Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A W. T. szerint Krisztus már...

A W. T. szerint Krisztus már jelen van. Csak kérdem, akkor hogy lehet, hogy még mindig megtartják az Emlékünnepet, és vesznek a jegyekből (már akik vehetnek)?

Figyelt kérdés

Hisz az 1 korintusz 11:26-ban ezt olvashatjuk:


Mert valahányszor eszitek e kenyeret és isszátok e poharat, mindegyre az Úr halálát hirdetitek, míg meg nem érkezik.


2015. aug. 12. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Hehe :)
2015. aug. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jön majd egy "új világosság", és lehet, hogy jövőre már nem fogják...
2015. aug. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Meddig kell megünnepelniük Krisztus halálának emlékünnepét a felkent keresztényeknek mint csoportnak? Pál azt mondta, hogy „míg meg nem érkezik” Jézus. Ez kétségtelenül azt jelenti, hogy egészen Jézus eljöveteléig kell megtartaniuk ezt az ünnepet, amikor is elviszi felkent követőit az égbe azáltal, hogy feltámadnak a „jelenléte” idején (1Tesszalonika 4:14–17). Ez összhangban van azzal, amit Jézus a tizenegy lojális apostolnak mondott: „ha elmegyek, és helyet készítek nektek, ismét eljövök, és magamhoz fogadlak titeket, hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek” (János 14:3).


Ez nem egyenlő a láthatatlan "jelenlétével" mely egy teljesen másik szó. (görög pa·ru·sziʹa)


[link]

2015. aug. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A jelenlét viszont folyamatos azóta, hogy mennybe ment. Ezt ő mondta nekünk. Most vagy ő hazudik, vagy a tanúk.
2015. aug. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kicsit hiányos az érvelése, 23%-os válaszoló. Két szót hasonlított össze, de csak egyet írt le. Ez direkt volt, vagy véletlen? Hogyan hasonlítsam össze, vagy hogyan fogadjam el öntől, hogy különböző a két szó, ha csak egyet ír le? Ezzel gyakorlatilag megcáfolja magát. Ne haragudjon, nem kattingatok mindenféle gyanús linkre.
2015. aug. 13. 08:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Vankó,vajon miért mondta volna ezt a 11(TIZENEGY)lojális apostolának;

"Az én Atyámnak házában SOK LAKÓHELY VAN; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.

És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy a hol én vagyok, ti is ott legyetek."

(Ján.14:2-3)


De válaszolj előbb a kérdező kérdésére, és ha majd ráérsz akkor erre is válaszolhatsz. :)

2015. aug. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minek kérdezel kérdező? Gyanús link... bezzeg a hitehagyottak oldalai nem azok ugye? XD
2018. máj. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!