Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlim nők este is lefekvésko...

Muszlim nők este is lefekvéskor hosszúnadrágba és hosszú pulóverben alszotok?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm a férje csak hosszú ruhába engedi aludni pedig csak ketten vannak .
2015. aug. 16. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

én nem vagok muszlim de tudom a választ


a muszlim nők amikor csak a férjük látja őket akár meztelenek is lehetnek, azokban az országokban ahol férfiak és nők nem is tartózkodhatnak egy helyen hacsak nem rokonok is meg lehet vásárolni azokat az igen kihívó, esetleg szándékoan erotikus ruhadarabokat, kozmetikumokat, ékszereket, és minden egyebet amiket a "nyugati" világban is, mert otthon mindenki úgy öltözik ahogy akar (vagy ahogy a férje megmondja)


tipikus jelenség az ilyen országokban ,hogy egy csadorba burkolt nő bemegy egy követségre, mondjuk mert ott van a munkahelye, és rögtön le is veszi a csadort, alatta pedig miniszoknya, tip, magas sarkú cipő, stb, és abban dolgozik

2015. aug. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez így érdekes. Én is hosszúba vagyok házon kívül de Otthon más a helyzet, ott rövidbe vagy akármibe persze ha nincs ott mondjuk a férjem egyik barátja stb.. De hogy aludni hosszúban az érdekes, esetleg más láthatja őket pl valaki benyit ? Mert akkor ezért, de amúgy az iszlám ezt nem szabályozza, kivéve a házasság előtti esti viseletet de az itt ugye nem áll fenn, tehát nem az iszlámhoz van köze akkor.
2015. aug. 17. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Az iszlám a nyilvános helyeken való tartózkodást szabályozza. A lakáson belülit nem.

Viszont az iszlám világban is eltérő szemléletű és műveltségű emberek élnek, közülük lehetnek, akik totálisan félreértik az egészet. Ilyen esetekben fordulhat elő, hogy a férfi tárgyként kezeli a nőt, és az ágyban is csak becsomagolva tudja elképzelni.Előfordult ez a középkori kereszténységben is. Az otthoni történésekbe különösen nehéz beleszólni, ott a szereplők felfogása dönt el mindent. És ennek esetenként semmi köze a valláshoz.

2015. aug. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az iszlámban a nőknek és a férfiaknak eltérő a szemérmük jellege és kiterjedése, így máshogyan kell magukat eltakarniuk. Ez az egyik dolog.


A másik, hogy egy nőt csak egy ember, a férje láthatja teljesen meztelenül (illetve szülés, esetleg egyéb orvosi beavatkozás és/vagy vizsgálat miatt az orvos is).


Azért kell elkerülni a teljes meztelenkedést amikor otthon nincs körülöttünk más nő vagy férfi, mert Allaah mindent lát és hall, illetve az angyalok is látnak minket, illetve a dzsinnek is.

Előfordulhat, hogy egy dzsinn meglátja a nőt, szerelmes lesz belé és például megszállja a testét.


Nem illik tehát meztelenkedni, túl rövid vagy túl tapadós ruhában lenni otthon akkor sem, ha te vagy az egyetlen ember a lakásban.



Az iszlámban egyébként a nőknek minden esetben el kell magukat takarniuk az idegen férfiak előtt.

Tehát ha jön a pizzafutár vagy a gázórás, akkor előtte is el kell magadat takarni, hiába állsz a lakásodban a küszöbön belül.


Muszlima vagyok.

2015. aug. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!