Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szűz Máriának hány gyermeke volt?

Szűz Máriának hány gyermeke volt?

Figyelt kérdés
2015. szept. 9. 07:21
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
48%

"Ezenkívül az, hogy Mária Jézus születése után is szűz maradt, nem mond ellent a Bibliának, tehát ezek összevetve nekem speciel ez elég érv, hogy kitartsak a hitem mellett. "


Megütötte a fülem (szemem), bocsánat az idézésért! Mennyiben befolyásolja a hited Jézusban, hogy Mária Jézus születése után szűz maradt? Ráadsul ez alapján úgy tűnik, hogy az egyházban van hited. A fentebb idézett Ige mégha nem is közvetlen bizonyíték, hogy Mária nem maradt szűz, de arra rámutat, hogy Isten szemében is indifferens a dolog, különben az Ige úgy szólna, hogy Mária szűz maradt egész életében. Erről mi a véleményed/véleményetek?

És még egy kérdés. Máriának mi a szerepe a mai Krisztus testében?

2015. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
65%

hehe.


nos, erre nagyon érdekel engem is a válasz.

2015. szept. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 szp72 ***** válasza:
48%

"Magához vette feleségét, de nem ismerte meg, míg világra nem hozta fiát, akinek a Jézus nevet adta." (Mt 1,25)


Aki egy kicsit is tud görögül az tudhatja, hogy a "míg" szócska (heósz)igen általános és tág jelentésű. Sokszor nem is szó szerint fordítják, annyira magyartalan.


Például a Lk 2,37 szó szerint: és ő özvegy míg 84 esztendő.

Vagyis 84 éves koráig özvegy volt, feltehetően 84 éves kora után is az maradt, vagyis a "heósz" egyáltalán nem jelenti, hogy a jelzett esemény utána megváltozik.


A testvér szó jelenthet közeli rokonokat. Például Ábrahám testvérének nevezi Lótot (1Móz 13,8), az unokaöccsét (1Móz 11,26-27).


Tudjuk, hogy Jézus testvéreként említett Jakab és József (Mt 13,55) valóban csak a rokona. Jakab és József anyja (Mt 27,56) rokona volt Máriának Jézus anyjának, aki szintén ott volt a kereszt alatt (Jn 19,25).


A 12 éves Jézus jelenetben látható, hogy nincsenek testvérkék. A Biblia tehát megerősíti a hagyományt, hogy Mária szűz maradt a szülés után is.

2015. szept. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
46%

én bár protestáns vagyok, és szerintme teljesen mindegy voltak e Jézusnak testvérei, szerintem sokkal ésszerűbb a bibliai beszámolók alapján, hogy nem voltak


a Jakab - Jézus mai értelemben vett testvére, elég világosan cáfolható, hiszen kiderül, több helyen is ,hogy az anyjuk nem azonos személy


Jézus a kereszten az egyik tanítványára bízta az anyját, ha lettek volna tesói, ez egy rendkívül durva sértés lett volna velük szemben, nekik kelett volna eltartani Máriát (a "tisztelt atyádat és anyádat eredetileg ezt jelenti, ma már jó esetben a nyugdíjrendszer megoldja)


és még hosszan lehetne sorolni, de itt már írták

2015. szept. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Ez szép 24! "az egyik tanítványára bízta az anyját" + és anyjára a szeretett tanítványt!

„Asszony, íme, a te Fiad”; „Íme a te anyád!” (Jn19,26-27)

Haydn - The Seven Last Words of Christ

https://www.youtube.com/watch?v=-cPchmU-pB4

2015. szept. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
39%
A katolikus bálványimádás is láthatólag a valószínűleg, feltehetőleg és társai szavakra épül, majd ezt tényként közli. Gratulálok. Jézus helyett egy halott nőhöz imádkoztok, aki még ha Isten mellett is van, nem őt nevezi a Biblia közbenjáró szentnek, hanem az élő híveket.
2015. szept. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
48%

Az oké, hogy helytelen a Mária-kultusz, de az érvelés úgy tűnik, jó. Jakab nem lehetett Jézus testvére, egyik Jakab sem. Egyik Zebedeus fia, másik meg Alfeus fia


Máté

10,2 A tizenkét apostol nevei pedig ezek: Első Simon, a kit Péternek hívnak, és András, az ő testvére; Jakab, a Zebedeus fia, és János az ő testvére;


10,3 Filep és Bertalan; Tamás és Máté, a vámszedő; Jakab, az Alfeus fia, és Lebbeus, a kit Taddeusnak hívtak;


Kár, hogy a hitéleti összefüggést nem tudjuk meg, hogy miért fontos, hogy szűz legyen Mária, vagy egyáltalán mi szerepet játszik Mária a hívő életében. Én úgy tartom, hogy Jézushoz semmit és senkit nem szabad hozzáadni

2015. szept. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
48%

"A 12 éves Jézus jelenetben látható, hogy nincsenek testvérkék. A Biblia tehát megerősíti a hagyományt, hogy Mária szűz maradt a szülés után is."


Ezzel az érveléssel az a baj, hogy akár utána is szülhetett volna Mária. Tehát Jézus első testvére Jézus 13. életévében is születhetett...

2015. szept. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

# 27


"Jakab nem lehetett Jézus testvére, egyik Jakab sem. Egyik Zebedeus fia, másik meg Alfeus fia"


A harmadik Jakab a (fél)testvére, akit úgyis hívnak, hogy "Jakab, az Úr testvére". Ő a 72 tanítvány közé tartozott, és József első házasságából származott. Ő volt Jeruzsálem legelső püspöke, a Jakab-liturgia megalkotója, és az Újszövetség Jakab-levelének szerzője.


József első házasságából származott még Júdás-Tádé is, édestestvére az említett Jakabnak, és aki a 12 apostol egyike.


Nem kell különben itt mindenféle találgatásokba bocsátkozni, Jézus evilági családi kötelékeit pontosan ismerjük:

[link]

2015. szept. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
#29. Köszönöm a választ, de nekem egyik egyház saját teológiája sem mérvadó. Másképpen: a saját teóriámat nem bizonyíthatom a saját teóriámmal. Ugyanígy bizonyítják pl. az adventisták, hogy a szombat Isten pecsétje és ezt akár bizonyíthatják is a saját teológiájukra való hivatkozással, de attól még nekem nem bizonyító erejű. Megerősít ebben a kikerülő magatartás hasonlósága is, pl. Mária szüzességének ténye és a Krisztus testének hitéleti összefüggésének magyarázata. Én azért szeretnék erre is választ kapni, mert tisztábban látom, mi a célja Mária szüzességének a katolikus egyházban, ez mennyire mély, és ennek megléte mennyire befolyásolhatja a katolikus dogmákat, ugyanúgy, ahogy megvizsgáltam az adventista szombat teológiájának minden mélységét, pontosan látva a befolyásoló teológia és saját irodalmuk közti körkörös érvrendszerű "összefüggést". Az is nyilvánvaló nekem valamennyire, hogy hivatkoznak az ősegyházi memóriára, ami hasonlóságot mutat az adventisták kényszerére, White prófétaságának bizonyítására, miszerint a prófétájuk Isten szava a végidőkre (Ellen White). Ez pedig arra mutat, hogy a teológiának úgy szeretnének érvényt és tekintélyt szerezni az egyes egyházak, hogy bizonyítsák, ők az igazi földi egyháza Istennek. Ugyanis minden hivatkozás végül erre fog mutatni vagy ebből a tényből növi ki magát. Pl. adventizmus: Isten igazi egyházában jelen van a prófétaság lelke, és láss csodát, van egy prófétájuk, aki új igazságokat hoz, új magyarázatokkal és új kinyilatkoztatásokkal. Akár az üdvösség feltételét is megváltoztatva az általuk időben meghatározott végidőre, miszerint az üdvösség feltétele a vasárnaptörvény bevezetésével (fenevad bélyege) megváltozik a szombattartásra, másodlagosan igazolva, hogy a ombattartás már most Isten népének a jellemzője...
2015. szept. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!