Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A világban történő szörnyű...

A világban történő szörnyű jelenlegi helyzet, miért a Sátán győzelmének oldalát "tűnik" erősíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, igazából nem is tudtam jól megfogalmazni a kérdést, mert annyi kérdést szeretnék veletek még ebben a témában megvitatni. Szóval, a minap sajnos láttam képeket, ahol élettelen gyermeke, felnőttek testei többségében brutális módon meggyilkolt áldozatok feküdtek, emberek láncokon lógatva, amit állítólag a megégetést előzte meg. Félelem, fájdalom, gyötrelem, sírás. Ahogy észreveszem a gonosz egyre erősebbé válik? Az emberek rettegnek, és nem tudhatjuk mikor leszünk mi a következők, akiket a hamis kifordított tévtanok terrorszervezetek áldozatává tesznek... Őszinte leszek, néha családtagjaim, és saját magam kínzását, látom, szörnyű rémálmaim vannak, és nem a képektől, ha nem attól, hogy hogyan lehet, hogy a gonoszságot most 2015-ben minden ország végignézi, ahelyett, hogy segítenének a másikon, tudom borzalmasan naiv vagyok, de Isten, hogyan engedheti még ezt. Ismerem az Írást, tudom, hogy a vég óráiban, napjaiban, szörnyű állapotok fognak uralkodni, de nem gondoltam hogy ennyire, vagy még sokkal rosszabb is lesz. Félek, mert gyenge a hitem, ti sohasem féltek?
2015. szept. 4. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Ima. Kitartó, specifikus ima. Azért is, hogy Isten erősítsen meg, vegye el a félelmeidet, és azért is, hogy béke legyen.

Azonkívül szerintem ne sokat gondolkozz magadban, hanem próbálj valami hasznos tevékenységbe fogni, ez akár lehet az is, hogy önkéntesen segítesz a szabadidődben a menekülteknek.


Olvashass a Bibliából bátorító történeteket, mint például Eszter könyvét, ahol Isten megmentette a zsidókat attól, hogy a gonosz Hámán megölesse őket.


És talán azért is lehet imádkozni (bár Ábrahám szavait idézve: "Tudom, merész dolog, hogy szólok az én Uramnak, bár én csak por és hamu vagyok..."), hogy ez ne a végidő legyen még, vagy ha mégis az lenne, könnyítsen Isten a körülményeken.

Jézus is mondta a tanítványainak Jeruzsálem i.sz. 70-ben bekövetkezett pusztulását megprófétálva, hogy imádkozzanak könnyítésért:

Máté 24:20-22 "Imádkozzatok, hogy ne kelljen télen, sem szombaton menekülnötök. Mert olyan nagy nyomorúság lesz akkor, amilyen nem volt a világ kezdete óta mostanáig, és nem is lesz soha. Ha nem rövidülnének meg azok a napok, nem menekülne meg egyetlen halandó sem, de a választottakért megrövidülnek azok a napok.”


Szerintem sokan imádkoznak a békéért, és hogy a vezetők a világban bölcs döntéseket hozzanak.


1 Timóteus 2:1-2 "Arra kérlek mindenekelőtt, hogy tartsatok könyörgéseket, imádságokat, esedezéseket és hálaadásokat minden emberért, a királyokért és minden feljebbvalóért, hogy nyugodt és csendes életet éljünk teljes istenfélelemben és tisztességben."


Isten nem csukta be a fülét, őneki sokkal jobban fáj, ami történik, mint bárkinek. De voltak a jelenleginél sokkal sötétebb idők a is, és azoknak is vége lett egyszer.


A szenvedés is egy lehetőség közelebb kerülni Istenhez. Bár most Magyarországon nincs elburjánzó erőszak, más bűnök ugyancsak elterjedtek, mint például az önzés, a büszkeség, a szexuális erkölcstelenségek, amelyek miatt ha a testünk nem is szenved, a lelkünk, amely a legfontosabb, ugyanúgy romlásban lehet, mint egy gyilkosé.


Lukács 12:4-5 "Nektek, barátaimnak mondom: Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de azután többé nem árthatnak. Megmondom nektek, kitől féljetek: attól féljetek, akinek azonfelül, hogy megöl, arra is van hatalma, hogy a gyehennára vessen. Bizony, mondom néktek: Tőle féljetek."

2015. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Igen, ez egy kemény korszak. Nézz szét csak a Keleti környékén, szeretetlen, brutális emberek köpködik azokat, akik menekülnek ebből a pokolból. Magukat kereszténynek beállítóak rettegnek azért a vagyonért, amit Isten adott nekik, gyűlöletet szítanak és kifordulnak önmagukból. Undorító.


Én hiszem azt, hogy Isten megfizet. Keresztényként te is tudod, hogy nem ez az élet az, amiért teremtve lettünk, és lesz kárpótlás is és bizony jaj azoknak, akik ismerve az igazságot mégis a sátánt szolgálják!!! Azt mondta Jézus, még azokat is áldjuk, akik nekünk rosszat tesznek és Isten megígérte, hogy mellettünk lesz, soha el nem hagy, akkor vajon mi jogosítja fel ezeket, hogy bántsák azokat, akiket Isten kimentett ebből a borzalmas pokolból???

Jó kérdés...


Áldott napot neked kérdező.

2015. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 pelgrim ***** válasza:
51%

«Szóval, a minap sajnos láttam képeket, ahol élettelen gyermeke, felnőttek testei többségében brutális módon meggyilkolt áldozatok feküdtek, emberek láncokon lógatva, amit állítólag a megégetést előzte meg. Félelem, fájdalom, gyötrelem, sírás. Ahogy észreveszem a gonosz egyre erősebbé válik?»


Ez nem újdonság. ilyen dolgok mindig voltak a történelem folyamán – mi történt Dózsa Györggyel és társaival? A gonoszság nem válik erősebbé csak feltűnőbbé.


«néha családtagjaim, és saját magam kínzását, látom, szörnyű rémálmaim vannak,»


A rémálmoktól meg kell szabadulni, ezek alááshatják lelki egyensúlyodat, ne nézd meg az ilyen tartalmú tudósításokat, és főleg ne hagyd, hogy tudatodat uralják.


«hogy hogyan lehet, hogy a gonoszságot most 2015-ben minden ország végignézi, ahelyett, hogy segítenének a másikon,»


Nem veszélytelen vállalkozás ilyen esetekben közbelépni, nem hinném hogy szívesen látnád családtagjaidat ilyen vállalkozásba kezdeni.


«tudom borzalmasan naiv vagyok,»


Igen, naiv vagy – ami magában véve nem megvetendő inkább egy nagyszerű jellemvonás – csak éppen nem elegendő ahhoz, hogy közelebb jussunk az igazsághoz, ahhoz saját kutatásra van szükség.


«de Isten, hogyan engedheti még ezt. Ismerem az Írást,»


Lehet, hogy ismered az írást, elképzelésed Istenről azonban sántít egy kicsit. Isten nem egy jóságos valaki, nem egy személy, aki az emberek gonoszságát eltűri vagy sem. Isten egy valakinél, egy személynél minden tekintetben végtelenszer nagyobb, több, hatalmasabb, stb., stb.

Isten mindenhatósága határtalan, de nem abban nyilvánul meg, hogy közbelép mikor az emberek nagyon elrontanak valamit, hanem abban hogy mindenre kihat.


«ti sohasem féltek?»


Én nem félek, előfordul hogy megijedek, de az természetes reakció; a félelem huzamosabb jelenség, annak nem adom be a derekam, nem hagyom, hogy gyötörjön.

2015. szept. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
A dolog gyökere jogi természetű. Amikor az ember elbukott, a Sátán rabszolgája lett mindenestől, méghozzá jog szerint. Jézus Krisztus engesztelő áldozata és megváltása ebben hozott gyökeres változást, ugyanis lehetővé tette, hogy az ember újra szabad lehessen, hogy tiszta lappal indulhasson, és a Föld fölötti hatalmat is visszaszerezte a Sátántól. Mivel azonban emberként tette meg mindezt, nem pedig isteni minőségben, feltámadása után azonban a Mennybe költözött, a megszerzett hatalmat rátestálta az újszövetségi Gyülekezetre, az Egyházra. Az Egyház lett megbízva és felhatalmazva azzal, hogy a világot érintő ügyekben Isten akarata szerint eljárjon, méghozzá nem politikailag és katonailag, hanem szellemileg. Az Egyház nem csupán egy intézményrendszer, hanem a Krisztus által újjászületett emberek közössége, egy az Isten Szelleme által egységbe tömörülő organizmus, Krisztus Teste ebben a világban: Krisztus szája, szeme, füle, keze és lába. Amikor az Egyház tudatára ébred annak, hogy mit is kapott ténylegesen Istentől Jézus Krisztusban, és mekkora a felelőssége, és annak megfelelően teszi a dolgát, akkor a világban lezajló folyamatok Jézus Krisztus győzelmét igazolják. Amikor azonban széthúzások, pártoskodások, hatalmi harcok dúlják fel, vagy hiúsítják meg a Szellem egységét, akkor a világban zajló események a mostani irányba tendálnak. A történelem során valójában csak rövid időszakokban, izolált környezetben tudott működni az Egyház azon a módon, amit az Újszövetség lehetővé tenne. Ez az oka annak, hogy a világban a Gonosz sok esetben úgy halad előre, mint kés a vajban: nincs valódi ellenállás. Meggyőződésem, hogy amikor az Egyház Krisztus ítélőszéke elé kerül, ami nem kárhoztató ítélet lesz, hanem azoké, akik megússzák, nagyon nehéz pillanatokat fognak sokan elszenvedni, amikor szembesülnek azzal, hogy mi lett volna lehetséges Krisztus győzelme által, és hogy ahhoz képest milyen szánalmas eredményeket ért el az élő Egyház a történelem során, emberi mulasztások miatt.
2015. szept. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem félek. Bennem csak gyűlölet és undor és szánalom van.

Ha van kedved nézd meg ezt a szomorú filmet. Nem szoktam sírni, de ezen megkönnyeztem.

https://www.youtube.com/watch?v=s6CWWomXSlI


Nem Sátán győzelméről van szó. Hanem az ember bukásáról.

Hogy akadt volna Ádám torkán a csutka...

2015. szept. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tamás321 ***** válasza:
34%

Mindennek megvan a maga ideje, azaz mindennek rendelt ideje van. A tél után nyár jön, az éjszaka után nappal. Most a gonoszok ideje van: „de ez a ti órátok és a sötétségnek hatalma.” Az énekek éneke is érdekes módon az ítéletről szól: „Mert ímé a tél elmult,

az eső elmult, elment.

Virágok láttatnak a földön,

az éneklésnek ideje eljött,

és a gerliczének szava hallatik a mi földünkön.

A fügefa érleli első gyümölcsét,

és a szőlők virágzásban vannak, jóillatot adnak;

kelj fel én mátkám, én szépem, és jőjj hozzám!”

A zord tél után jön az az évszak, amikor virágzásnak indul minden. Jön a szerelem ideje, persze Krisztus és az ő szerelme, az emberek között is, a madarak csicsergése, azaz szabadság, bőség, és az éneklésnek ideje, a jókedvnek ideje. „A fügefáról vegyétek pedig a példát: mikor az ága már zsendül, és levelet hajt, tudjátok, hogy közel van a nyár”

Még a földi történelem is ezt a ciklikusságot mutatja. Voltak nagy háborúk, aztán kivirágzott egy békés kor, amikor az emberek énekeltek, mert örömük volt szabadságuk felett. Megjelentek az énekesek, a zenei együttesek, akik énekeltek az emberek előtt és híressé is lettek, mert szívhez szóló dalaik voltak, s mindez a békés időszak miatt. Most Isten újra a gonoszt bocsátotta rá a földre, mivel az emberek elfeledkeztek jólétükben az ő törvényeiről, s életvitelükkel inkább a gonoszságoknak hódoltak, mintsem az igazságnak, míg végül az igazság teljesen kiszorult az emberek közül, s az erre várakozó emberölő elhatalmasodhatott, megtapostatta az igazságot embereivel, és a legnagyobb igazságtalanságokat zúdította a földre, az élet és törvény-ellenességet. Most zord időszak van és sötétség a föld számára, ami mögött várakozik a kívánatos évszak és kívánatos idő.

2015. szept. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztató és segítő szándékú, hasznos információkkal megtöltött hozzászólásokat.
2015. szept. 4. 23:33
 8/9 KZitus ***** válasza:
40%

Szia


Bizonyos értelemben Sátán soha nem győzött, csak egy ideig, emberi szemszögből elég sokáig, tevékenykedik, és azok az események, amelyek a világban ma sajnos nagyon is élő jelenség, azért van, mert teljesednek a bibliai próféciák, ezek is:


"Ellenségetek, az Ördög, fel-alá jár, mint egy ordító oroszlán, és azon igyekszik, hogy felfaljon valakit” (1PÉT 5:8)


"Levetették hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti; levetették őt a földre, és az angyalait is levetették vele együtt." Jelen.12:9


"Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van.” Jelen. 12:12


További információ még a 2Tim.3:1-5


Ha Isten így előre leíratta mit tesz Sátán, és mi történik vele, hidd el a többi vele kapcsolatos dolgot is kézben tartsa:-)

Lehet, hogy " Sátán győzelmének oldalát "tűnik" erősíteni?" - de ez csak úgy tűnik.

Sátán a vége felé siet nagy sebességgel:-)

2015. szept. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 46. zsoltárt olvastam ma reggel, amelyben ez áll:

"Jöjjetek, lássátok az ÚR tetteit, aki bámulatos dolgokat művel a földön. Háborúkat szüntet meg a föld kerekségén, íjat tör össze, lándzsát tördel szét, harci kocsikat éget el."


Azon kívül szerintem nem tesz jót senkinek, ha negatív vagy félelemet keltő gondolatokkal tölti meg a fejét. Van akinek nehezebb nem aggódni annyit, mert genetikailag be van kódolva nála az aggódó hozzáállás. Az ilyen embernek, én is ilyen vagyok, többet kell foglalkoznia azzal, hogy jó dolgokkal töltse meg a gondolatait, ne pedig aggasztó dolgokkal.

"Ne aggódjatok a holnapért, a holnap majd aggódik magáért. Minden napnak elég a maga baja." -- Jézus mondta.

A Filippiek 4:8 szerint pedig:

"Egyébként pedig, testvéreim, ami igaz, ami tisztességes, ami igazságos, ami tiszta, ami szeretetreméltó, ami jóhírű, ha valami nemes és dicséretes, azon gondolkodjatok!"

2015. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!