Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten is azt...

Szerintetek Isten is azt akarná, hogy Európát a muzulmánok árasszák el, ha már a pápa ezt akarja?

Figyelt kérdés

A jelenlegi pápa azt nyilatkozta nem olyan rég, hogy az öregedő Európát csak a muzulmánok menthetik meg a kihalástól, és EU-nak kötelessége minden muzulmánt befogadnia!ű

A pápának elment az esze????

Kérdem én, milyen kijelentés ez egy olyan ember szájából, aki tisztában van azzal, hogy ezek mind olyan emberek akik elítélik a keresztényeket, gyilkolják őket!?

Komolyan mondom ennek az embernek elment az esze...



2015. szept. 14. 19:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Mutasd a linket, ahol ezt el lehet olvasni, vagy meg lehet nézni.
2015. szept. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%
Valótlanságot állítasz (hogy finoman fejezzem ki magam), a Pápa nem ezt mondta. Ha meg már Istenre kérdeztél rá, melyik isten ?? Allah biztosan ezt szeretné.
2015. szept. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ilyet biztos nem mondott! Ennyire azért nem kell h.lyének nézni sem őt, sem engem.

Nem hinném, hogy ilyet mondott - ha igen, akkor szeretném olvasni, hol és mikor -, ő nem a muzulmánokat csalogatja, hanem azt akarja, hogy fogadjuk be a menekülteket. De kell, hogy az országokban vizsgálatok is legyenek: pl. iratok elkérése, egyes helyeken van ujjlenyomat-ellenőrzés is. Szóval mindent meg kell tenni, hogy a menekültek biztonságban legyenek, viszont a terroristák ne jussanak át.

Allahu Akbar!

2015. szept. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

[link]


"Amikor azt mondom, hogy a plébániáknak be kell fogadni a bevándorlókat, az nem azt jelenti, hogy feltétlenül a plébánián kell élniük, hanem a plébániához tartozó közösségnek kell helyet keresni számukra" - részletezte korábbi nyilatkozatát a pápa egy interjúban. Ferenc pápa, aki maga is migráns családból származik, azt mondta, Európa nagymama korba lépett, és csak a bevándorlók menthetik meg.

2015. szept. 14. 20:50
 5/18 A kérdező kommentje:
Na ezt akkor hogyan magyarázzátok meg?
2015. szept. 14. 20:51
 6/18 A kérdező kommentje:

Európa nagymama korú, csak a bevándorlók tarthatják életben


A pápa köszönetet mondott a bevándorlókat befogadó európai országoknak. Kijelentette, a bevándorlók tarthatják életben a népesség öregedése miatt "nagymamává" vált Európát. Hangsúlyozta, hogy megérti azokat, akik a terrorizmus fenyegetésétől tartanak, de Európának be kell fogadnia a bevándorlókat.

2015. szept. 14. 20:52
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

1. Nem csak muszlim bevándorlók vannak.

2. Ha valaki menedékjogot kap, alapvető érdek minél előbb integrálni a társadalomba.

3. Nem kérheted számon az európai államok öngyilkos hajlamait a pápán!

4. A pápa egy szóval sem mondta, hogy válogatás nélkül mindenkit be kell engedni.

2015. szept. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
26%
Mostanában azt figyeltem meg, hogy akiben gyűlölet van, jelenleg a menekültek felé, azokban megszűnik a szövegértelmezési képesség, mert mindenben csak a gyűlölet tárgyát látja és képes mindent kiforgatni. Te is ide tartozol kérdező.
2015. szept. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

A bevándorlók, menekültek egy része Szíriából származik. Mi is van Szíriában? Az iszlám egyik, szélsőséges ágához tartozó, Koránt kiforgató terroristák mészárolják keresztény testvéreinket! De nem csak őket. Az iszlámnak is több ága van, ahogy a kereszténységben is vannak katolikusok, reformátusok, evangélikusok, adventisták, pünkösdisták, stb. Egyes ágak békések, de vannak olyan emberek is, akik a saját szent könyvük tanítását kiforgatják, és tömegeket hitetnek el. A dzsihád mint szent háború eredetileg lelki harcra vonatkozott. Mi, keresztények is dzsihádot folytatunk, amikor pl. a nagyböjtben betartjuk a hústilalmat, vagy, amikor valami kísértés ellen harcolunk. Egész életünk egy nagy dzsihád. A hamis iszlám próféták terjesztik, hogy fegyverrel is harcolni kell.

A dzsihádista, terrorista mozgalmak egyaránt harcolnak az iszlám normális ágai és a kereszténység ellen. Ezért menekül sok ember a Közel- Keletről. Csak életben akarnak maradni.

Mások az éhség és a háborúk elől menekülnek.

Azt senki nem mondta, hogy minden bevándorlót fogadjunk be. Csak azokat, akikben meg lehet bízni: vannak irataik, nem azonosíthatók egy terroristával sem (pl. DNS, ujjlenyomat). Ferenc pápa azt kérte, hogy fogadjuk be azokat, akik tényleg rászorulnak.

"Amikor eljön dicsőségében az Emberfia és vele minden angyal, helyet foglal fönséges trónján. Elébe gyűlnek mind a nemzetek, ő pedig különválasztja őket egymástól, ahogy a pásztor különválasztja a juhokat a kosoktól. A juhokat jobbjára állítja, a kosokat pedig baljára. Aztán így szól a király a jobbján állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba a világ kezdetétől nektek készített országot! Éhes voltam, és adtatok ennem. Szomjas voltam, és adtatok innom. IDEGEN VOLTAM, és befogadtatok. Nem volt ruhám, és felruháztatok. Beteg voltam, és meglátogattatok. Börtönben voltam, és fölkerestetek. Erre megkérdezik az igazak: Uram, mikor láttunk éhesen, hogy enned adtunk volna, vagy szomjasan, hogy innod adtunk volna? Mikor láttunk idegenként, hogy befogadtunk volna? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy meglátogathattunk volna? A király így felel: Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek. Ezután a balján állókhoz is szól: Távozzatok színem elől, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és angyalainak készült. Mert éhes voltam, s nem adtatok ennem. Szomjas voltam, s nem adtatok innom. Idegen voltam, s nem fogadtatok be. Nem volt ruhám, s nem ruháztatok fel. Beteg és fogoly voltam, s nem jöttetek el meglátogatni. Ekkor ezek is megkérdezik: Uram, mikor láttunk éhesen vagy szomjasan, idegenként vagy ruhátlanul, betegen vagy börtönben, s nem voltunk szolgálatodra? Erre majd ezt feleli: Bizony mondom nektek, amit a legkisebbek valamelyikével nem tettetek, velem nem tettétek. Ezek örök büntetésre mennek, az igazak meg örök életre.”" (Mt 25,31-46)


Ajánlanám még az irgalmas szamaritánus történetét is (Lk 10,25-37), az irgalom kapcsán az is ide tartozik valamennyire.


Nem tudom, mire vonatkozik az, hogy csak a bevándorlók tarthatják életben Európát, de biztos nem így értette. Talán arra gondolhatott, hogy ők taníthatnak minket irgalomra azáltal, hogy segítünk neki.

2015. szept. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 szp72 ***** válasza:
74%

A liberalista-ateista világnézet terjedése következtében az európai természetes szaporulatot az abortusz klinikákon a csatornába dobják. Európa elöregedett a jólét árán. A bevándorlókra egyszerűen szüksége volt.


A muzulmán nem kapartatja el a saját gyerekét ezért ott népesség felesleg alakul ki. A népesedési vákuum és a túlnyomás szükségszerűen népvándorláshoz vezet.


A probléma csak az, hogy a muzulmán vallásúak hajlamosabbak radikálisabban érvényesíteni az érdeküket, s nem igazán akarnak beilleszkedni a liberális társadalomba, hanem szép lassan meghódítják Európát.


A liberális-ateisták megérdemlik a sorsukat, csak azt fogják enni, amit főztek. A magam részéről csak a keresztényeket sajnálom, ugyanis nem garantált, hogy a muzulmánok barátként fognak tekinteni rájuk.


A pápa csak megállapította a bevándorlás szükségszerűségét. A keresztény ellenes bevándorlóknak bizonyára ő sem örülne. A muzulmánok jelentős részével természetesen együtt lehet élni, csak nem biztos, hogy kizárólag ilyenek jönnek.

2015. szept. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!