Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért bocsájtott az Úr dögvész...

Miért bocsájtott az Úr dögvészt Izrael népére, miközben Dávid követett el bűnt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Éppen a Bibliában, annál a résznél járok, ahol Dávid leverte sok ellenségét, majd a Sátán biztatására megszámláltatta népét. Valójában két kérdést szeretnék feltenni, mert félek úgy járok, mint a betonra ejtett mag. Miért bűn Isten előtt az, hogy Dávid megszámláltatta népét? Én egyáltalán nem értem ezt, de amit még ennyire sem, hogy az Úr Isten igazságos mindenek felett. Miért bocsájtott dögvészt egész Izraelre, miközben Dávid követett el bűnt? Három választása volt Dávidnak értem, de az Igazságos Isten, miért büntet meg másokat, a Király helyett? A válaszokat előre is köszi.
2015. aug. 17. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdések. Szerintem azért volt bűn, mert az Egyiptomi kivonulás után Isten parancsolta meg, hogy számlálják meg a népet, Dávidot viszont az ördög inditotta erre. A bűn gyökere pedig az volt, hogy Dávid ezzel a maga dicsőségét kereste, magára akarta felhivni a figyelmet, hogy milyen nagy népnek az uralkodója. Lucifer bukásának is ez volt az oka, hogy magát akarta felmagasztalni.

Hogy pedig az egyik csapás a dögvész volt, annak az az oka, hogy ezzel alázta meg Isten Dávidot. Ugyanis minél több emberen uralkodhat valaki, annál nagyobb a dicsősége. De mivel Dávid megromlott, a népére is pusztulást hozott.

Dávid biztos, hogy megértette ezt, mert azt mondta a prófétának, hogy esztelenül cselekedett, valamint a fia, Salamon is megörökítette ezeket az igazságokat a Példabeszédek könyvében:


Péld 14:28 A nép sokasága a király dicsősége; a nép elfogyása pedig az uralkodó romlása.

2015. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A holokausztba bele vannak ők is számolva?
2015. aug. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Dávid választása volt.
2015. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szp72 ***** válasza:

Azt, hogy a népszámlálás miért és egyáltalán milyen körülmények között számított bűnnek abban az időben, már nem tudhatjuk pontosan. Valami olyasmi megfontolásból, hogy a nép gyarapodását Isten adja, ennek ellenőrzése Isten jogaiba való beavatkozás, Isten iránti bizalmatlanság.

Az azonban bizonyos, hogy súlyos bűnnek számított. Joáb, aki gond nélkül végrehajtott néhány gyilkosságot, maga is elszörnyülködik, amikor Dávid közli vele a népszámlálás tervét. Joáb is, Dávid is tudta, hogy a népszámlálás olyan súlyú bűn, ami éppen a népesség csökkenését vonhatja maga után.


Nos a Biblia egyik fő tanítása, hogy nem csak magunkért vagyunk felelősek. A mi bűnünk nem csak magunknak árt. Egy szülő például felelős a gyerekéért, az apa alkoholizmusa a gyerekeken is csattan. Óriási a felelőssége a nép vezetőinek, bűneik következményét főleg a nép szenvedi el.

2015. aug. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pietrosol ***** válasza:
20%

Szia!


OFF!


Megértem, ha az a hobbid, hogy esztelen történeteken gondolkozol, de ennek Istenhez semmi köze.


Gondold végig! Az Sátán végzetes bűne, ha megszámlálnak valakiket, de az nem gond, ha emberek halnak meg Isten intésére dögvészben? Ez nem Istenkép, hanem egy torzult psziché rémálma.

2015. aug. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Biblia az embert és emberi gondolkodást tükrözi és nem Istent. Egy antennás hasonlattal élve Isten sugallhatja az igazságot (küldheti a jelet) de abból az ember (az antenna) csak annyit fog fel amennyire képes s mivel mindent nem vagyunk képesek felfogni (ezt maga az ember is elismeri) ezért zavart kép alakul ki, lásd Biblia. Ez nem azt jelenti ,hogy nincsenek igazságok benne ,de nagyon zavaros a kép és megjelenik az emberi gyarlóság is s mindez kivetítődik Istenre mintha ő egy erőszakos, büntető Isten lenne s visszaélne a hatalmával, pedig pont hogy az ember tesz így.
2015. aug. 25. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt a történet, csak hogy képben legyetek:


2Sám 24.11

Amikor Dávid reggel fölkelt, az Úr ezt a szózatot intézte Dávid látóemberéhez, Gád prófétához:

2Sám 24.12

"Menj és add tudtára Dávidnak: Ezt mondja az Úr: Hármat mondok, aztán amit választasz, azt teszem veled!"

2Sám 24.13

Gád elment Dávidhoz és tudtára adta. Így szólt: "Jöjjön-e három évig tartó éhínség büntetésül az országra? Vagy azt akarod, hogy három hónapon át menekülj ellenséged elől, ő meg üldözzön? Vagy legyen három napig pestis országodban? Gondolkozz rajta, s mondd meg, milyen választ vigyek annak, aki küldött!"

2Sám 24.14

Erre Dávid azt felelte Gádnak: "Nagy szorultságban vagyok... Inkább kerüljünk az Úr kezébe, hiszen nagy az irgalma. De emberek kezétől nem szeretnék elveszni."

2Sám 24.15

Így hát Dávid a pestist választotta. Épp a búza aratásának volt az ideje. Akkor az Úr pestist küldött Izraelre, reggeltől a megszabott időre. A csapás lesújtott a népre, és hetvenezren meghaltak a népből Dántól egészen Beersebáig.

2Sám 24.16

Amikor azonban az angyal Jeruzsálem felé is kinyújtotta kezét, hogy elpusztítsa, az Úr megbánta ezt a csapást, és megparancsolta az angyalnak, aki lesújtott a népre: "Most aztán elég! Húzd vissza a kezed!" Az Úr angyala éppen a jebuzeus Arauna szérűjénél volt.

2Sám 24.17

Amikor Dávid látta az angyalt, aki lesújtott a népre, így könyörgött az Úrhoz: "Én vétkeztem, én követtem el gonoszságot! Ezek, a nyáj, mit vétettek? Ezért hát forduljon kezed ellenem és házam ellen!"

2015. aug. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam ebben a történetben is emberi tulajdonságokkal van Isten felszerelve. Emberi gondolkozás tükröződése.
2015. aug. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!