Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten teremtett mindent és...

Ha Isten teremtett mindent és mindenkit, és Isten minden szeret, akkor az egyház miért utálja a homokosokat?

Figyelt kérdés
Azok nem isten kezei által jöttek létre?

2015. jan. 21. 12:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
51%
Nem teremtett "Isten" semmit sem. Ez bizonyított tény. Talán azért utálja őket az egyház,mert régen pár primitív homofób azt leírta egy könyvben ,hogy halálra kívánja az ilyeneket. De azért ma már nincs sok befolyása az egyháznak szerencsére. Az újabb generációk már úgysem fognak hinni hülyeségekben.
2015. jan. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Eltévedtél barátom! Ez nem a tudomány témakör!
2015. jan. 21. 12:25
 3/30 anonim ***** válasza:
49%

Ettől még igaza van abban, hogy a fejlett világban egyre kevesebben hiszik el amit mondanak.

Nem véletlenül ismerte el a pápa is az evolúciót és az ősrobbanást. Az egyház nem maradna fenn a fejlett világban, ha tovább nyomatja a képtelenségeit.


Kérdező: némi változás történt. A pápa kiállt a melegekért ebben a kérdésben is. Ferenc pápa határozottan jelentette ki, hogy ha egy homoszexuális keresi istent ki ő, hogy azt mondja: nem teheti meg?

Szóval érvényesül a szokásos forgatókönyv: a egyház megint alkalmazkodni kénytelen az adott korhoz a fennmaradása (és ezáltal a pénze) érdekében.

2015. jan. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
73%

A tévedésed abban rejlik, hogy te összekevered Istent az egyházzal. A kettő nem egy. Attól, hogy én kijelentem magamról, hogy Isten igéjét hirdetem még nem lesz igaz. És ehhez mögém állhat egy egész bankvilág és katonai hatalom, akkor sem lesz igaz. Persze erővel rákényszeríthetem az emberekre, hogy elfogadják ezt a nézetet, DE AKKOR SEM IGAZ.


Tehát az, hogy mit fogad el és mit nem az egyház nem egyenlő azzal, hogy Isten mit fogad el és mit nem.


Anonymus

2015. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
36%

Innentől viszont adja a kérdést: Akkor lehet isten egyáltalán semmit nem gondol a dologról? A létezése is vita tárgya, akkor ki mondja meg mit gondol adott dologról? A bibliát is emberek írták. Isteni sugallatra?

Erre hivatkozva buszokat robbantgatnak és falvakat írtanak ki...


Egész egyszerűen az egész kérdésben ZÉRÓ támpont van. Így a mit gondol isten az adott dologról kérdéskör gyakorlatilag értelmetlen. Egyelőre úgy áll a dolog, hogy lehet nem is létezik.

2015. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
45%
Az Egyház nem utálja a homokosokat.
2015. jan. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
80%
Isten nem az egyház és az egyház sem az Isten
2015. jan. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
29%

Ez bonyolult kérdés, és ebben az egyház (Római Katolikus Egyház) nem egységes, hanem úgymond papja válogatja.


Először is szerintem érdemes ketté választani azt, hogy valaki szimplán csak homoszexuális, de ismervén, hogy az ő szexualitása a társadalom számára gusztustalan, mégis kihirdeti, sokkolja a látvánnyal a társadalmat.


A legtöbb keresztény vallás közösségi vallás. Általában még az istenképük is közösségi. A vallásból eredő erkölcs is a közösségi együttlétre irányul.


A kereszténység úgy fogja fel, hogy úgy egészséges, ha a férfi és a nő létesít szerelmi kapcsolatot, így jön létre a család, az utód, a közösség.


Ha ebbe beleengedünk egy olyan viselkedési formát, amitől nem lesz család, nem lesz utód, nem lesz közösség, az pont a kereszténység közösségi céljával ellentétes.


Itt nem arról van szó, hogy bűn-e önmagában a homoszexualitás. Itt arról van szó, hogy egy aberráns vislekedést az egészséges társadalom részévé kell e tenni.


Mert ha igen, akkor mi a korlátja annak, hogy mondjuk a pedofíliát is bevegyük a szexualitások sorába? Vagy más aberráns viselkedéseket?


Ha a homoszexualitás egy identitás betegség, akkor miért kell egy keresztény szempontból egészséges társadalomba beteg viselkedést beemelni? Nem kell.


SZóval itt nem utálatról van szó, hanem értékvédelemről.


Ettől fügetlenül vannak papok, akik nagyon bunkón állnak ehhez a kérdéshez.

2015. jan. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
50%

Isten nem utálja a homokosokat, különben rájuk nem terjedne ki Jézus Krisztus engesztelő áldozata és megváltása. De akik nem élnek ezzel az egyetlen vészkijárattal, és nem térnek meg, azok mind elvesznek, úgy a homokosok, mint a sarasak, az enyvesek, a cinkesek, a véres kezűek, a repedt sarkúak, a vizet prédikálók, de bortól részegek, az ájtatos képpel az adósaikat kifosztók, a pénzért szemet hunyók, nincs semmilyen különbség.


Mivel Isten nem, így az Egyház sem utálja a homokosokat, csak szeretné megkímélni őket a saját féktelenségeik következményeitől. Aki nem szeretné megismerni a boldogság, a megelégedettség, az öröm és háborítatlanság maradandó érzését, annak szabad a pálya, hogy azt csináljon, amit akar, de nem az Egyházban. Akinek ez gondot okoz, kerülje ki nagy ívben az Egyházat! Mi a probléma?


Ja, hogy az utolsó kérdésedre is válaszoljak: Nem. A homokosok nem Isten kezei által lettek homokosok, hanem a Gonosz keze nyomán.

2015. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
49%

Azt azért látni kell tisztán, hogy 1. A homoszexualitás megítélése társadalmakként és koronként változott.

Rómában nem volt meglepő, sem néhány görög városállamban. Japánban mindvégig jelen volt, senki nem akadt le ha szamuráj vagyok, de van fiú és lány ágyasom is. A keresztény kultúrkör ezzel szöges ellentétben áll.


Ami ebből a lényeg: EGYIK SEM HELYESEBB a másiknál, és NEM ÉRTÉKESEBB! Csak más mint régebben volt és más mint ami a jövendő. Semmi több!

Jelenleg az orvosi szakirodalom SEHOL nem sorolja a betegségek közé a homoszexualitást.

Mi több még perverziónak sem tartják: A megnevezése: szexuális irányultság! Nem több és nem kevesebb!

Tulajdonság, mint a barna haj, vagy kék szem!


Az, hogy ahogy fejlődik egy társadalom és már nem sütöget emiatt skarlát betűt a másikra emiatt, attól még nem lesz erkölcstelenebb a társadalom! Sőt!

Végre újabb ostoba és tarthatatlan szellemi defekttel számol le.


Persze mindig is voltak olyanok akik ezt szellemileg nem voltak képesek megugrani, és átlátni, hogy mint minden folyamatnak van kezdete és vége, és nem szabad megállni ebben egy ponton és igazságként kijelenteni, hogy márpedig punktum ez az igazság. A kor és a gondolkodás úgy is változik, csak az ilyen "aberráció"-t hajtogató emberek égetik be magukaat.


És ezt történik egyébként. Az másik kérdés, nem kéne feleslegesen provokálni őket felvonulásokkal.


Én személy szerint pont le---rom, hogy ki kihez vonzódik. Ezer féle szexuális játék van emberek között a java részét nem csinálnám, a másik részét meg szoktam. Nagy ügy. Én nem az utcán élem a nemiségemet, ez mástól is elvárható (kurtára a heteróktól is!) a hálószobában meg senki nem tartja a gyertyát nekem.

Mi több k. semmi joga nincsen beleugatni.


Amúgy kíváncsiságból egyszer lesz egy pasi is az ágyamban :D a bakancslistámon fent van. (csak, hogy lehessen kire dobálni a köveket :D)

2015. jan. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!