Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívőként volt olyan az...

A hívőként volt olyan az életedben, amin nehezen tudtad magad túltenni még a menny ígéretével és Isten akarata ellenére is?

Figyelt kérdés

Ekkor megingott a hited?


Mennyire volt könnyebb elfogadnod egy hozzátartozód, barátod halálát úgy, hogy arra gondoltál évek múlva találkozhatsz vele újra?


Mennyire könnyű elfogadni úgy a negatív eseményeket, hogy Isten akarata volt és a te fejlődésed szolgálják a rossz dolgok átélése is?



2015. aug. 28. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
3 éve tértem meg, még nem volt ilyen időszakom, de ez szerintem elkerülhetetlen. Bízom benne, ha eljön, az végül a hitem erősödéséhez, nem a megszűnéséhez fog vezetni. Nem halt még meg közeli hozzátartozóm, így nem tudok segíteni. Nem tudom mi ihlette a kérdésed, de ha ebben a helyzetben vagy, sok erőt kívánok!
2015. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Akinek a hite a mankója az életben, annak nincs hite.
2015. aug. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Volt olyan hogy nagyon rossz dolgokat kellett átélnem és másért is, szerettemért is nagyon aggódtam és nagyon kiszolgáltatottnak éreztem magam, de hittel tudtam válaszolni a nehézségekre és még nagyobb bizalommal kapaszkodni és hagyatkozni Istenre és Istenben és nem vádoltam, vagy nem kérdőjeleztem meg a jóságát, amiért megtörtént az a dolog, ami szenvedést okozott. Mert éreztem és a segítsgemre kűldött emberek is azt mondták, hogy várjam ki a végét és hogy Isten talán valamiképpen jóra akarja fordítani mindazt a rosszat, ami történik. Amit talán máshogy nem lehetne és Ő tudja hogy miért hagyja most hogy ez így legyen és lett. Mert az Istent szeretőknek minden a javukra válik és minden rossz, valami nagyobb jónak a része. Ez nagy tanítása volt Számomra az eddigi életem egyik legkeményebb és legsötétebb és félelmetes helyzetének. És tudom, hogy Isten hozott ki belőle, mert szellemi természetű probléma volt... És végül visszakaptam azt ami, elveszni látszott, és sokkal több hitet mellé, mint azelőtt volt. Hála és dicsőség Istennek!
2015. aug. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezzel együtt, ahogy egy haldokló hívő mondta egyszer, a csoda csak átmeneti megoldás. És ha ezért nem is történik ilyen szinte kézzel fogható csoda, ami visszályára fordítja láthatóan a dolgokat és kénytelen vagy belenyugodni a veszteségbe mondjuk, azt hiszem a csoda attól még megtörténik végsősoron, csak nagyobb, mint az előző és ott már más a cél. Én azt mondom, hogy ha Istenben bízol, azt soha nem hiábavalóan teszed, még ha most talán még nem látod is a bizalmas jó gyümölcseit. Egyszer mondta valaki, hogy Mielőtt megtért, sokszor úgy érezte, hogy egy nagy sötét és veszélyes erdőben jár ebben a világban, ahol mindenféle vadállatok leselkednek rá. És már megtérve, bár tudja, hogy ez még mindíg ugyanaz a sötét erdő, mindenféle veszélyekkel az úton, de már tudja hogy nincs egyedül!
2015. aug. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*bizalmad
2015. aug. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Komlós Henrietta ***** válasza:
57%

Volt, hogy megingott a hitem, bár ez inkább egykori vallásom látványos hazugságaiból következett. Amikor megpróbáltam magammal elhitetni, hogy létezhet Isten, csak épp nem abban a vallásban találom meg, szörnyen kínzott a gondolat, még étvágyam sem volt sokáig.


Ateistaként már nincsenek ilyen problémáim. Hozzátartozóim halálát nem könnyebb, vagy nehezebb elviselnem, egy ember hiánya pont olyan mély űrt váj a lelkembe, mint amikor még hittem a paradicsomban, a különbség az, hogy most általánosságban véve felszabadultabbnak érzem magam.


Persze ez nem buzdítás senkinek a hite elhagyására, csak ezzel azt akartam mondani, hogy Istent talán nem is egy vallás tanításaiban kell keresnünk, hanem az egyszerű, bárki számára elérhető dolgokban, mint például a szeretet, az elégedettség, vagy a család. Az, hogy ezt hogyan valósítja meg, mindenkinek a saját ízlésére van bízva.

2015. aug. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

Nem csodálom, hogy csalódtál. Vallásokban lehetnek hazugságok, de az evangélium akkor is igaz.

Jézus valós személy és a szemtanúk szerint az első aki feltámadt a halálból és él.

2015. aug. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Volt. Rossz volt, nagyon. Majd jött még több, és még nagyobb, és így tovább. Aztán már nem hittem.
2015. aug. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy jártam mint a nyolcas.

Azóta buddhista vagyok.

2015. szept. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos volt. Kb. egy éve történt, hogy a szüleim nagyon költözni akartak én meg nem emelett pedig voltak más bajaim is. A hitem az rendesen meg is ingott, a vallás tanárnőm ellen fordultam (aki egyébként nagy kedvencem) meg mindenféle butaságot csináltam amiről nem is gondoltam, hogy valaha előfordulhat. Emellett pont az utalom az egész világot időszakomat éltem. Aztán valahogy rájöttem, hogy hülye voltam. Rájöttem, hogy a költözéssel azt akarta az Úr megmutatni, hogy igenis szükségem van mindenkire akit elveszíthetek (tanárok/barátok). Miután erre rájöttem, az sem tartott sokáig hogy arra is rájöjjek, hogy a vallástanárnőmre is szükségem van. Érdekes módon ezt egy második költözési lehetőség által ismertem fel. Gyakorlatilag amióta az eszemet tudom hitben neveltek és 3-ik környékén meg is tértem úgy igazából. Már egy jó ideje (kb. fél éve) gyötör a bűntudat a viselkedésem miatt és sehogysem megy, hogy túl tegyem magam rajta, annak ellenére, hogy a tanárnőm megbocsátott és teljes szivvel hiszem, hogy Isten is. Ma reggel pedig ezt olvastam:Amikor Isten megbocsát neked, te azonban nem bocsátasz meg magadnak, akkor visszautasítod kegyelmét, hogy inkább nyomorultul érezd magad.

Azóta pedig akármi rossz történik előszőr azt keresem, hogy mit akarhat tanítani nekem és ezáltal valahogy könnyebb elviselni a nehéz dolgokat.


Hozzátartozóval eddig még nem tapasztalhattam meg hiszen igaz, hogy nagytatám nemrég halt meg de tudomásom szerint sajnos nem hitt. Ennek ellenére hiszem, hogy az utolsó percben megtért hisz voltak erre utaló jelek de már nem lehetett megkérdezni tőle mert nem volt magánál.

2015. okt. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!