Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elközeledett a megfelelő idő?

Elközeledett a megfelelő idő?

Figyelt kérdés
A világ eseményeit figyelve sokan mondják, hogy elközeledett a megfelelő idő. Ez tényleg így van? Mi bizonyítja ezt?
2015. aug. 12. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt már párszor ellőtték. Nagy füst is volt, de más nem.
2015. aug. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hali KZitus.
2015. aug. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk jehova tanúi szerint többször eljött már, amiről a képes újságjuk is írt (bár ezt titkolják a mai tanúk elől, hisz akkor nem lenne tized, amiből jól élnek brooklyn-ban), tehát van nyoma, elég sok.

Adventisták is adtak már le hamis dátumot, ők azóta is követik a hazug tanítást. Khm.... én a helyetekben hamis próféták helyett inkább Bibliát olvasnék. Kizárólag. Csak és kizárólag.

2015. aug. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Ozmium42 ***** válasza:
Már 2000 éve nagyon közel van.
2015. aug. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Már 2000 éve nagyon közel van."


Ráadásul napról napra közelebb lesz...

2015. aug. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

@Kérdező


Ha valaki ismeri az emúlt 2000 év próféciamagyarázatait akkor tisztában van vele, hogy a keresztény magyarázók mindig meg voltak győződve arról, hogy a saját korukban teljesedik egy prófécia. Én olvastam korabeli dokumentumokat arról, hogy a Nagy Francia Forradalom idején milyen magyarázatok születtek, mondanom sem kell, hogy ott is előjött az, hogy egy bibliai prófécia a saját korukban teljesedik. Ugyanígy a középkorban több magyarázó egyetértett abban, hogy a Biblia bizonyos szakaszai az Iszlámra vonatkoznak. Folytassuk még sort? Felesleges...


A "megfelelő idő" értelmezése mindig az adott történelmi korhoz volt kötve, éppen ezért nem is meglepő, hogy ma is vannak olyanok, akik azt mondják, hogy a mai világ állapota egészen biztosan azt jelzi, hogy nincs már sok hátra... 3-400 évvel később biztos vagyok benne, hogy az lenne, hogy bizonyos emberek a "megfelelő idő" szintén a saját idejüket jelentené, és fittyet hánynának, a mostani, 2015-ös magyarázatokra, miszerint a "megfelelő idő" most van itt. Azt mondanák, hogy a 21. század elején élt emberek tévedtek, de ők biztosan nem, hiszen a világ akkori állapota az ő magyarázatukat igazolja. Ahogy a mai magyarázók is azt mondják, hogy akik esetleg évszázadokkal korábban várták a történelem lezárulását, azok tévedtek...

2015. aug. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
szia zitus
2015. aug. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem. Persze van aki holnap nem ébred fel...


(Nem megoldás, letojni a másik embert és a vég időkben pedig odaadni a lakásunkat.)

2015. aug. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Arra kíváncsi lennék, hogy addig ketyeg kzitus nevű jehovista kötelező térítős szolgálatának ideje, amíg bárki írogat a kérdéshez? Vagy egy ilyen kérdés szorzóval dolgozik? Végül is kényelmes megoldás ennek az embernek (embereknek?), mert csak kiírnak valami vackot, amit az aktuális szennylapjukból emelnek át ide, aztán mennek dolgukra. Mondjuk, ha már fizetésért csinálják, akkor az nagyobb gusztustalanság.
2015. aug. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem kzitus vagyok, tesó. Helyesírási hiba nélkül kiírtam a kérdést!!!


A tanúk "szolgálati ideje" pedig mindíg ketyeg. Ők a nap 24 órájában tanúk.

2015. aug. 13. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!