Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek az alábbi írásszöv...

Szerintetek az alábbi írásszöveg azt jelenti, hogy Jézus mindenható?

Figyelt kérdés

18 Jézus pedig odament, és így beszélt hozzájuk: „Nekem adatott minden hatalom az égben és a földön.

máté 28:18


Vankó szerint nem:

Ez nem igaz! Jézusra sehol sem mondja a Biblia, hogy "mindenható", és logikusan a "minden hatalmat megkapott" kifejezés sem azt jelenti.


igaza lenne, ha nem ezt mondta volna: égben és földön. de mivel égben és földön minden hatalom...


mit gondoltok???


az, hogy Jézusnak adatott minden hatalom az égben és a földön, az azt jelenti, hogy nem lett mindenható???


2015. aug. 20. 12:07
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:

Volt már ilyen kérdés a múlt héten. Akkor is azt kérdeztem, hogy ki az ingyom-bingyom az a Vankó?

Akkor sem kaptam rá választ :)


Amúgy pedig Krisztus egylényegű az Atyával és a Szentlélekkel, tehát mindenható.

2015. aug. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

1-0


Vankó egy pszichiátriai eset, a tanúkról szóló előítéletek fizikai megtestesítője. Egy állatorvosi ló, ha úgy tetszik, akin meg lehet mutatni mindent, milyen ne legyen egy tanú, csak a hajfonogatásról szóló példát nem.

2015. aug. 20. 12:41
 3/50 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező primitív személyeskedése sok mindent elárul róla!


MIT HISZNEK SOKAN? A kereszténység „három fő ága – a római katolikus, a keleti ortodox és a protestáns – egy háromszemélyű Istent imád: Isten az Atya, Isten a Fiú és Isten a Szentlélek. A keresztény teológia érvelése szerint ezzel nem három Isten létezését ismerik el, hanem azt, hogy ez a három személy lényegében egy” (The New Encyclopædia Britannica).


MI AZ IGAZSÁG A BIBLIA SZERINT? Jézus, Isten Fia, soha nem állította, hogy egyenlő vagy egylényegű lenne az Atyjával. Sőt, így fogalmazott: „elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam” (János 14:28). Ezt is mondta az egyik követőjének: „Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez” (János 20:17).


Továbbá a szentlélek, vagyis a szent szellem nem egy személy. A korai keresztények „beteltek szent szellemmel”, és Jehova ezt mondta: „kitöltök az én szellememből mindenfajta testre” (Cselekedetek 2:1–4, 17). A szent szellem nem egy háromszemélyű istenség része, hanem Isten tevékeny ereje. Ezt támasztja alá még az is, hogy túlnyomó többségben személytelen erőként ábrázolja a Szentírás, és csak kisebb %-ban személyesíti meg, mely gyakorlat nem szokatlan a Bibliában más személytelen dolgokkal kapcsolatban sem. Sőt napjainkban sem, hiszen gyakran mondjuk, hogy "szól a rádió", mégsem hisszük, hogy kis emberkék szövegelnek benne, legfeljebb kicsi gyermekként. Ne legyünk már gyerekek!

2015. aug. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

na, ő a Vankó... kellett neked kérdezni, első válaszoló..


1:1 az ő hozzászólását úgy veszem, hogy Jézus nem mindenható, bár a kérdésre konkrétan nem válaszolt, de így az igazságos.

2015. aug. 20. 13:08
 5/50 A kérdező kommentje:

szerintetek van köze a kérdésemnek a háromsághoz? mert szerintem semmi köze nincs a háromsághoz annak, amit a bibliában olvasunk: az Atya a Fiúnak adott minden hatalmat a földön, és az égben. én személy szerint nem hiszek a háromságba, de ez a csávó mindenképp rám akarja fogni, hogy de.


NEM HISZEM, HOGY ISTEN 3 SZEMÉLY LENNE!!!


pattanj le erről a témáról, légyszives, ne offolj, a kérdésre válaszolj légyszives.


köszönöm.

2015. aug. 20. 13:11
 6/50 A kérdező kommentje:
pirmitív :-)
2015. aug. 20. 13:18
 7/50 anonim ***** válasza:
21%
A Bibliában elég sok helyzet van, amikor Jézus nem tudott valamiről, vagy nem tudott megtenni valamit -> nem mindenható.
2015. aug. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

ezek még azelőtt voltak, hogy kijelentette volna, hogy neki adatott minden hatalom az égben és a földön. Közvetlen ezután felment az égbe.


igaz amit írtál, de akkor még nem kapta meg a mindenre kiterjedő hatalmat égben, és földön, ezért ennek tudatában kérdezlek, ezen információ után is így gondolod-e?

2015. aug. 20. 13:55
 9/50 A kérdező kommentje:

ha már Vankót beszámítottam:


szerintem az, hogy minden hatalmat megkapott az égben, és a földön, mindenhatóságot jelent.


2:1

2015. aug. 20. 13:56
 10/50 anonim ***** válasza:

"ezen információ után is így gondolod-e?"

Igen.

Mivel az istennek alá van rendelve, ezért egyértelműen nem mindenható. Még ha minden más hatalmat megkapott is: fölötte nincsen hatalma.

2015. aug. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!