Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Még régen úgy tanultam, hogy...

Még régen úgy tanultam, hogy a muzulmán vallásnak 5 alapkövetelménye van. Igaz-e ez ma is?

Figyelt kérdés

Tényleg szeretném tudni, kérem, hogy inkább szakértők válaszoljanak.

Az egyik az volt, hogy életében egyszer zarándokoljon el Mekkába.

A másik, hogy 4 felesége legyen.

A harmadik, hogy hitetleneket küldjön a túlvilágra, akik majd ott szolgálni fogják őt.


És a többi sajnos nem jut eszembe, hiába gondolkodom; annak idején nem gondoltam, hogy egyszer majd emlékezni kéne rá.

Mi lehet a többi, ha tényleg 5 van?


Vagy ők is módosíthatták, mint a pápák is állandóan módosítanak?



#követelmény #muzulmán #5 alapkövetelmény?
2015. szept. 10. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Az iszlám öt pillére:


1. A hit tanúsítása: muszlimként tanúsítjuk, hogy nincs más jogosan imádható isten, csakis Allah, és hogy Mohammed (béke legyen vele) az Ő Prófétája minden ember számára, egészen a Végítélet Napjáig. Mohammed (béke legyen vele) prófétasága kötelez bennünket muszlimokat arra, hogy példaadó életét vegyük alapul sajátunk mintájának.


2. A napi ötszöri ima: Ezek erősítik és éltetik a hitet Allahban, és ösztönöznek bennünket magasabb erkölcsre. Az imák megtisztítják a szívet, megóvnak a rossz cselekedetektől és a bűnök iránti kísértésektől.


3. Ramadan havi böjt: Ramadan hónapban tartózkodunk az ételtől, italtól és a házasélettől pirkadattól napnyugtáig, miközben igyekszünk csendességet keresni, megtalálni lelki békénket, és minél többet fordulni Isten felé. A böjt fejleszti az egészséges szociális érzéket, a türelmet, az önzetlenséget és az akaraterőt, tisztítja a testet és a lelket.


4. Zaka: A zaka szó szerinti egyszerű jelentése tisztaság, ártatlanság. A gyakorlatban kijelöli annak az évente természetben vagy pénzben adandó összeg nagyságát, amit egy muszlimnak oda kell adnia az arra jogosultaknak. Mindazonáltal a zaka vallási és lelki jelentősége sokkal mélyebb és élénkebb. Mint ilyennek emberbaráti és társadalmi értéke van.


5. Haddzs (Zarándoklat Mekkába): legalább életében egyszer minden muszlimnak, aki anyagilag, testileg és lelkileg képes ezt megtenni, el kell zarándokolnia Mekkába, és ott elvégeznie a zarándoklathoz kapcsolódó szertartásokat.



[link]

2015. szept. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Ismét egy provokatív kérdés :(


De ha van esetleg, aki tényleg kíváncsi:

[link]

[link]

2015. szept. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

# 1


Eccerre ugyanazt... :)))

2015. szept. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért kell egyből rosszindulatúnak lenni. Nem szándékoztam provokatívnak lenni.


Mindegy.


Logikusnak tűnnek; de majdnem biztos vagyok benne, hogy a 4 feleség benne volt az 5-ben.

Igen tényleg, az egyik, gondolom tényleg az első lehetett, hogy Allah az egy isten, és Mohamed az ő prófétája.

És már emlékszem a böjtre is, a Ramadánra.


De honnan van akkor a 4 feleség, én tényleg arra emlékszem.

2015. szept. 10. 20:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, ha valoban nem akartal provokativ lenni, akkor legyen ez egy jo tanulsag a jovore nezve. Ha ennyire nem tudsz semmit egy adott vallasrol, akkor folosleges bosegesen fejtegetni feltehetoen banto dolgokat. Szerintem senkinek nem a kerdeseddel volt baja, hanem annak kifejtesevel.

Az elso jol leirta az alap kerdesedre a valaszt, a 4 feleseggel meg az a helyzet, hogy maximum annyi lehet, azt is azzal a kikotessel, ha egyenloen tud veluk banni a ferj, mind erzelmi, mind anyagi szinten (ertsd, ha az egyiket aranyba ezustbe oltozteti, a masik sem rohangalhat rongyokban). Amit kevesen tudnak, hogy a max 4 feleseg az iszlam elotti viszonyokhoz kepest kifejezetten elorelepes, mivel korabban nem volt felso hatar. A masik erdekesseg, hogy bar van lehetoseg a tobbnejusegre, eleg kevesen elnek vele, egyreszt mert azt a tobb feleseget el is kell tudni tartani, masreszt azert, mert a no csaladja reszerol ma mar sokan eleve beleiratjak a hazassagi szerzodesbe, hogy a ferj nem vehet maga melle masik feleseget.

2015. okt. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös; érdekes válasz.
2015. okt. 11. 04:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!