Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, de most őszintén...

Keresztények, de most őszintén! Létezik nagyobb eretnekség annál mint azt vallani, hogy Jézus Krisztus a mélység angyala?

Figyelt kérdés

Megelékszem a szimpla "Igen" vagy "Nem" válaszokkal. De ha valaki ki szeretné fejteni egy kicsit bővebben gondolatait , az persze megteheti.

Számomra nem létezik ennél nagyobb eretnekség!

Hogy a Megváltónkra azt mondja valaki, hogy Ő a mélység angyala, a sötétség ura,a pusztító!!?

Nem!! Mikor erről olvastam nem hittem a szememnek!

Felálltam a géptől ki mentem vizet inni, megmostam az arcomat vissza ültem a gép elé és újra elolvastam.

Úgyhogy nem a meleg volt az oka, mert ugyan azt olvastam mint 10 percel azelőtt.



2015. júl. 21. 15:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%

csakhogy rosszul olvastad. menj vissza, nézz a tükörbe, és kérdezd meg magadtól: miért nem másoltam beaz ominózus kijelentést?


ott ugyanis ez áll: abbadon követői. abbadon pedig a mélység angyala. szó sem volt arrol, hogy Jézus lenne a mélység angyala. a teljes válaszban végig abbadonról volt szó. ok?


kérlek, ne adja számba olyat, amit nem mondtam. nem célom a Megváltónkat vádolni, ezért nem is nevezem Jézust abbadonnak, azaz a mélység angyalának. ezt megteszik viszont a tanúk.

2015. júl. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogyha valaki Abbadont követi, az sátánistának számít? ő a mélység angyala ugyanis... mert ha igen, akkor bizony van szinteminden városban, így somogy megyében is.


természetesen van lehetőség SZEMÉLYES BESZÉLGETÉSRE is velük. honlapjuk is van, ahol felveheted velük a kapcsolatot. ők abbadon sáskái, bár a hivatalos nevük más, de így is tuti rájuk találsz, mert a valóságban ők találnak rád, sőt, már keresnek is...


A válaszíró 29%-ban hasznos válaszokat ad.

# 2/5 Időpont ma 08:56 Privát üzenet Ez a te válaszod.

Ez tényleg igaz, mert jehova tanúi abaddon sáskáinak tartják magukat.



itt az ominózus beszélgetés, kérlek, mutass rá, hol követtem el az "eretnekséget". elmondanám egyúttal, hogy azok, akik eretneknek kiáltottak ki valakit, MAGUK KÖVETTEK EL ÍRÁSELLENES TETTEKET, ÉS azok, akiket eretneknek kiáltottak ki, valójában Jézus követői, legalább is azon vallás jogos kritikusai voltak.


óvatosan az erenekezéssel, ha kérhetem.

köszönöm.


ennek ellenére várom a pontos helyet, ahol eretnekséget követtem el Jézussal szemben. Merthogy a válaszomban nincs is utalás Jézusra...

2015. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

továbbra is várom a pontos helyet, ahol Jézust a mélység urának titulálom.


vagy csak a vádaskodás megy?


neked talán abbadon a megváltód?


Én Jézust tartom annak.


vagy szerinted Jézus = Abbadonnal?


kifejtenéd?

2015. júl. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Elnézésedet kérem 1 válaszoló de nem tudom miről beszélsz.

Mert én erről beszélek;


[link]


Olvasd el kérlek.

2015. júl. 21. 16:36
 5/23 anonim ***** válasza:
Az angyalok Isten teremtményei, Jézus nem volt angyal őt Isten saját maga nemzette hogy példát mutasson az embereknek, ő félig ember volt. Krisztus a jóság erejével, teljes szentségben fogant, semmi köze nincs a mélységhez. És igen ez eretnekség, bár szerintem van ennél nagyobb is :)
2015. júl. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 szp72 ***** válasza:

Ez Jehova tanúinak a szokásos hülyesége, akik a Zsid 1,13-14 ellenére mindenképpen angyalt akarnak Jézusból faragni.


Vannak azonban olyan felekezetek, akik nem tagadják Jézus istenségét, de mégis azonosítják Jézust valamelyik angyallal. Az angyal szó ugyanis eredetileg "küldött" jelentéssel bír, vagyis szerintük nem feltétlenül jelent valamilyen Isten alatti szellemi lényt.

Azt viszont nem tudom milyen mélységről van szó? A pokolról?


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: létezik nagyobb eretnekség. A gnosztikusok például azt állították, hogy a világot egy gonosz isten teremtette.

2015. júl. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"Ezt támasztja alá az, ahogyan a héber neveket más látomásokban használják: Jézus az „Abaddon” héber nevet kapja (jelentése: ’pusztulás’), és azon a helyen hajtja végre az ítéletet, „melyet héberül Har-Magedonnak neveznek” (Jelenések 9:11; 16:16)"


Én eről beszélek.

És ez a legnagyobb eretnekség amit életemben hallottam!

Elnézést ha félre értettél!

2015. júl. 21. 16:48
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát kinek mit jelent a "legnagyobb eretnekség" de nekem ez nem fér a fejembe.

2015. júl. 21. 16:51
 9/23 A kérdező kommentje:

Vagy talán ez;


"A kereszténység papsága ahelyett, hogy bejelentette volna Isten eljövendő Királyságát, azt választotta, hogy kitart Sátán világa mellett. Nem akarja, hogy bármi köze is legyen a sáskahadhoz és annak Királyához, akivel kapcsolatban János megjegyzi: „Egy király van felettük, a mélység angyala. A neve héberül Abaddon [jelentése: ’pusztulás’], görögül pedig az Apollüón [jelentése: ’pusztító’] nevet viseli” (Jelenések 9:11). Jézus mint „a mélység angyala” és mint „Pusztító” valóban csapásszerű jajt bocsátott a kereszténységre. De még más is következik!"


[link]

2015. júl. 21. 16:55
 10/23 anonim ***** válasza:
Fogsz még te is sírni ezek az Istenkáromlások miatt és a sok elveszett ember miatt, akik magukat is abaddon szolgáinak tartják és sáskaként tündökölnek önmaguknak.
2015. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!