Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mért fordul el isten az...

Sanyi1234567890 kérdése:

Mért fordul el isten az emberektől?

Figyelt kérdés

Nem igazán voltam/vagyok vallásos, mostanában a környezetváltozás miatt kezdett picit több közöm lenni a témához.

Ha isten tökéletes és a hívők szeretik ő maga is, illetve a fia a szeretetről papol akkor mért történik az ellenkezője?Ha tökéletes mért hagyja szenvedni az embereket vagy mért teremt olyasmit ami rossz?


Bocsi ha hülyén veszi ki magát, nem tudom jobban megfogalmazni.



2015. aug. 21. 23:37
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

A recept egyébként mindenkinek ugyanaz: Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; ...

Máté 6.33


Minden kérdésed ellenére Isten igazságos, Ő a szeretet és nincs benne hazugság, gonoszság és ellentmondás.

Az emberek közül sok millió megértette, sok millió pedig nem érti meg. Miért? A hit sajnos nem mindenkié, de Isten azt akarja, h mindenki üdvözüljön. Ha Te a magad "igazságát" keresed és úgy döntesz, nem kérsz Istenből, akkor azt is elfogadja. De rossz dolog egy örökkévalóságot Isten nélkül eltölteni. (Külső sötétség, sírás, fogcsikorgatás)

2015. aug. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Egyébként a kérdést azért írtad, mert szenvedsz valamitől? Ha így van, akkor inkább örülj neki, mert ez jele annak, hogy Isten szeret téged is. Minden fájdalom egy kis részesedés Krisztus keresztjéből. Nem kell az egész keresztet elhordoznod, mert Isten nem rótt rád ekkora terhet. Inkább Cirenei Simonhoz hasonlítasz itt, akit arra kényszerítettek, hogy segítsen Jézusnak vinni a keresztjét. A szenvedés tehát kitüntetés is egyben, társa lehetsz az Úrnak, de nem kell annyi fájdalmat átélned, mint neki, csak töredékét.


Egyébként olyan világ, ahol az ember testben él, és nincs szenvedés, nem létezhet, csak az utolsó ítélet után (mert akkor a bűnösöket Isten különválasztja). Elképzelek egy olyan világot, mint ez, de ott mindenki gazdag, bármit megvehet - de emberi kapcsolatokat nem! Nincsenek betegségek sem. Minden jónak tűnik, de még létezik a földön bűn, így létezik gyilkosság, emberrablás, rabszolgaság, erőszak (nem csak nemi), stb.


Isten sosem rak elviselhetetlen terhet senki vállára. Egy paptól hallottam ezt a hasonlatot: Van egy madárka, akire vigyázni akarsz, mert pl. beteg a szárnya, vagy még nagyon kicsi. Amikor minden rendben van, megfogod a kezedben. Ha valami rossz történik, pl. vihar, ráteszed a másik kezedet, hogy ne érhesse baj. Isten is megvéd minket a még nagyobb szenvedéstől:

[link]


Eszembe jutott még egy jó hasonlat a korábbi hozzászólásaimhoz, hátha érthetőbb lesz. Képzeld el, hogy neked és a feleségednek/barátnődnek gyereketek születik. Nagyon szeretitek, mindentől megóvjátok. Ha van neki testvére, és sokat veszekednek, akkor szomorúak vagytok, kicsit haragszotok rájuk, de ugyanúgy szeretitek. Isten ugyanígy érezhet, amikor két ember összeveszik, fájdalmat okoz egymásnak, gyilkol, stb. Ha a gyereked valami rosszat tesz, akkor megbünteted (akár fenekeléssel, akár pl. szobafogsággal, tv-től való eltiltással, bármivel). Neked is fáj, hogy ezt kell tenned, de szeretnéd, hogy tanuljon belőle, a javát szolgálod. Lehet, hogy igazi "ördögfióka" a gyerek, és hiába próbálod megnevelni, sosem engedelmeskedik neki. Ekkor megölöd? Elveszed az életét? Nem, mert szereted. Isten is szeret mindannyiunkat, bűnösen is, ezért nem okoz nekünk igazi rosszat.


Remélem, tudtam valamit segíteni, nem lettek túl zavarosak, amiket írtam...

2015. aug. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs sok időm gép előtt lenni, így nem tudtam elolvasni mindent.Bele-bele olvastam, kaptam 1-1 privát üzenetet is.Még mindig nem igaz

n értem/kaptam választ, lehet én fogalmaztam meg rosszul a kérdésemet, viszont 1-1 jó tanácsot láttam amit meg fogok fogadni és a jövőben élni vele, pl Biblia.

Nem tudom mennyi időm lesz nézegetni a napokban, a témát hagyom, hátha valaki mást is érdekel.

2015. aug. 25. 01:14
 34/35 anonim ***** válasza:
Nem fordult el senkitől. Csak azoktól "fordult" el akik hátat fordítanak neki ahogy az ember hátat fordít a napnak. Viszont a nap továbbra is ott van és süt rá, világítja útját és melegséggel tölti el ha hisz benne ha nem. Ott van.
2015. aug. 25. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
úgy, ahogy a #34-es írja! Most még mindenki élvezheti Isten teremtésének a csodálatosságát. De ebben az életben dönteni kell. Furcsa, de pl. kedves Ozmium nem reklamál, ha napozik, vagy fürdőzik a tengerben vagy szép, illatos virágot vesz a kedvesének (vagy kap, nem tudom, milyen nemű), vagy illatos, ízletes gyümölcsöt eszik. Pedig Ozmium "igazsága" szerint ezért is reklamálnia kellene, hogy ezekből sem kér. Az ateisták miért nem reklamálnak, hogy nekik nem kell levegő, oxigén, majd megoldják maguk? Nem kell az Istentől teremtett immunrendszer, nem kell az emésztőrendszer, semmi. Egyáltalán minek teremtette meg őket Isten. A saját létezésükért is reklamálhatnának
2015. aug. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!