Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy válhatott egy tökéletes...

Hogy válhatott egy tökéletes angyal tökéletlenné, gonosszá (Sátán)?

Figyelt kérdés

2015. szept. 10. 21:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

9.: már miért mondana ellent?

Az angyalok szolgáló lények. Isten teremtés-eszménye szerint a tökéletes embert szolgálnák. Az ember bűnbe esése fordította meg az uralkodás rendjét, és helyezte az embert olyan nyomorult helyzetbe, ami még a szolgánál is lejjebb van.

2015. szept. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Micsoda az ember, hogy gondolsz rá, vagy az emberfia, hogy gondját viseled? 7 Egy kevéssel alacsonyabbá tetted az angyaloknál;

héberek 2:5

2015. szept. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

7-es válaszolótól kérdezem,hogy ez hol van leírva a Bibliában?

Én még nem akadtam rá.

2015. szept. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
jogos, ugyanis ha megvonta töllünk a szabad akaratot, akkor minden de minden felelősség az Istené: ugyanis mi csak robotok vagyunk, akik azt teszik, amit tenniük kell, ami beléjük van programozva. érdekelne engem is, hogy hol írja a biblia, hogy nincs már szabad akaratunk: mert akkor bevágoma bibliát a tűzbe: hisz nem én döntök így, hanem ez előrre meg van írva.
2015. szept. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt nem feledjük, hogy Ádám és Éva nem népirtást követett el, hanem evett egy fáról. Itt az volt a baj, hogy nem Istennek hitt, hanem a sátánnak (meg fogtok halni vs. nem fogtok meghalni). Megszegték a szövetség törvényét, bűnt követtek el, de ez nem a mai felfogású bűn, amit a mózes törvény leplez le. De attól még bűn! Isten szabad akarattal teremtette az embert, ami döntési szabadságot is jelentett. A szabad akaratban ez is benne foglaltatik. tökéletesnek teremtette, és így nem ismerte a jó és a rossz fogalmát sem, de ha valakinek szabad akarata van, akkor lehetővé kell tenni még akkor is, ha ezzel rosszul jár. Isten figyelmeztette őket, tehát szabad akarattal azt is választhatták volna, hogy nem akarnak bővebb tudással rendelkezni, inkább hisznek Istennek. A teremtés eleve elrendelte a bukást is, Isten teremthetett volna "robotokat" is, akik élőlények ugyan, de korlátozott értelemmel. Ilyenek az állatok.

Ha nem veszitek szó szerint a Bibliát, beleértve a teremtés könyvét is, zárva tartotok sok kaput és nem fogjátok Istent a lehető legjobban megismerni, amennyire csak lehet. Akkor Isten jellemzőit "belekényszerítitek" a saját elképzeléseitekbe és mindenki tetszés szerint relativizálja és magyarázza félre a Bibliát, tetszés szerint kiválogatva azokat az Igéket, amelyeket igaznak tart és amelyeket nem. Csakhogy ez nem az abszolút megismeréshez vezet. Tehát: vegyétek alapul, hogy a Biblia szó szerint értendő és igaz és ehhez alakítsátok a gondolkodásotokat, különben rengeteg "igazság" születik és mindenki kénye kedvére hozhat, akár csak nagyon pici részletben is eltérő "igazságokat". Abban gondolom egyetértünk, hogy Isten igazsága nem relatív, hanem abszolút és kijelenthető. Márpedig a Biblia ezen az elven jött létre. Tehát nem a Biblia hülye, hanem mi nem értjük még a dolgokat kellőképpen. Gondoljátok, hogy a bűnös világban élő ember, a sok hazugság közepette, amik a gondolkodásunkat is torzzá tették, csípőből kijelentheti a Bibliára, hogy ellentmondásos? Nem lehet, hogy a mi gondolkodásunk annyira beteges, hogy Isten abszolút igazságát és mélységeit ellenmondásosnak látjuk vagy nem értjük? Ha Isten ki akarja jelenteni magát, akkor milyen más módon tehetné meg a legbiztosabban, mint írásban? Próbáljatok meg az egyszerűsített logika alapján ezeken gondolkozni, ne mindig a saját elképzeléseiteket akarjátok reklámozni.

Nyilván erre lehet mondani, h most én is ezt teszem, de mennyivel nehezebb helyzetben van az, aki azt mondja, hogy a Biblia tisztán Isten szava, nincs benne hazugság vagy ellentmondás, mint az, aki kénye kedvére húz rá mindenféle nézetet a Bibliára, kimondva, hogy részigazságot tartalmaz? Nem! Isten kijelentése vagy 100%-osan tiszta vagy kidobható a kukába. A Bibliára gondolok. Hisz, ha nem lenne sehol írásban abszolút isteni kijelentés, akkor ítéletkor akár erre hivatkozva meg is tudnám védeni magam.


Róma

3,4 Távol legyen. Sőt inkább az Isten legyen igaz, minden ember pedig hazug, a mint meg van írva: Hogy igaznak ítéltessél a te beszédeidben, és győzedelmes légy, mikor vádolnak téged.

2015. szept. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
76%

Az ateistáknak pedig gyanús lehetne, hogy mindenáron saját magukat akarják igazolni. ez is logikailag megtámadható a fentiek alapján... először saját magamnak felállítok definíciókat arról, hogy milyen az elvárásom az Istennel szemben (beleértve a szabad akaratot, a tökéletességet, stb..) majd természetesen a Biblia és az élő Isten sem megy át az én szűrőmön és kijelentem, hogy a Biblia nem igaz vagy Isten nem tévedhetetlen, ellentmondásos és gonosz. ez körkörös érvelés. Isten igazsága nem érthető meg kapásból az évezredek óta bűnben és a sátán hazugságaiban kondicionálódott elmének. A hit pedig nem a végállomása a Jézusban hívőnek, hanem a kezdete a bölcsességnek, ugyanis Isten szava is azt mondja, hogy hit által meggyőződünk a nem látható dolgokról. Azaz megértést kapunk, nem pedig vakon bólogató birkák vagyunk. Ezért ha valaki bölcs akar lenni, váljon ostobává, hogy Isten bölcsé tehesse.


"A hithez belátás kell, a belátáshoz pedig hit." Ha valaki ezt érti, hogy ez miért nem körkörös érvelés és ellentmondás, már jó úton halad


(Megoldás: belátom, hogy valami nincs rendjén és Istenhez fordulok, ekkor lesz hitem, ami a belátásból fakad, majd Isten igazságait belátom a hit által, azaz megtanít a kinyilatkoztatott igazságainak megértésére és amennyire lehet, megértem isten "abszolutizmusát")

2015. szept. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

#15-öshöz még annyit, hogy különböztessünk meg teremtményi tökéletességi szintet és isteni tökéletességi szintet. A kettő nem ugyanaz. Akkor érthetjük ezt az Igét is: 1 Mózes 3,22 És monda az Úr Isten: Ímé az ember olyanná lett, mint mi közűlünk egy, jót és gonoszt tudván.

Isten tudja a maga tökéletességében kezelni a gonosz tudását, az ember nem tudta

1 Mózes 4,7 Hiszen, ha jól cselekszel, emelt fővel járhatsz; ha pedig nem jól cselekszel, a bűn az ajtó előtt leselkedik, és reád van vágyódása; de te uralkodjál rajta.


Jézus áldozata pedig öröktől fogva el volt rendelve, tehát a bukás együtt jár a szabad akarattal, de Isten most tökéletesít minket Jézusban való újjászületéssel. Ez így volt elrendelve eleve, így tökéletes. Folytathatnám...

2015. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Tamás321 ***** válasza:
55%

26%-os válaszoló!

Minden, amit írtál, elfogadható, és látszik, hogy gondolkodsz. És ahogy gondolkodsz, nekem az egy minta.

2015. szept. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
60%
Köszönöm Tamas321!
2015. szept. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
A bűn olyan, mint egy fertőzés. Ha megnyalom a rothadt húst, akkor beteg leszek és kell a gyógyszer, ami pedig Jézus, de amíg élek, ebben a testben, addig beteg maradok, maximum küzdeni tudok ellene. Ha akarok. De van, akinek jó így és a sátánnak is gondolom jó ez az állapot, mert nehogymárszótkelljenfogadni....
2015. szept. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!