Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus és az apostolok hogyan...

Jézus és az apostolok hogyan tanítottak? Lehet tudni mi módon?

Figyelt kérdés
Vajon ő,k is álltak egész nap egy újságos stand mögött egymással beszélgetve és idegen házakba kopogtattak be hívatlanul? Mert ha jehova tanúi utánozzák őt, akkor neki is így kellett tennie, nem?
2015. szept. 16. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:

a biblia nyilvános helyeket illetve zsinagógákat említ, a nyilvános hely szerintem megfelel a standnál állásnak, engem nem zavarnak, még oda sem jönnek, szerintem ha az arcomba nyomhatják a 600 pszichológus keze alatt átment óriásplakátokat a szutyok termékekről, akkor nekik is legyen joguk a sz@r*aikat osztogatni


viszont idegen házakba biztos nem csöngettek be

2015. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kac! Kac!
2015. szept. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Hiányoltam, hogy ma hogyhogy nincs jehovás kérdés, de szerencsére még éjfél előtt befutott.


Már csak egy evolúciós-vallásos kérdést várok, hogy nyugodtan tudjak aludni.

2015. szept. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kérdésem komoly.


Nem szeretem sem a hazugságot, sem azt, hogy ömlengenek magukról, hogy ők az igaziak, a többi mind hamisítvány... állnak ott kukán, egymással beszélgetve, majd mikor letelt az idő, akkor elmennek. Otthonokban zavarnak kérés nélkül, többször is képesek, még mindig kérés nélkül és ők ezt nevezik Jézus utánzásának, mivel nem értik a követés szót.

Igen, nagyon dühítő, hogy Krisztust ennyire megalázzák azzal, hogy ilyennek állítják be. Hiszem, hogy a jehovistáknak is van eszük, mégsem használják, mert az őrtorony bálványszervezet még azt is elnyomta nekik. A lelkiismeret sem jajong már bennük, bár nem csodálom, mert a lelkiismeret feltételezi a lélek ismeretet, ami nekik nincs, mert a Lelket is kioltották azzal, hogy nyilvánvaló személyi voltát lealázták egy személytelen erőre és még mindig nem használják az agyukat...


Szóval KIZÁRT, hogy Jézus vagy a tanítványok álltak volna egy stand mögött, elfoglalva magukat az egymás szórakoztatásával és azt várták, hogy na majd csak odajön valaki!

2015. szept. 17. 06:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Jézus és az apostolok is ahol csak lehetett ott tanítottak.

templom zsinagóga szabadtér házak stbb.

és igen Jézus is küldte a tanítványokat hogy hirdessék az igét,sőt még arra is biztatván őket hogy menjenek házakhoz is.


bár én véleményem is az a Jht ról ami neked,mert többnyire egy félremagyarázó és kiforgató a tanításuk sok sok baromsággal.

de van amikben helyesek a tanaik,tehát nem mindenben tévednek.

pld az ige hirdetést ők Jézus parancsa szerint hirdetik.

csak az a baj hogy nem a megfelelő tanításban.

2015. szept. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek a kérdezővel.


az igazság az utcákon kiált, a köztereken hallatja hangjaitt


szóval nem csendben áll. Ha hangosan hírdetnék az örömhírt a stand mellől,biblikusabb lenne.


ez úttörőcsináló szolgálat: napi 3 óra áldogálás,és mehetsz az úttörőiskolába, és az elit,tuti megmentést ígérő pozícióban vagy. a hülyének is megéri.

2015. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok. Nos ha a kérdés komoly, akkor legyen komoly a válasz is. (Bár nem értem, hogy miért kell ezt a kérdést a JT-re kihegyezni, nem csak ők térítenek standok mögül. Különben is, még mindig jobb, mint amikor leszólítgatták az embert.)


A lényeg az, hogy valóban nem standok mögül tanítottak, sem Jézus, sem az apostolok. De érdemes két korszakot különválasztani: Jézus nyilvános működését, és az apostolok tevékenységét Pünkösd után.


Jézus tehát:

1. Tanított a zsinagógákban

2. Tanított a jeruzsálemi templom udvarán

3. Csodákat tett és tanított házaknál, és házakhoz küldte az apostolokat is (Lk 9 és 10 fejezet)

4. Tanított több ezres tömegeknek a szabadban

5. Tanított akkor is, amikor ellenzői (Pilátus, Kajafás) hivatala elé került.


Az ősegyház idejében:

1. A tanítás legfőbb színtere a liturgia (mise) volt, annak is az első fele, az igeliturgia, ahol a Szentírást olvasták fel és magyarázták.

2. A katekumeneket külön is felkészítették a keresztség felvételére, ez a hitoktatás szervezett formában házaknál zajlott.

3. Ezen kívül magánbeszélgetések folyamán is tanították az érdeklődőket.

4. Ennek következtében előfordult, hogy szélesebb nyilvánosság előtt is lehetőséget kaptak a megszólalásra (lásd Pál beszéde az Areopagoszon).


Egyéb nyilvános beszédmondások viszont nem voltak, hiszen keresztényüldözés volt. Eleinte az apostolok is tanítottak a zsinagógákban, de hamar nemkívánatossá váltak ott, úgyhogy ez is elmaradt.

2015. szept. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!