Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a Saría...

Roland G. kérdése:

Mi a véleményetek a Saría törvényéről?

Figyelt kérdés

Az iszlám tudósok szerint az iszlám törvénye tökéletes, egyetemes és örökkévaló Magyarország törvényei átmenetiek, korlátoltak és végül eltűnnek . Minden muszlim kötelessége, hogy engedelmeskedjen Allah törvényének, a saríának. Magyarország törvényei ember által alkotottak, míg a saría törvény szent és az egyetlen igaz istentől, Allahtól származik .


A saría olyan alapelveken nyugszik, melyek a Koránban, valamint egyéb iszlám vallási/politikai szövegekben találhatóak. Egyetlen közös alapelv sincs a magyar törvények és a saría között .


A saría törvénye szerint:

• nincs vallásszabadság;

• nincs szólásszabadság;

• nincs szabad véleményalkotás;

• nincs művészi szabadság;

• nincs sajtószabadság;

• nincs egyenlőség – a nem muszlimok, azaz a kafírok, soha nem egyenlők a muzulmánokkal;

• a saría törvénye szerint a különböző embercsoportokat nem illeti meg egyenlő védelem. Az igazságszolgáltatás kettős, más jogszabály vonatkozik a muszlim férfiakra és más a nőkre, illetve a nem muszlimokra;

• nincs női egyenjogúság;

• a nők megverhetők;

• csak a muszlimok viselhetnek fegyvert;

• nincs demokrácia, mivel a demokrácia azt jelentené, hogy egy nem muszlim egyenlő egy muszlimmal;

• az alkotmányunk a tudatlanság korának – dzsáhilijja – ember által teremtett dokumentuma, amelyet alá kell vetni a saríának;

• a nem muszlimok dhimmik, harmadosztályú állampolgárok;

• minden kormánynak a saría törvények alapján kell működnie;

• eltérően a jogrendszerűnktől, a saría nem magyarázható és megmásíthatatlan;

• nincs aranyszabály


2015. szept. 24. 00:54
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Ahány ember, annyiféle leírás erre a törvényre. Majd ha valaki korrekten és hitelesen adja vissza, nem pedig a saját látásmódja szerint, akkor majd tudunk róla érdemben beszélgetni, de még a weboldalak sem egyeznek a törvény összegzésében.
2015. szept. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Igen, a kérdező most azokat a részeit emeli ki, ami látszólag ellene van a mi értékrendünknek (látszólag, hiszen sokan nálunk is ellenzik a vallásszabadságot, szeretik verni a nőket, a sajtószabadság terén is erősen romlott a helyzet... stb.).


De vannak a muszlim törvénykezésnek számunkra is követendő pozitívumai. Pl. Az áldozat (vagy a családja) megbocsájthat az elkövetőnek, és akkor nem kap büntetést.


Ha komolyan vennék pl. a hozzánk elvileg közelállóbb Bibliát, abban is lenne bőven kivetnivaló számunkra. Bűnnek számít pl. a: sertés, a garnéla, a tetoválás, az arany, a válás... stb.


Szóval egy másik kultúra másik vallási törvényei természetesen nem illeszthető a mi kultúránkra; egyes részei negatívnak, egyesek pozitívnak tűnnek.

2015. szept. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Első vagyok:

még valami, mielőtt azt hiszed, hogy ellened szólok, ez nem igaz. Keresztény vagyok, ismerem Istent, de nem értek egyet azzal, ha szubjektív forrásokból táplálkozik az ember.

Kering a neten egy lista, amit már itt is láttam, felsorolják az állítólagos mocskos dolgokat, amiket állítólag tartalmaz a Korán (ezt hellyel jelölték meg), én pedig egyenként utánanéztem mindnek, kerestem egy online Koránt és bizony a fele sem volt igaz!

Jézus nem ezt tanította, hogy higgye el mindent kételkedés nélkül. Mindig utána kell nézni, olvasni, kérdezni ha érdekel a téma, de a legegyszerűbb Istennel megbeszélni a dolgokat ;)

2015. szept. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

1: a te uszításod nélkül is elég félelmetes az iszlám


2: a saria-nak európában nincs helye, náciknak, kommunistáknak, muszlimoknak nem jár minden demokratikus jog, a szabadság eltipróinak nem jár a szabadság

2015. szept. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
A Saria törvényeiről lenne véleményem, de az általad közöltek nem azok. Továbbá van némi gond azzal, hogy a(z eredeti) Saria hogyan is következik a Koránból.
2015. szept. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezt érdemes megnézni,csupán 3 perc!


https://www.youtube.com/watch?v=ILleKU50SAk

2015. szept. 24. 11:13
 7/9 A kérdező kommentje:
2015. szept. 24. 11:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivel vallási törvény, ezért megmásíthatatlan, emiatt nem tud alkalmazkodni a változó körülményekhez. Merev, rugalmatlan, ezért a körülményeket igyekszik megvédeni a változástól. Remélem, nem kell magyaráznom, hogy ez miért baj.
2015. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én az lgbtre használnam a shariat
ápr. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!