Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szűz Máriának hány gyermeke volt?

Szűz Máriának hány gyermeke volt?

Figyelt kérdés
2015. szept. 9. 07:21
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
79%

#8


"Ha jól tudom van olyan katolikus teória, ami az atyafiságot is magyarázza: Józsefnek az előző házasságából voltak gyermekei..."


Van ilyen, csakhogy ez nem teória, hanem MEMÓRIA :) az egyház kollektív emlékezete. Nem csak a katolikusok vallják ezt, hanem az összes apostoli folytonosságú egyház, akik őrzik az apostoli hagyományt.


Protestánsok ezt nem tudhatják, hiszen a saját kollektív emlékezetük nem nyúlik vissza addig a korig, az apostoli hagyományt meg szándékosan elutasítják (sola scriptura).

2015. szept. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
39%
Köszönet a 66%-osnak a magas szintű, értő bejegyzéseiért. (Egyeseknek itt nagyon meglódult a fantáziája:D)
2015. szept. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
67%
Gondolom az inkvizíció az meg valami MEMÓRIA címzési hiba lehetett:))
2015. szept. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
55%

Kedves tízes válaszoló, olvasd többet a Bibliát, mivel benne van. Mutatom az egyszerű fordítást, hogy te is megértsd, mert látom, hogy nem nagyon volt még a kezedben:


Máté 1:25 de nem volt közöttük testi kapcsolat mindaddig, amíg Mária meg nem szülte a fiát, akit Jézusnak nevezett el.

2015. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
67%
11es: igen, számunkra emberek által kitalált hagyomány semmit sem jelent, kizárólag Isten szava. És tádám, még erről is van szó a Bibliában, de pont katolikustól tudom, hogy nektek elég az, amit vasárnap hallotok a paptól ige, többre nem vagytok kíváncsiak.
2015. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

#14. mi egy oldalon állunk (!!!), de szerintem Máté 1.25 nem bizonyítja, hogy Jézus születése után volt testi kapcsolat, az csak annyit mond, hogy addig nem volt


1,25 És nem ismeré őt, míg meg nem szülé az [Luk. 2,7.] ő elsőszülött fiát; és nevezé annak nevét Jézusnak.


Bár, ha jobban belegondolok, addig nem ismerte, amíg... ez jelentheti azt is, hogy onnantól ismerte... hmmm... De ezzel arra is célozhat az Ige, hogy Mária tuti szűz volt addig, onnantól meg tök mindegy.... Kíváncsi vagyok a többiek véleményére erről az Igéről!

2015. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim válasza:
81%
ILyen retardált kérdést :D
2015. szept. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
67%
Kedves 16-os, a mindaddig azt jelenti, hogy addig nem volt vele szexuálisan, míg meg nem szülte Jézust. Mindaddig...
2015. szept. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
58%
...mindaddig, de "onnantól meg tök mindegy." Így van.
2015. szept. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
34%

Kedves szektások!

Most őszintén, nem teljesen mindegy nektek, hogy mi katolikusok mit hiszünk? Az Egyház már lassan 2000 éve ezt tanítja, amire bizonyíték az ókeresztény egyházatyák leírása, tanítása. (Mielőtt forrásért kiált valaki: Tertulliánusz, Origenész, Szent Ágoston, Nagy Szent Bazil) Ezenkívül az, hogy Mária Jézus születése után is szűz maradt, nem mond ellent a Bibliának, tehát ezek összevetve nekem speciel ez elég érv, hogy kitartsak a hitem mellett. De köszi, hogy sokszor igazán "felebaráti" hangon akartok megóvni a "tévtanoktól"...

2015. szept. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!