Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatalok! Ti terveztek kimenni...

Fiatalok! Ti terveztek kimenni külföldre a jelenlegi Magyar anyagi helyzet melett?

Figyelt kérdés

Elég sokan igen, bár nekem eszembe se jutott.

Ha igen az okát is leírnátok?

Hogy nem egy "öregszemmel" miért hagynátok itt ezt a: "Világviszonylatban gazdag, Ez viszonylatban Románia, Bulgária feletti országot..."

Minden válaszra írok választ.. 😃



#külföldi munka #magyarországi megélhetés #Fiatalok munkaválallása
2015. aug. 11. 22:56
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Bocsi nem Ez csak a telo kijavított, mert buta és nem ismeri az EU kifejezést. Szal EU viszonylatban...
2015. aug. 11. 22:58
 2/43 anonim ***** válasza:
41%

Dehogy tervezek.

Itt bővizűek a folyók és dúsak a legelők.

Mi vagyunk a leggazdagabb ország.

2015. aug. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
52%
Angliában jobbak az egyetemek, tehát az agyam azt diktálja, hogy menjek. Legalábbis egyetemre. Ha honvágyam lesz, majd azzal vígasztalom magam, hogy minél jobb képesítést kapok Angliában - egyébként szociológus szeretnék lenni - annál többet tudok tenni a hazámért. Bárhol is élek majd a világban, igyekszem majd megőrizni a magyarságomat, de jelenleg ugy tervezem, hogy a mesterképzés után visszajövök a családomhoz, barátaimhoz. Mégiscsak van olyan helyzet, ahol a szív felül kell, hogy írja az agyat... <3
2015. aug. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
66%

Mint száműzött, ki vándorol

A sűrű éjen át,

S vad förgetegben nem lelé

Vezérlő csillagát,

Az emberszív is úgy bolyong,

Oly egyes-egyedül,

Úgy tépi künn az orkán,

Mint az önvád itt belül.


Csak egy nagy érzés éltetett

Sok gond és gyász alatt,

Hogy szent hazám és hős nevem

Szeplőtlen megmarad.

Most mind a kettő orvosra vár,

S míg itt töprenkedem,

Hazám borítja szemfödél

S elvész becsületem!


Hazám, hazám, te mindenem!

Tudom, hogy életem neked köszönhetem.

Arany mezők, ezüst folyók,

Hős vértől ázottak, könnytől áradók.


Sajgó sebét felejti Bánk,

Zokog, de szolgálja népe szent javát.


Magyar hazám, te mindenem!

Te érted bátran meghalok,

Te szent magyar hazám!

2015. aug. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
85%
A szüleim 8 éve úgy döntöttek, hogy kimennek Angliába, így velük jöttem ki. Azóta elvégeztem egy technikumi végzettséget, és dolgozom. De egyszer hazamegyek. Hiába Anglia, de otthon mégis otthon. Itt csak kirekesztett lesz az ember. A szüleim is így érzik. Ők is azt mondják, hogy ha máskor nem de nyugdíjas évükre tuti hazamennek.
2015. aug. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
52%

Igen.

Elsősorban nem az anyagi helyzet miatt. Van pénzem, és amint befejezem az egyetemet és főállásban tudok dolgozni még több lesz. Itt tervezek dolgozni pár évet, és ha lesz elég tapasztalatom+tőkém, akkor megyek ki.

Egyszerűen nem szeretem ezt az országot. Nem szeretem, hogy a vonatok órákat késnek, a buszok le vannak pukkanva (ja, sokat utazom...), az emberek bunkók, a kormányok retardáltak, az adók magasak, mindenki korrupt, az ügyintézés nevetséges, az infrastruktúra is borzalmas, mindenki szemetel, és a nyarak is túl melegek (egy északi ország a kiszemeltem).

Persze emellett az sem elhanyagolható, hogy kint sokkal jobban fogok keresni, de nem az az elsődleges szempont.


Gyertek lepontozó huszárok!

2015. aug. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Na akkor joestet mindenkinek! :)

Mindent elolvastam, bar latom igen népszerű ez a téma, meg kivncsi vagyok a tobbi valaszirora is. (-

Az utolso valaszolonak irom, ha vki azt irja nkm h kapjam be a fa**omat azt se pontozam le.. :D

A vonatok nem késnek oakat mert vasutas voltam csak most egyeetemere jarok.

Most ebben a percben 87 vonat nem késik. 18 vonat max 15 percet késik 13 vonat 16-60 perc között, es 60 perc feletti keses most nincs. Ez a menetrend 78%-a, vagyis a menetrend 78%-at tudjakbetartani ami ilyen sűrű forgalomhoz kepest nem rossz. Am 350 vonatnal szokott a mentrendszeruseg minimum 55%-ra leesni..

Na akor errol nem irok tobbet mert nem mindenki kivancsi a vonatolhoz.

az első válaszoló ugy gondolom h cinikussagbol írta a leggazdagabb orszag kifejezést.

Valban termszetlieg gazdagok vagyunk, én a gazdaságilag is meg vagyok elégedve vagyis a nyári munkával, a munkaltatoval ahogy bantak velunk (Auchan, Kika, stb..) es a fizetéssel meg az árakkal. Varom a további értelmes válaszokat..

Am az a ers egy haza/irodalomszereto ember írta? :)

2015. aug. 11. 23:19
 8/43 anonim ***** válasza:
90%

"Am az a ers egy haza/irodalomszereto ember írta? :)"


Az a vers a Bánk Bánból a leghíresebb ária, te nagyon nagy magyar.

2015. aug. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

Képzeld gyűlölöm az irodalmat de ezt a verset, akárcsak Józsf Attilatol a Dunát tudom fejből...

Es nagyon szeretem Magyarországot csak csodálkoztam mert nem szoktak annyira szeretni az országunkat h egy verset is kizegyenek a GYK-ra...

2015. aug. 11. 23:27
 10/43 anonim ***** válasza:
87%
Én mindenképpen .Nagybátyámék kint élnek Németországba egy pár száz fős kis faluba és többször is voltunk kint nálunk. Én nem akartam haza jönni, annyira jó volt, az emberek kedvesek voltak előre köszöntek, nyugodtak voltak. A szomszédba volt egy istálló tehenekkel, mégsem lehetett érezni semmi bűz, több minőségi focipályájuk is van amiket nyugodtan lehet használni. Az utakról nem is beszélve, hogy nem kell öt méterenként kátyúkat kerülgetni.
2015. aug. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!