéssel,és elgondolkodnak a hallottakról. Ismerik a Bibliát,de sem kedvük,sem idejük állandóan "kutatni".

2012. máj. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"Éppen azok a bigottak,merevek,akik állandón kutatják az igét "


"Apcs 17:11 Ezek pedig nemesebb lelkűek valának a thessalonikabelieknél, úgymint kik bevevék az igét teljes készséggel, naponként tudakozva az írásokat, ha úgy vannak-e ezek"


Istentelenül miért szólalsz meg arról amiről fogalmad sincs, hanem csak félrebeszélsz?!

2012. máj. 11. 22:54
 6/22 anonim ***** válasza:
48%
Csak nem Jehova Tanúja vagy?
2012. máj. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az az oka, hogy a Katolikusok fontosnak tekintik az őseik hagyományaik tiszteletét is. Ezzel így vannak a protestánsok is, enélkül nem lenne liturgia. De senki nincs abban akadályozva, hogy átmenjen egy másik gyülekezetbe vagy felekezetbe akkor, ha abban úgy érzi, jobban meg tudja élni a hitét.

Egyébként paradox amit mondasz, hiszen ha egy katolikus protestánsra térne, akkor ő nem lehetne az állításod ellenpéldája, mivel már nem katolikus. Ha egy protestáns lesz katolikus, akkor pedig nem fogja azt mondani, hogy "ebben születtem".

2012. máj. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én katolikus vagyok, és megmondom, miért hallani ezt tőlük. Mert így a legegyszerűbb lekoptatni azokat, akik nem bírják ki, hogy ne próbálják mindenáron megmutatni, hogy márpedig ők mindent jobban tudnak a másik embernél.


Most minek vitázzak a másikkal, úgysem lenne (lennél) képes felfogni, hogy a dolgoknak nem csak egyféle megközelítése létezik (még a vallás esetében sem).


Tudod, a gondolkodás olyan, mint az ejtőernyő. Csak akkor működik, ha nyitott.

2012. máj. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"egy protestáns könnyebben változtat, ha erre indítja őt az Ige, amelyet rendszeresen kutat"


Így tettem protestánsként, és katolizáltam.


Akkor most bigottan merev vagyok már?

2012. máj. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy nem katolikusnak született, hanem arra keresztelték meg. Ha nem hívő, még nyithat más irányba és nem akar abban a vallásban meghalni.

Az Ókorban amikor Jézus megalapípotta a Szeretet Egyházat, beszédében nyíltam beszélt arról, hogy aki nem őt követi nem lát életet soha. De nem akartok hozzám jönni.

Ha elfogadnánk, hogy bűnös gyarló emberek vagyunk, megbánnánk bűneinket, így megszabadulnánk a félelmeinktől. Ha ezt engedelmesen megtennénk, megnyílna a szívünk a szeretet felé, megtudnánk, hogy eddig a félelem uralta az életünket. Isten szeretet, azért külde Jézust, hogy ez által élhessünk.

2012. máj. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!