Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtátok, hogy a tanúknak még...

Tudtátok, hogy a tanúknak még azt is előírják, hogy miről beszélgethetnek "szolgálat" közben a társukkal?

Figyelt kérdés

A 2015. Február 15.-i Őrtorony 16. oldalon ezt írja:


"Vannak napok, amikor minden erőfeszítésünk ellenére sem találunk halló fülekre a szántóföldi szolgálatban, és igazán jót csak a társunkkal tudunk beszélgetni. Ne felejtsük, hogy Jézus „kettesével” küldte ki a tanítványokat, így a szolgálat közben lelkesíteni és ösztönözni tudták egymást (Luk 10:1). Igen, a prédikálómunkában együtt töltött idő kiváló lehetőség arra, hogy „kölcsönösen bátorítsuk” egymást (Róma 1:12).


Miről beszélgethettek? Volt esetleg valamelyikőtöknek mostanában sikeres beszélgetése a szolgálatban? Vagy felfedeztél egy érdekes gondolatot a személyes vagy a családi tanulmányozás során? Bátorítónak találtál valamit az egyik összejövetelen? Ha még nem ismered jól azt a hírnököt, akivel éppen prédikálsz, érdeklődhetsz, hogy hogyan ismerte meg az igazságot. Mi győzte meg arról, hogy ez Jehova szervezete? Milyen megbízatásai vagy különleges élményei voltak eddig Jehova szolgálatában? Persze te is mesélhetsz a saját tapasztalataidról. Akárhogy fogadják is az emberek az üzenetünket, ha van veled egy társ a szolgálatban, az lehetőséget ad arra, hogy „építsétek egymást” (1Tessz 5:11).


2015. szept. 7. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudtam. De egyszer el akartam mesélni, hogy hogyan talált rám Krisztus, de süket fülekre találtam, akkor jöttem rá, hogy ezek nem hisznek benne.
2015. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hihihihi.
2015. szept. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát prédikálás közben én is Istenről szoktam beszélgetni.
2015. szept. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát, itt nem a prédikálásról van szó.
2015. okt. 1. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!