Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a bűnösök, pl....

Mi a különbség a bűnösök, pl. a vámosok, házasságtörők, stb, akik miatt Jézus jött, és a kutyák, valamint a disznók között, akik elé nem szabad a gyöngyöket odavetni, mert eltapossák?

Figyelt kérdés
És az egyszerű hívő, aki szeretné teljesíteni az Úr parancsát az Evangélium terjesztésére vonatkozóan, ugyanakkor szeretné figyelembe venni az intést is a gyöngyöket eltaposók kapcsán, az miképpen tud különbséget tenni, még azelőtt, Mielőtt azt venné észre egyszercsak, hogy a disznók próbálják szétmarcangolni?

#Jézus #gyöngy #bűnös #örömhír #kutyák és disznók
2015. aug. 15. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Az egyszerű hívőnek nem az a dolga, hogy prédikáljon.

Az ősegyházban is csak külön erre kiválasztott emberek hirdethették az Igét, főleg a nem hívőknek.

Az egyszerű hívő a tetteivel és személyes példamutatással hirdetheti Jézus Krisztus Evangéliumát.

2015. aug. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tamás321 ***** válasza:
73%
Az én munkahelyemen 5000 ember dolgozik, és közöttük egyetlen egy sincs, akinek beszélhetnék az igéről, holott én majdnem minden nap olvasom azt. Azért nem beszélek nekik, mert ismerem őket és az ő ellenállásukat a beszédük alapján, ami tisztátalan és közönséges. Tudom, hogy ők soha nem változnának semmit, mert a világot teljes erejükkel dicsőítik. Ahogy elhangzana valami a Bibliából, abban a pillanatban támadnának, gúnyolódnának, gáncsoskodnának. Az Isten nem ilyen emberekhez küldi az övéit, hanem az alázatosokhoz. Meglehet, bűnben vannak és tisztátalanságban, sőt megkötözöttségben, de az igazság iránt befogadók és alázattal veszik azt. Saját magukat képesek megalázni, mert elismerik bűnösségüket. Ellenben a gúnyolódók minden percben, minden mozdulatukkal és beszédükkel gyalázzák az Istent és az életet is, amit ő adott nekik.
2015. aug. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem nem titkolja a munkahelyén, hogy keresztény és ha vannak a munkatársai felől kérdések, még ha gúnyból is, akkor megválaszolja. A munkatársai tisztelik és van olyan, akiben megindult már a mag fejlődése, és olyan is van, aki őt kerüli. Szerintem ő csinálja jól.
2015. aug. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Péter apostolnál az ebek és a disznók nem egyszerű bűnösökre vonatkoznak, hanem olyan emberekre akik megismerték az igazságot, megtisztultak, de visszamentek a sárba és a fertőbe. Ezek közül sem mindenki eb és disznó. Arról lehet megismerni őket, hogy a hivők ellen fordulnak és ellenségesekké válnak.

Az evangélium hirdetését minden tanitványnak parancsba adta Jézus, és nem nekünk kell eldöntenünk hogy ki szimpatikus nekünk és ki nem. Mindenkinek kell hirdetni.

2015. aug. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tamás321 ***** válasza:
0%
A munkahelyemen mindenki tudja, hogy hiszek Istenben, és nem is merik még megkérdezni sem. Ők annyira elutasítják Istent, hogy szóba sem akarják hozni, kivéve, ha szidják. Ebből tudom, hogy őket nem érdekli és soha nem is fogja érdekelni Istennek sem törvénye, sem elhívása, sem semmije, csak a világi javak és haszon. Látom az embereken, hogy milyenek, tökéletesen megismerem őket a beszédükről, ami tisztátalan. Nekik nem való az élet tisztasága, mert meggyalázzák; ők csak a teljes lelki fertőben szeretnek fetrengeni. Amikor egyedül én eszem magvakat, és mindenki más körülöttem dögöket, idegen lesz előttem a világ és gyűlöletes.
2015. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

még a kopár helyeken is van esély a magnak a kövek és a beton körül is ha van egy pici rés,kibújik a sarj hajtása.


van hol egyenesen föltöri a betont is.


isten igéje ott is úttat törhet magának hol nem is hinnénk.


bár tudom a mai életvitel ilt életmódi gondok bajok miatt bele értve a kapzsiságot és a hatalom vágyat,a vallást sajnos sokan eldobják vagy csak nem akarnak róla tudomást venni.

de akit Isten megérint az megváltozik.

és a szeretet s Isten valójában minden emberben benne van.

csak van aki elnyomja magában az élet gondja s bajai véget.

de Isten képes rá hogy az elveszetteket fölkeresse és a helyes útra terelje őket,hogy végre kinyílhasson az ők szemük is.

és meg ismerjék az élet igazi értékét és lényegét.


pld erre.mikor Jézus az adószedő az akkoriban bűnös embernek számító foglalkozású embert a tanítványává tette.

Péter elsőre nem értette sőt még haragudott is Jézusra.

de aztán ő is rájött hogy Jézus helyesen cselekedet.


a bűnösök és a kutyák, valamint a disznók között az a különbség.


hogy a bűnösök ha meg ismerik Istent megváltoznak és őrömmel elfogadják Istent s az ő megváltó ajándékát.


a kutyák, valamint a disznók,azok az emberek akik semmiféleképpen nem fogadják el őt,minden erejükkel elutasítják sőt másokat is igyekezne Isten ellen fordítani.

2015. aug. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 v.domi ***** válasza:
92%
Miért is kellene megtéríteni mindenkit? Engem nem érdekel, hogy mit tesz más, amíg azzal nem árt senkinek.
2015. aug. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A disznókkal kapcsolatban egyszerű a dolog. Azok manapság ólakban vannak. Ne próbálj bemenni közéjük, ennyi elég.

Ami a vámosokat illeti, rossz helyen keresgélsz. Itt a régi típusú vámszedőket kell érteni, akiknek semmi közük a mai típusú vámosok között. Az egyik bűnöző, a másik törvényszolga.

Egyébként ebben és mindenben a megkülönböztetésre az egyetlen reménykeltő dolog a sok tanulás. Minden más tökéletesen eredménytelen. Nem kell ezt nekem elhinned, majd kitapasztalod. Csak az rettenetesen keserves lesz. Mint az életed.

2015. aug. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!