Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az a mondat, hogy...

Mit jelent az a mondat, hogy "a bűn zsoldja a halál"?

Figyelt kérdés

Ez a bibliában a Róma 6:23-ban van.

Vagy egy kicsivel előtte, a 6:7-ben, még ugyanazon a lapon: "Mert aki meghalt, azt felmentették a bűne alól."


Akkor nem a halálunk után kapjuk meg a büntetésünket a pokolban, vagy a jutalmunkat a mennyben?


Ezt nem így kell érteni?



2008. szept. 6. 21:11
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Szerintem ne a stílusommal gyere, sokkal kevésbé problémás az, mint az olyan szöveg, mely kellő pontos információ nélkül terjeszt olyan igét, mely vallásos tévtanra épül! Jó kibúvó az igazi bibliai érvek elől a másik személyét, stílusát támadni - de ez nem elég.


Megnéztem a linkeden lévő egyik ilyen általánosan elterjedt vallásos tévtant, mely Istent háromságnak tartja és ezzel istenkáromlást követ el.


"A biblia egyértelműen beszél Istenről a Fiúról, Istenről az Atyáról és Istenről a Lélekről. Ugyanakkor hangsúlyozza, hogy csak EGY Isten van."


Ez a manipulált mondat arra épül, hogy a Biblia különböző részeiről összeollózott mondatrészeket állítja egymás mellé, de erősen hiányos, mivel arról hallgat, hogy a Biblia egyértelműen beszél az emberi bírákról is mint "istenek"-ről és Mózesről is, mint "Istenről", sőt Sátánt is Istennek nevezi! Ugyanakkor a szent szellemet NEM NEVEZI sehol istennek. Ez egy hatalmas hazugság! (Bocs a stílusomért, de ami hazugság, az hazugság - sokkal több puszta ártatlan tévedésnél)

A szóban forgó vers mindössze arról beszél, hogy a "szent szellem" ellen abban az értelemben lehet vétkezni, hogy az az Isten által kibocsátott energia, mely az Ő akarata és irányítása alatt azt teszi, amit a Mindenható óhajt. Aki ennek ellenáll, Istennek áll ellen. De ez nem teszi a szent szellemet "személlyé" és "istenné", valamiféle misztikus háromság harmadik személyévé.


Ezen kívül a háromság kiváló példa arra is, hogy mire nem vetemedtek egyes bibliaírók, annak érdekében, hogy a vallásos tévképzetüket elültessék a köztudatban! Betoldottak bizonyos helyekre verseket, félrefordítottak egy seregnyi verset a hamis premisszájuk miatt. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Biblia menthetetlenül meghamisított mű, hanem csak azt, hogy a hamis, sátáni eszmék terjesztése érdekében néhányan mindenre képesek voltak. De semmi sem marad titokban, ma már könnyen leleplezhetőek ezek az ármánykodások és elmondhatjuk, hogy a Biblia MEGBÍZHATÓ egész terjedelmében. De nem mindegy, hogy melyik fordítás...

2012. nov. 6. 14:58
 22/22 Johi_ válasza:

Már megírtam egy választ, valahogyan letörlődött. Ezek után idemásolok csak egy néhány igeverset, válaszként.

Jelenések 14:9-13

"Egy harmadik angyal is követte őket, és így szólt hatalmas hangon: „Ha valaki imádja a fenevadat és annak a képmását, és felveszi annak a bélyegét a homlokára vagy a kezére, 10az is inni fog az Isten haragjának borából, amely készen van elegyítetlenül haragjának poharában, és gyötrődni fog tűzben és kénben a szent angyalok és a Bárány előtt; 11gyötrődésük füstje száll felfelé örökkön-örökké, és sem éjjel, sem nappal nincs nyugalmuk azoknak, akik imádják a fenevadat és az ő képmását, és akik magukra veszik az ő nevének bélyegét. 12Itt van helye a szentek állhatatosságának, akik megtartják az Isten parancsait és a Jézus hitét”. 13És hallottam egy hangot az égből, amely ezt mondta: „Írd meg: Boldogok a halottak, akik az Úrban halnak meg, mostantól fogva. Bizony, ezt mondja a Lélek, mert megnyugszanak fáradozásaiktól, mert cselekedeteik követik őket”.


Róma 6:2 "Akik meghaltunk a bűnnek, hogyan élhetnénk még benne?" Aki a bűnben él, az annak él, és halál a vége. A halál elválaszt Istentől, mert ez olyan halál, amit a bűn okoz. A Szent Istenhez nem fér hozzá semmmiféle szenny. Ahol nincs Isten, ott nincs semmi jó. Ahol nincs semmi jó, ott mi marad? Reménytelenség és .. az a pokol. Istennek élni a földön azt jelenti, hogy Őt szolgáljuk, neki akarunk tetszeni, Ő a legfontosabb és akaratunkat alá vetjük Neki.

Én bűnös vagyok. Tudom, halált érdemeltem, örökre el lettem volna választva Istentől. Jézus értem jött "...nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem hogy a bűnösöket." Isten kegyelmi ajándéka Jézus által az örök élet részemre is. Tudom, hogy akkor majd mentes leszek minden bűnös természettől is. Az új testem nem lesz Isten szolgálata ellen rugódozó fajta, hanem teljes mértékben alkalmas, tökéletes. Addig is a szentségre kell törekednem: "Szentek legyetek, mert Én szent vagyok." "Legyetek tökéletesek, mint a ti mennyei Atyátok is tökéletes." Isten mindenkit hív, "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.", de mégis kevesen fogadják el a kegyelmet. "így szólt hozzá: Barátom, hogyan jöhettél be ide, hiszen nincs menyegzői ruhád? Az pedig hallgatott. 13Akkor a király ezt mondta szolgáinak: kötözzétek meg kezét-lábát, és vessétek ki a külső sötétségre; ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás. 14Mert sokan vannak az elhívottak, de kevesen a választottak.” (Mt 22:12-14)

2014. febr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!