Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha azt mondod valakinek...

Ha azt mondod valakinek indulatból, mert aggódsz érte, hogy bolond és egy káromkodás is elhagyja a szád, mert felindultságodban nem tudod tűrtőztetni magad, ez lehet oka annak, hogy elveszítsd a kegyelem állapotát? Vagyis meg kell gyónni?

Figyelt kérdés

2015. aug. 21. 22:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hajlandó vagyok már előre is önkritikát gyakorolni, ha valaki ostobaságnak gondolná a kérdést, mindent további minősítést fölöslegessé téve.
2015. aug. 21. 22:04
 2/11 anonim ***** válasza:
Szedd össze magad.
2015. aug. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem halálos bűn, vagyis nem veszíted el a megszentelő kegyelmet. Nem egészen akarod azt mondani, amit mondasz, nem is a megbántás a célod, hanem véletlenül elhagyja a szád. Elvileg azzal, hogy megbántad, már meg is van bocsátva.

De, ha könnyít a lelkiismereteden, akkor gyónd meg nyugodtan.

2015. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért. Szerinted a papok nem káromkodnak? Azért kiváncsi lennék, hogy káromkodnak.
2015. aug. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy akkoriban ez a két szó egész mást jelentett, nem azt, amit ma. Nem tudom már hol hallottam, de jelentésileg és szituációilag is másról van itt szó.
2015. aug. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előtte kellene gondolkozni, nem utána bánkódni.
2015. aug. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

31 Ezért mondom nektek: mindenfajta bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek, de a szellem elleni káromlás nem bocsáttatik meg. 32 Aki például az Emberfia ellen szól egy szót is, annak megbocsáttatik,

máté 12:31


mint látod, megbocsáttatik, mert már megbántad. egy dolog van hátra: attól a személytől elnézést kérned. Dícséret azért, hogy foglalkoztatnak ilyen dolgok. Nem kell meggyónni a biblia szerint, elég rendezni azzala személyel, akit megbántottál.

2015. aug. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ja, és a kegyelem állapotát nem lehet elveszíteni...


Mert Jézus meghalt érted, és Isten az Ő vérén keresztűl látja a bűneidet.

2015. aug. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem érdemes alaposan átgondolni, hogy mi volt itt a hiba, mi vezetett oda, hogy így tettél, miért nem tudtad higgadtan, ésszel kezelni a helyzetet. Például, ha gyakran vagy indulatos, ilyenkor elveszted a józan eszed és ez ellen nem teszel semmit, az lehet, hogy lényegesebb bűn, mint hogy ennek következményeképp néha elcsattan egy-egy buta szó. Szerintem igazi súlyos bűnt azért nehéz elkövetni, így aztán ez se az valószínűleg, de ha meggyónod, az biztosan nem árt.
2015. aug. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem kell meggyónni.A másik emberrel kell tisztázni,ha őt ez zavarja,hogy nem azért mondtad neki,mert gyűlölöd.

Döntsd el,hogy a szerető Istenben hiszel,vagy a felhígult változatában,amit egyházi fontoskodó Jancsik találtak ki neked,hogy minden sz..rért bűntudatod legyen.

Tudom nem kértél kritikát,de ha valóban őszintén gyakorolsz önkritikát,akkor ezt is vizsgáld meg.

2015. aug. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!