Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia tele van ellentmondás...

A Biblia tele van ellentmondásokkal?

Figyelt kérdés

Nemrégiben feltettem egy kérdést, hogy azok az emberek, akik nem hisznek Istenben érveljenek nekem, hogy miért nem.


Több válaszoló is azt írta, hogy a Biblia tele van ellentmondásokkal.


Írjatok nekem párat,mert nekem nem nagyon tűntek fel. Vagy csak figyelmetlen voltam?



2015. szept. 7. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez kérdés?

Írd be keresőbe, és oldalakon keresztül sorolják csak a címeket.

...és akkor még az apokrifekről nem is beszéltünk.

2015. szept. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2015. szept. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%

A biblia csak akkor van tele ellentmondással, ha tévesen vizsgálják, vagy értelmezik az ott leírtakat.

A különböző vallások igyekeznek ki mazsolázni maguk számára belőle azt, ami a számukra megfelelő.


De, ha a Biblia egészét Jézus Krisztus tanítása és gondolkodási módja szerint értelmezzük, akkor már nem ellentmondásos.


A legalapvetőbb ellentmondás az, hogy mindent az Isten szavának vesznek, ami benne van.

Pedig Szent Pál, vagy Péter, vagy akár Mózes egyik sem Isten, mégis amit mondanak, a keresztények Isten szavának veszik. Pedig igazából csak azt volna szabad Isten szavának venni benne, amit Jézus mondott és tanított, mert tudjuk, hogy Jézus egyenlővé tette magát az Atyával. A zsidók ezért ölték meg.


pld.: A Jehova Tanúi pld. mindent Isten szavának vesznek, ami benne van a Bibliában, és még ráadásul szó szerinti értelmezéssel. Viszont Jézus Krisztust nem tartják Istennek, hanem csak egy prófétának. Pont fordítva, mint ahogyan azt Jézus tanította.

Ezért van ekkora "káosz" a bibliai értelmezésekben.

2015. szept. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"csak azt volna szabad Isten szavának venni benne, amit Jézus mondott és tanított"

Jézus egyetlen szót sem írt le a Bibliában. Amit Jézusnak tulajdonítanak, azt SEMELYIKET nem ő írta - jó esetben a tanítványai, és azt, amit megértettek az ő szavából, és ők is úgy gondolták (és nem fordították az ellenkezőjére).


Még egyszer: Jézus SEMMIT nem írt bele a Bibliába.

2015. szept. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4/4



Nem írt Jézus ugyan semmit sem az utókor számára, de mindent elmondott, és be is mutatta, példát adott.

A tanítványai pedig ezt le írták, négy különböző szempontból, de mégis egyezően. Tehát a négy Evangélium tényeken alapszik, ezért hiteles, ezt ne feledd!

2015. szept. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!