Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben hisznek a drúzok?

Miben hisznek a drúzok?

Figyelt kérdés

#vallás #drúzok
2015. aug. 17. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
2015. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ok,de ők tiltják a házasság előtti szexet és a maszturbálást is?


+


Ha valaki nem drúz származású akkor be lehet térni?

Vagy egyáltalán létezik olyan ,hogy drúz nép?

2015. aug. 17. 14:03
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocs,semmi.


Most olvastam.

2015. aug. 17. 14:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Elméletben nem, de a gyakorlatban be lehet lépni, de hasonlóan a zsidókhoz, nem szorgalmazzák a betérést, nem térítenek, sőt, igen szigorúak a betérési szabályok.

A házasság előtti szexet tiltják, és szemben az iszlámmal, a többnejűséget is.A közösségen kívül nem házasodhatnak -elméletben. A gyakorlatban Libanonban és Izraelben is ma már sok a vegyes házassága drúzok között is, főleg világias zsidókkal.

Etnikailag nem különböznek, etnikailag arabok, arabul is beszélnek. A szekta a X. században jött létre az iszlám siítákból szakadtak ki, és a legutóbbi időkig nagyon belterjesek voltak, ezért sok közöttük a genetikai terheltség.

Nemcsak ezért, hanem az igen nagy kultúrális különbözőség miatt európai keresztény (vagy abból lebutított::) kultúrkörből származó egyénnek a drúzzal való együttélés, házasság nem javalt.

2015. aug. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Be akarsz térni?
2015. aug. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4-esnek


"sok közöttük a genetikai terheltség."


Ezt ,hogy érted?


5-ősnek


Nem ,csak tetszik a kultúrájuk.


Egyébként én humanisztikus zsidó vagyok.

(És még a buddhizmus életfilozófiája is tetszik.)

2015. aug. 18. 17:05
 7/7 anonim válasza:
Szerinted van Magyarországon drúz közösség?
2017. okt. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!