Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Követhetsz el paráznaságot...

Követhetsz el paráznaságot gondolatban akkor is, hogyha a saját házastársaddal való szexuális együttlétről képzelegsz? Vagy az semmilyen esetben nem lehet paráznaság?

Figyelt kérdés

2015. szept. 24. 12:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem bűn. Bár a kívánság megfoganva szüli a bűnt, de épp ezért ajánlja Isten a házasságot. Ha valaki nem bír magával, legyen felesége, mert jobb házasságban élni, mint égni


1 Kor

7,2 De a paráznaság miatt minden férfiúnak tulajdon felesége legyen, és minden asszonynak tulajdon férje.


7,7 Mert szeretném, ha minden ember úgy volna, mint én magam is; de kinek kinek [Mát. 19,12.] tulajdon kegyelmi ajándéka vagyon Istentől, egynek így, másnak pedig úgy.


7,8 Mondom pedig a nem házasoknak és az özvegyasszonyoknak, hogy jó nékik, ha úgy maradhatnak, mint én is.


7,9 De ha magukat meg nem tartóztathatják, [1 Tim. 5,14.] házasságban éljenek: mert jobb házasságban élni, mint égni.

2015. szept. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!