Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten e a Megváltó, vagy egy...

Isten e a Megváltó, vagy egy angyal a Megváltó?

Figyelt kérdés

Nekem valahogy nem akarodzik öszzeállni a kép :D


Se az Ó-szövetségben se az Új-szövetségben nem írja azt,hogy "elküldöm angyalomat,hogy megváltsa népemet" hanem mindenhol ezt írja:


"Így szól az Úr, Izráelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kivül nincsen Isten."(Ézs.44:6)


"És most, oh Jákób, így szól az Úr, a te Teremtőd, és a te alkotód, Izráel: Ne félj, mert megváltottalak, neveden hívtalak téged, enyém vagy!"(Ézs.43:1)


"Így szól a mi Megváltónk, seregeknek Ura az Ő neve, Izráel Szentje!"(Ézs.47:4)


"Hiszen Te vagy Atyánk, hiszen Ábrahám nem tud minket, és Izráel nem ismer minket, Te, Uram, vagy a mi Atyánk, megváltónk, ez neved öröktől fogva."(Ézs.63:16)


"Én népem! mit vétettem te ellened, és mivel fárasztottalak el téged?! Tégy vallást ellenem!

Hiszen felhoztalak Égyiptom földjéről, és a szolgák házából megváltottalak, és előtted küldém Mózest, Áront és Máriát!"(Mik.6:3)


"Áldott az Úr, Izráel Istene, hogy meglátogatta és megváltotta az ő népét,"(Lk.1:68)


Ha egy angyal a megváltó akkor a próféták hazudtak,mert minden egyes igében Ézsaiás például Istenre írja azt,hogy a Megváltó,nem egy "küldöttre"és főleg nem egy angyalra.

Viszont ha belátjuk,hogy Ézsaiás nem hazudik akkor viszont azok a hazug "próféták" akik azt állitják,hogy a Megváltónk egy angyal.


Akkor most ki a hazug és ki nem?



2015. jan. 16. 13:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a zsidók az ószövetségben arra gondoltak, hogy le kell kaszabolni egy férfit a megváltáshoz.


A Lukácsban meg ez van:


"76

Te pedig kis gyermek, a magasságos Isten prófétájának hivattatol; mert az Úr előtt jársz, hogy az ő útait megkészítsed;

"

2015. jan. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Áldott kérdés ez.
2015. jan. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 kzs ***** válasza:
49%

Nem, Ésaiás egyáltalán nem hazudik.


Ésaiás Isten Szellemétől inspirálva szól, bár számára még nem volt kijelentve, hogy Jézus a Messiás.

Viszont Jézus pontosan azt teljesítette be mind a gyógyító szolgálata, mind pedig a keresztútja során, amit Ésaiás megjövendölt felőle.

-----------

@ Kérdező

Krisztus, a mi Megváltónk az Atya küldötte, de feljebbvaló az angyaloknál (erre utal a Zsidó-levél 1.fejezete).


Jézus mindig tisztában volt az Ő Isteni mivoltával (bár sohasem dicsekedett ezzel), amikor hálával borultak le előtte, nem mondta azt, hogy 'ne tedd, csak az Istent imádd'.


A Jelenések 22/8-9-ben az angyal egyértelműen elutasította azt, hogy János előtte boruljon le.

2015. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
60%

szia

a belinkelt idézetekből láthatnád, hogy nem abban az értelemben váltotta meg Isten a népét, hiszen a megváltást későbbiekben a fia fizikai emberként való megszületése révén tette lehetővé


Isten az Izraelitákat kihozta a problémákból, ami megváltás volt a nép számára.


A Teremtő találta ki a megváltás eszközét, s mivel Ő nem születhet ide fizikai teremtményként és halhatatlan ennél fogva kellett valaki más.


az első teremtménye akit a fiaként nevezünk jelentkezett erre a feladatra, azért Fia, mert első alkotása volt és közvetlenül egyedül maga hozta létre,

mig a többi élőt akár Fizikai akár szellemi már közösen hozták létre be vonta a fiát a teremtésbe.


Ha pedig a Teremtő Isten jött le és halt meg, akkor vajon a világ egyetem vezetés nélkül maradt volna, amig Ő itt van lent és ha meghal akkor ki támasztotta fel?


Egyebek mellett Jézus nem angyalként élt itt hanem hús vér emberként kellett megszhületnie, s amikor visszakapta az életét akkor már más testben szellemi testben támadt fel, jó lehet hogy látható legyen még a Tanitványai számára néha felöltött anyagi testet



A két megváltás nem ugyan az, hiszen az Izraeliták idejében nem volt áldozat Isten részéről.

2015. jan. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%

A Biblia nem hazudik.


Jehova volt az, aki eldöntötte már az Édenben az ember bünbeesésénél, hogy elküldi a megváltót a "Magot". 1.Mózes 3:15


Ez a Mag Jézus Krisztus, nem maga Jehova Isten.


Jehováé a dicsöség érte, Ö a szerzöje ennek az elhatározásnak és Jézus Krisztusnak is hála érte, hogy ezt önkéntentesen megtette értünk.


Maga Jézus így magyarázza: János 3:16: "Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az Ö egyszülött Fiát adta.."


Tehát nem maga magát adta értünk hanem Jézus szava szerint a Fiát. Látod, a háromságtan hogy összezavarja az embereket?!

2015. jan. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

A negyedik válaszra reagálnék


Valóban, az Egyiptomból való szabadulás is egy megváltás volt, de van sok olyan bibliavers, amely nem erre vonatkozik, és mégis Istennel azonosítja a megváltót: Jób 19:25, Jób 33:28, Zsoltárok 19:15 vagy az említett Lukács 1:68.


"hiszen az Izraeliták idejében nem volt áldozat Isten részéről."


Róma 5:18 leírja, hogy Jézus halála minden emberre elhatott. És ez nem csak az akkor élőkre vonatkozott, hanem az előtte és után élőkre is. Jézus halála minden embernek megadja a megmenekülés lehetőségét, bármikor is élt

2015. jan. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Azok akik azt irják,hogy a Megváltó nem egy angyal,azoknak igazat tudok adni!



Akik mrg mást mondanak azok magyarázzák meg a következőket is:


"Viseljetek gondot azért magatokra és az egész nyájra, melyben a Szent Lélek titeket vigyázókká tett, az Isten anyaszentegyházának legeltetésére, melyet tulajdon vérével szerzett."(Csel.20:28)


Itt sem ír olyasmit,hogy egy "angyal"vére által szerzett hanem azt,hogy TULAJDON vérével


A következő igéket azt ajánlom,hogy nagyon figyelmesen olvassátok:


"Hogy járjatok méltóan az Úrhoz, teljes tetszésére, minden jó cselekedettel gyümölcsöt teremvén és nevekedvén az Isten megismerésében;

Minden erővel megerősíttetvén az Ő dicsőségének hatalma szerint minden kitartásra és hosszútűrésre örömmel;

Hálákat adván az Atyának, ki alkalmasakká tett minket a szentek örökségében való részvételre a világosságban;

A ki megszabadított minket a sötétség hatalmából, és általvitt az Ő szerelmes Fiának országába;

Kiben van a mi váltságunk az Ő vére által, bűneinknek bocsánata;

A ki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;

Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;

És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.

És Ő a feje a testnek, az egyháznak: a ki a kezdet, elsőszülött a halottak közül; hogy mindenekben Ő legyen az első;

Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;

És hogy Ő általa békéltessen meg mindent Magával, békességet szerezvén az Ő keresztjének vére által; Ő általa mindent, a mi csak van, akár a földön, akár a mennyekben.

Titeket is, kik hajdan elidegenültek és ellenségek valátok gonosz cselekedetekben gyönyörködő értelmetek miatt, most mégis megbékéltetett.

Az Ő emberi testében a halál által, hogy mint szenteket, tisztákat és feddhetetleneket állasson titeket Ő maga elé."(Kol.1:12:22)

Na szóval,ez egy ANGYAL lenne?

Nem tudom elhinni,hogy vannak emberek akik "kereszényeknek"tartják magukat és mégis bedőlnek hatalmas hazugságoknak.

2015. jan. 16. 19:18
 8/22 anonim ***** válasza:

Pál apostol angyalként utal Jézusra akkor most Pál is hazudik?


vagy amikor Jézus feltámadt akkor Isten lett? hogyan ölthet a mindenható Isten fizikai testet akkor nm Jézust a Fiát küldte volna angyalként, ugyan is köztudott, hogy csak az angyalok mképesek Isten engedélyével anyagi testet ölteni, lásd amikor lejöttek az emberekhez és a lányaikkal megnem engedett kapcsolatot ápoltak amiből nefilimek lettek....

2015. jan. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

(1Tesszalonika 4:15, 16) . . .; 16 mivel maga az Úr le fog szállni az égből parancsszóval, arkangyal hangjával és Isten trombitájával,. . .

Ezt az arkangyalt Úrnak nevezi aki Isten trombitájával jön

s ne felejtsd hogy Jézus az Atyját Istenének nevezte


(János 20:17) . . .»Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez.«”

Jézus Istene azonos a miáltalunk szeretett Istennel...


Stb stb ezeket mind mind rendre kihagyjátok

------

2015. jan. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

még az elmondottakhoz kedves kéredezö ennyit szeretnék hozzátenni.


Mint látjuk, az Atya a szerzöje a Megváltás gondolatának.


A Fia Jézus Krisztus aki feláldozta értünk az életét.


Most a Biblia fényében kicsoda Jézus Krisztus?


Elöttem a 37-es kommentben levö Biblia verseket ha kikeressük, megértjük. :)


Jézus Krisztusra a Biblia joggal ruházza fel az "Isten" címet is, de ezzel nem teszi Öt egyenlövé az Atyával, sem a háromságtan részévé.


Emlékszel kedves kérdezö, hogyan védekezett Jézus Krisztus, mikor a farizeusok azzal vádolták Öt, hogy káromlást mond, mert az Isten Fiának tartja magát?


Idézte a Zsoltárok 82:6,7: "Én mondottam, Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai mindnyájan. Mindamellett meghaltok, mint a közember...." /Károli/


Ezt idézte Jézus, megtalálod a János 10 részében. :)


A Biblia ugyanis az Isten címet használja több esetben. Például itt, a tökéletlen emberi bírákat maga a Teremtö nevezi "isteneknek". Miért? Mert bizonyos hatalmuk van. Jézus Krisztusnak az Atya igen nagy hatalmat adott, mindent a Fiú lába alá vetett.


De figyeljünk csak oda, hogy az Atya pozíciója milyen.


1.Korintus 15:27: "Mert mindent az ö lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, AKI neki mindent alávetett". Károli


....Azon kívül, aki neki mindent alávetett......

2015. jan. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!