Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bérmálkozásnál választhatok...

Bérmálkozásnál választhatok olyan bérmaszentet aki még egyenlőre boldoggá avattak és már folyamatban van a szentté avatása?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. szept. 1. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, én úgy tudom, hogy boldogot is lehet választani.
2015. szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha ide írod be a kérdésed, pontos választ kapsz

[link]

2015. szept. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! Én már elég sokat olvastam a Bibliát, és így meggyőződtem róla, hogy kizárólag a Biblia Isten Szava.

Nos, el kell mondanom neked, a Bibliában nincs szó sem gyerekkeresztelőről, sem elsőáldozásról, sem bérmálkozásról. Ezeket csak emberek találták ki, és ahogyan Jézus felháborodott a farizeusok nem Biblikus hagyományain, ugyanúgy ma is felháborodik ezeken, ebben biztos vagyok! (Lásd Máté 15:6 " Így tettétek érvénytelenné Isten igéjét a ti hagyományotokért.")


Azon kívül a Bibliában egyetemes elhívás van minden hívő részére a szent életre, és ez nem valamiféle világtól elvonult szerzetesi élet, hanem Jézus gondolkodásmódjának és cselekedeteinek tanulmányozása és elsajátítása, hogy tudjuk őt az életünkben követni. Ő jól érezte magát az emberek között, és bár hihetetlen felelősség volt rajta, gondosan ápolta a kapcsolatát Istennel (ima, böjtölés, Bibliaolvasás), és így rendkívül örömteli és kiegyensúlyozott volt a sok megpróbáltatása ellenére.


A Szentlelket nem egy rituálé hozza el az ember életébe, hanem Isten ajándékozza azt azoknak, akik megtérnek és újjászületnek víz és Lélek által. (Lásd János 3:5, ApCsel 2:38). Jézus követését nem lehet úgy "megvásárolni", hogy úgymond egy szentnek vagy boldognak nevezett ember révén te is részesülsz a Lélek áldásában. A saját életedről fogsz számot adni az utolsó ítéletkor, nem arról, hogy kinek a nevében bérmálkoztál!

De ha van még valami kérdésed, írhatsz privát üzenetet.


Köszi a figyelmet.

2015. szept. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. :)
2015. szept. 2. 18:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3-as válaszoló!


A kérdező, mint ahogy az a kérdéséből kiderül, hitét gyakorló katolikus. Ezzel kapcsolatban tett fel egy konkrét kérdést.


Te meg nekiállsz fikázni az ő vallásgyakorlatát.


Hol olvasod te a Bibliában, hogy egy konkrét kérdésre így kell reagálni?!

2015. szept. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát kedves négyes. :) Amúgy már láttam hogy Bibliából idéz gondolom nem igen lehet katolikus (Általában a szektások szoktak mindig idézni) :) Ha már valamit válaszolt a hármas legalább megköszönöm :)
2015. szept. 7. 19:21
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

#3

Igen, de a Szentlelket hogy kapták meg az emberek? A Szentlélek pünkösdkor szállt le az apostolokra, majd ők kézrátétellel adták át az embereknek. A kézrátétel valóban csak egy mozzanat, jelképes cselekvés. A lényeg nem az, hogy mit csinál a püspök, hanem, hogy belülről megváltozzunk, megérezzük a Szentlélek munkáját magunkban.

Elvileg a kereszténység a szeretetet tanítja, bármilyen felekezethez tartozunk. Kár, hogy egyes helyeken inkább gyűlöletet tanítanak...


Kérdező, én nem tudom, de a bérmálást szervező paptól nyugodtan megkérdezheted.

2015. szept. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!