Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mért fordul el isten az...

Sanyi1234567890 kérdése:

Mért fordul el isten az emberektől?

Figyelt kérdés

Nem igazán voltam/vagyok vallásos, mostanában a környezetváltozás miatt kezdett picit több közöm lenni a témához.

Ha isten tökéletes és a hívők szeretik ő maga is, illetve a fia a szeretetről papol akkor mért történik az ellenkezője?Ha tökéletes mért hagyja szenvedni az embereket vagy mért teremt olyasmit ami rossz?


Bocsi ha hülyén veszi ki magát, nem tudom jobban megfogalmazni.



2015. aug. 21. 23:37
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
És rádobtad az ágyadra, nem a gyufa döntött amellett, hogy most felgyújtja :D Mi ellenben aktívan dönthetünk jó és rossz között.
2015. aug. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

"Ezzel most azt mondod, hogy ha meggyújtasz egy gyufát és rádobod az ágyadra azzal nem te gyújtottad fel az ágyadat, mert te csak egy gyufát gyújtottál meg..."

Nem ezt mondtam. Az ember felelős a tetteiért, de nem mindig látja előre a következményeket. A gyufás esetnél viszont az ember tudja előre, hogy ha égő gyufát dob az ember az ágyra, akkor biztos, hogy az ágy felgyullad (kivéve persze, ha az ágy víz alatt van.) Az ember tudta, mi a következménye, ezért felelős tettéért.

2015. aug. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Amúgy meg honnan jött a gyufás dolog? Ne haragudj, nem értem, mi köze van ahhoz, amit írtam... Csak én nem értem?
2015. aug. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Arra célzok, hogy isten mindent tudó tehát tudatában volt annak, hogy megteremti a "gonosz" embereket, angyalokat stb.. őket mért esett volna nehezére kihagyni?
2015. aug. 23. 22:26
 25/35 anonim ***** válasza:

Erre válaszoltam a #17- es hozzászólásomban. Lehet, hogy egy bűnösnek meg kell születnie, hogy később egy szent is megszülethessen.

A másik pedig, amit korábban írtam, hogy Isten nem pusztít, mert szeret, és Ő maga a Szeretet.

2015. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Nem érted. Egy mindne rossz mentes világba elhozta a rosszat...

Ő állítólag tökéletes, és mindenható, nos ha mindenható akkor mért kell eleve rossz embernek születnie vagy úgy döntenie hogy rossz lesz? És akár egy rossz pillanatért vagy pár rossz napért, évért szenvedni az örökkévalóságig?

Egy minden rossz nélküli világba elhozta a jóval együtt a rosszat is miközben ha mindenható akkor mennyiből állt volna neki kihagyni a rosszat? (igen ott a példád, de minek 1 rossz és 1 jó ha lehetne 2 jó is? hiszen mindenható... Mért kellet szart is tenni abba a palacsintába?

2015. aug. 24. 00:50
 27/35 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo! Anna Orsolya valaszai teljesen igazak ,amit Istenrol ir! Kerlek olvasd el oket ujra ,mert sajnos Te nem erted ,mirol van szo! Isten nem teremt rosszat! Amikor Isten megteremtette Isten az Edenkertet es az elso emberpart,Adamot es Evat,a vilag meg tokeletes volt. Nem volt betegseg,ehinseg,szomorusag,onzes. Egeszen addig nem ,mig Adamot es Evat kisertesbe nem ejtette a Satan ,magat kigyonak alcazva! Ekkortol ,hogy Adam es Eva evett a tiltott gyumolcsbol,azota leteznek a rossz dolgok,es azota el az ember ,hogy o is egy isten ,amikor az ember csak ember ,es Isten teremtmenyekent csak a nagy egesz resze! Erted?


Remelem,tudtam Neked segiteni! Ha esetleg van meg kerdesed,irhatsz privatot is ! Szep napot Neked!



Udv. Dalma

2015. aug. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

*el abban az ember ,hogy o is egy isten,pedig az ember mindig ember marad,mert Isten teremtmenyekent a nagy Egesz reszei vagyunk .

(Bocsi ,kihagytam egy fontos szokapcsolatot) elozo vagyok .

2015. aug. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
*el abban a tevhitben sajat magaval kapcsolatban az ember,hogy o is egy isten... (Ahh, ma nem vagyok reggel toppon koncentracio teren,bocsi. Lwhet kellene Kavintont szednem ? :p
2015. aug. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"Ő állítólag tökéletes, és mindenható, nos ha mindenható akkor mért kell eleve rossz embernek születnie vagy úgy döntenie hogy rossz lesz?"


Üdv. Tényleg próbálj már mélyebben belegondolni. Pl azon is érdemes elgondolkozni, hogy Ádám és Éva a jó és a rossz tudásának fájáról evett. Ott van a jó tudása is!

Isten a szeretet, ennek ellentéte vagy hiánya a halál. Ádámék átadták Lucifernek a hatalmat, neki hittek, bejött a bűn, a halál, a jó és a rossz tudása, a relatív gondolkozás, az ítélkezés, stb... Jézusban Isten mindent helyreállít.

Viszont az Ige is írja, hogy amíg meg nem térsz szívből Jézushoz, nem fogod ezeket megérteni, mert addig lepel van a szemeden (azaz nem fogod megérteni a dolgokat). Ha Isten ellen akarsz menni, akkor Isten nem fog gátolni.

Sok kérdést tettél fel Isten "ellen", most itt az ideje, hogy megismerd a másik oldalt. Mind bedőltünk a sátán hazugságainak, most itt az ideje a Szentlélekre is hallgatni picit. Ráadásul jobban is járunk

2015. aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!