Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van telis-tele ellentmon...

Miért van telis-tele ellentmondásokkal a Biblia?

Figyelt kérdés

Pár példa:


„Ne ölj.” (2Móz. 20,13, 5Móz. 5.17, Máté 5.21, Mát. 19.18, Márk. 10.19, Luk. 18.20, Róm. 13.9, Jak. 2.11)


Majd..


„Most hát jertek öljük meg őt, és vessük őt valamelyik kútba; és azt mondjuk, hogy fenevad ette meg,” (1Móz. 37.20)


„Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne ölj, mert a ki öl, méltó az ítéletre.” (Mát. 5.21)


majd


„A ki isteneknek áldozik, nem csupán az Úrnak, megölettessék.” (2 Móz. 22.20)


„Mert ez: Ne paráználkodjál, ne ölj, ne orozz, hamis tanubizonyságot ne szólj, ne kívánj, és ha valamely más parancsolat van, ebben az ígében foglaltatik egybe: Szeressed felebarátodat mint temagadat.” (Róm. 13.9)


majd


„Mindenki, a ki ellene szegül a te szódnak, és nem hallgat a te beszédedre mindabban, a mit parancsolsz néki, megölettessék. Csak bátor légy és erős!” (Józs. 1.18)


„Ne orozzatok, se ne hazudjatok és senki meg ne csalja az ő felebarátját.” (3 Móz. 19.11)


majd


„És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak” (2Thess. 2.11)


Jézus. Ján. 14,27 „Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek”


aztán


Mát. 10,34 „Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert. Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt; És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.”


Lehet-e így hinni a Bibliában? És sok-sok iylen ellentmondással van tele, nincs is rá hely!



2012. okt. 16. 15:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
40%

Biztos, mert többen írták, és úgy voltak vele a szerzők, mint ügyvéd a jogszabályokkal.

Egyik így értelmezi, másik meg amúgy.

2012. okt. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
43%
Elköveted azt a hibát, hogy gondolkodsz. A célközönségtől ezt nem várták el a szerzők.
2012. okt. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
63%

"

„Most hát jertek öljük meg őt, és vessük őt valamelyik kútba; és azt mondjuk, hogy fenevad ette meg,” (1Móz. 37.20)

"


Ezen szakadtam a röhögéstől. Keress rá a neten.

Te is annak a lúzernek az oldaláról linkeltél, aki szövegértésből egyes. Sajnálom.

2012. okt. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként egy ellentmondás sincs ezekben, csak nem ismered a Bibliát és kiragadtál részeket. Úgy, hogy lehet hinni.
2012. okt. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
26%

Semminek se lehet hinni, nem csak a bibliának nem.

Senki se tudja ki írta ezt a könyvet.

Fogalmunk sincs róla.

Azt se tudjuk milyen céllal írták.

De azt tudjuk mi az eredménye annak ha elhiszik.

El se kell olvasni a könyvet, anélkül is láthatod hogy nem vezet jó útra. Nem jobb a keresztény ember a nem kereszténynél.

2012. okt. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
59%

Először is a Biblia nem arra van, hogy részeket kiragadva csak úgy idézgessünk belőle. Persze én is szoktam, de mindig elolvasom a szövegkörnyezetet. Ennyi erővel jöhetne olyan kérdés is, hogy "Ha a Biblia azt írja, hogy nincs Isten, akkor miért hisznek benne egy csomóan?" Azért mert az van benne, hogy a bolond mondja nincs Isten.


Aztán én nem igazán látok ellentmondást ezek között, de megpróbálom elmagyarázni.

Az első részlet, ne ölj, eddig OK.

A második részleted onnan van, amikor József testvérei megakarják ölni őt, ez jóval a tíz parancsolat előttről van, ráadásul bűnként szerepel a Bibliában.

A harmadik és a negyedik részlet is rendben van és igaz.

Az ötödik pedig egy logikai kapcsolat, hiszen nyilván ha szereted felebarátodat, akkor nem ölöd meg, nem lopsz tőle, és nem tanúskodsz hamisan ellene. A ne paráználkodj parancsolat az már saját érdeknek is lehet mondani.

A következőt pedig a nép ígéri Józsuénak, hogy engedelmeskedni fognak neki. Arról lehet vitatkozni, hogy az eskütétel helyes-e, de alapvetően ez sem mond ellent a többinek.


Az utolsó kettő már érdekes, de ez is egyértelmű. Más és más békességről beszél a két részlet. Ennyi.

2012. okt. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 Pietrosol ***** válasza:
18%

Szia!


Egós elme,kontra tudatos én!


Az Ószövetség Istene az egós elme,míg az Újszövetségé a tudatos én!Az egós elme "házanépe" óriási,míg a tudat egy!


Ezek nem ellentmondások,csak az egyház nem így értelmezi!Az ő értelmezésükben az Isten(tudat),Sátán(egós elme)kívül létezik!Valójában az ember,amennyiben az egós elméjével azonosítja önmagát,elfordul a tudatától és végül önmagát öli meg,illetve élőholt üzemmódban tartja magát!

2012. okt. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:

"

Mát. 10,34 „Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert. Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt; És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.”

"


Csak az utolsót vagyok hajlandó elmagyarázni.

A #7,#8,#9 -es kommentet kell elolvasni. De jobb inkább elolvasni a Bibliai fejezetet.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..



Az egész ószövetség arról szól, hogy Isten megmondja, hohy mit ne tegyünk (ne ártsunk a másik embernek), aki viszont árt, annak vére legyen rajta. Igazságot tesz Isten, nem pedig meggondolja magát, vagy maga ellen beszél. A szemet szemér, fogat fogért elv volt érvényes. De az ószövetségben Istennek a töbiekkel élő kapcsolata van.

Ártatlanokat nem öl meg ott sem az Isten. De ő a teremtő, megtehetné. Az ölésben nem az a bűn, hogy ölsz. Hanem az, hogy meg fosztod a másik embert az élettől és fájdalmat okozol többeknek. Isten adta az életet, ő elveheti.


Az a baj, hogy mindenki abból indul ki, hogy a halál egy borzasztó kegyetlen, igazságtalan dolog. De akik ezt állítják, azok nem hisznek Istenben és abban, hogy halál után élet van. Nem hisznek abban, hogy Isten igazságos.

Tehát aki a Bibliát kritizálja, az ha nem is érti Istent, legalább ismerje a Bibliát.

2012. okt. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:

Nos ezek amint említették, nem ellent mondások.

Az elsőnél nem történt meg a gyilkosság, s egy prófécia teljesedett így be amikor Józsefből a Fáraó után az első ember lett és a testvérei meghajoltak előtte.


a Másodikat ne egyeztesd a törvénnyel.Igen nem szabad gyilkolni, de a teremtő nem engedi meg hogy hamis bálvány Istenekre cseréld fel Őt igen ezért halál járt és később sem lesz más kép, csak most még várat magára ez az ítélet.


a harmadik ugyan ez, Szeretni kell felebarátodat, de a teremtődet jobban kell szeretned, és aki ezt felcseréli, az nem méltó a teremtőhöz sem és Jézushoz sem.

(Máté 10:37) 37 Aki jobban vonzódik apjához vagy anyjához, mint énhozzám, nem méltó hozzám; és aki jobban vonzódik fiához vagy leányához, mint énhozzám, nem méltó hozzám.

Akkor már ne érdemli a szeretetet az aki a teremtője ellen lázad, méltó a halálra.


a harmadiknál: Nem a teremtő táplálja belénk, hogy hazudjunk, hanem Ő jelenleg nem szól bele a tetteinkbe.


A negyedikben, Jézus és a követői békében vannak egymással, ám Jézus nagyon jól tudta, és tudja, hogy akik ilyen életet akarnak élni azoknak akár a családtagjaik is ellenségesek lesznek, mert nem akarják, hogy az illető Isteni imádaton alapuló életet éljen és bántani fogják akár még tettleg is.

S ez megosztottságot idéz elő.


Ez csak annak ellentmondásos aki nem érti a Teremtő gondolkozását, és emberi gondolatok szerint értelmezi, magyarázza a maga malmára hajtva a vizet, hogy kifogásolja a teremtő szavait.


(2Korintusz 4:3, 4) 3 Ha pedig leplezett is a jó hír, melyet hirdetünk, azok között leplezett, akik elvesznek, 4 akik között ennek a világrendszernek az istene megvakította a nem hívők elméjét, hogy ne ragyogjon át a Krisztusról, az Isten képmásáról szóló dicsőséges jó hír megvilágosító fénye.

2012. okt. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
Tehát Jézus békét hozni jött, de a világban soha nem béke, mert ti emberek gyűlölitek a fényt.
2012. okt. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!