Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus adta Júdásnak az utolsó...

Jézus adta Júdásnak az utolsó vacsorán, a kenyeret, vagy Júdás vette el a tálból, vagy ha egyik sem pontosan hogy is volt? Ellentmondásosnak tűnnek a különböző evangéliumok beszámolói. (szokásos ateista nyafogást kérem mellőzni)

Figyelt kérdés

2015. máj. 18. 20:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
Az egész biblia ellentmondásos. Ez nem ateista nyafogás! Figyelmesebben olvasd a bibliát, és fel fogod fedezni benne a rengeteg ellentmondást!
2015. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Különböző evangéliumok vannak, nem meglepő, hogy ellentmondanak a részletekben. A legismertebb verzióban Jézus adja ("akinek a bemártott falatot adom").
2015. máj. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Kedves 1-es, éppen az a baj, hogy NEM olvassák figyelmesen a Bibliát az emberek, azért állítják hogy ellentmondásos.


De ha nem téped ki az összefüggésböl, elolvasod a kontextet is...akkor NINCS ellentmondás.


Csak erre idö kell. :)

Sokszor egyszerübb megakadni egy gondolaton és nem kutatni tovább, vagy rosszul kutatni....és kész a katasztrófa

2015. máj. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Bizony, bizony mondom néktek egyikőtök elárul engem.


akivel egyszerre nyúl velem a tálba, az lesz árulóm.

2015. máj. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

aki.

bocs

2015. máj. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
a biblia nem emberek gondolatait tartalmazza, hanem Istenéit, ennélfogva elvárható tölle, hogy mindíg pontos információkat közöljön. vagy a búza közé gyom is van vetve?
2015. máj. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A négy evangélista közül csak János volt jelen személyesen az utolsó vacsoránál (mint ahogy a többi esemény nagy részénél is).
2015. máj. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves grkaty!


Pontosan mire gondolsz, amikor azt írod, hogy nincs ellentmondás a Bibliában?

2015. máj. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

na rögtön az első válaszban ment is a szokásos kutyaugatás, én 18 éves koromig "kő-ateista" voltam, és mikor elolvastam a Bibliát, meglehetősen szkeptikus szemmel, nekem is feltűntek az "ellentmondások", de azért voltam elég nyitott, hogy rájöjjek ,hogy ez az évszázadok alatt talán másnak is feltűnt, és mégis ez az egyik legnagyobb világvallás, szóval talán ezek a látszólagos ellentmondások feloldhatók, kis logikával, történelmi utánanézéssel stb stb...


na de a kérdésre még nem válaszoltatok :D

2015. máj. 19. 13:19
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező, én is ateista voltam.


A Bibliában ettől függetlenül még nagyon sok ellentmondás van, ettől nem kell félni, ezt kimondhatjuk nyugodtan. A Bibliát emberek írták (!), a Szentlélek által.


Az evangélium egy üzenetet hordoz magában, bár négy formában látod leírva.


Az evangélium üzenete Jézus, aki Isten Fia és meghalt értünk.

Ezt a négy evangélista (Máté szerint, Márk szerint, Lukács szerint, János szerint) más-más módon írja le.


Ellentmondásokat találunk bőven. Ellentmondásokat, amelyek paradox módon ki is egészítik egymást.

Ezek együtt mind Jézusra mutatnak a hit fényében és megtapasztalásában.



Ettől függetlenül kíváncsi vagyok, hogy mire akart kilyukadni grkaty.

2015. máj. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!