Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus tudta, hogy Júdás el...

Jézus tudta, hogy Júdás el fogja árulni?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor honnan?
2015. aug. 19. 18:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Tudta, említi is előtte. Szerintem jó emberismerő volt és Júdásnak a homlokára volt írva.
2015. aug. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudta, a Bibliában benne van, hogy az utolsó vacsorán Jézus ezt mondta:

"Bizony, bizony mondom nektek, aki ma velem egyszerre nyúl a tálba, az még ma elárul engem" Vagy valami ilyesmi, bocsánat, de nem tudok szó szerint idézni a Bibliából, nem vagyok tanú. :D


Azt, pedig, hogy honnan, nem nehéz kitalálni, ha tudjuk, hogy Jézus Isten fia.

2015. aug. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Tudta bizony, és hagyta.
2015. aug. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Júdás (vagy valaki) árulása - Jézus számára - előre láthatóan szükségszerű volt ahhoz, hogy Jézus be tudja teljesíteni evilági küldetését, vagyis a szenvedést, kereszthalált és feltámadást. Nem véletlenül lett tagja a 12-nek.
2015. aug. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
Júdás hitetlensége akkor kezdődött, amikor Kafarnaumban Jézus a testét kínálta eledelül. Miután Péter kijelentette: " Mi hittük, és tudjuk, hogy te vagy az Isten Szentje", Jézus így válaszolt:" Nem tizenkettőtöket választottam ki? De egyikőtök ördög." Júdást értette rajta. ( erről bővebben a János evangéliuma 6,69- 71. fejezetig olvashatsz) Júdás mint tudod tolvaj volt. Ő kezelte az apostoli közösség pénzét, s eltulajdonította, amit rá bíztak (Jn 12,6) Jézus jeruzsálemi bevonulása nyilvánvalóvá tette, hogy az Isten Országa nem földi hatalom lesz, s így Júdás nem remélhetett földi rangot. Elhatározta, hogy elhagyja Jézust. Előbb azonban keresni akart rajta. A kérdésedre a válasz: Jézus Isten fia ezért egylényegű az atyával tehát Ő tud mindent.
2015. aug. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Sokak szerint Júdás szolgálatot végzett. Érdekes, ahogy Jézus fogadta az árulására siető Júdást: barátjának nevezte. valóban, ha akkor júdás nem árulja el, nem teljesedett volna egy csomó prófécia: ez előrre meg volt írva, bárki bármit is mond, akkor, és pontosan akkor kellett ennek megtörténnie, júdás azt tette, amire ki volt jelölve.
2015. aug. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Köszi 2. azt is akartam írni
2015. aug. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

János Evangéliuma

13,21 Mikor ezeket mondja vala Jézus, igen nyugtalankodék lelkében, s bizonyságot tőn, és monda: Bizony, bizony mondom néktek, hogy egy ti közületek elárul [Mát. 26,21. Márk. 14,18. Luk. 22,21.] engem.


13,22 A tanítványok ekkor egymásra tekintének bizonytalankodva, hogy kiről szól.


13,23 Egy pedig az ő tanítványai közül a Jézus kebelén [rész 21,20.] nyugszik vala, a kit szeret vala Jézus.


13,24 Int azért ennek Simon Péter, hogy tudakozza meg, ki az, a kiről szól?


13,25 Az pedig a Jézus kebelére hajolván, monda néki: Uram, ki az?


13,26 Felele Jézus: Az, a kinek én a bemártott falatot adom. És bemártván a falatot, adá Iskáriótes Júdásnak, a Simon fiának.


13,27 És a falat után akkor beméne abba a Sátán. Monda azért néki Jézus: A mit cselekszel, hamar cselekedjed.

2015. aug. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#4:


A megváltás művéhez szükség volt Júdásra is, mégha ellenszenvesnek hatott is, amit tett. Ő maga ezt nem foghatta föl, nem értette meg, csak Jézus.

2015. aug. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Kedvesség angyala: Akkor miért kötötte fel utána magát?
2015. aug. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!