Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jól értem, hogy van a kopt...

Jól értem, hogy van a kopt ortodox egyház saját pápával, és van az alexandriai autokefál patriarchátus a pátriárkával az élen?

Figyelt kérdés
2015. szept. 23. 18:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha igen, mi a különbség a két irányzat között? Liturgiai, dogmatikai?
2015. szept. 23. 18:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól érted. Az alexandriai pátriárkát hívták először pápának (előbb, mint a rómait.) Ez csak egy tiszteletbeli megszólítás, semmi egyéb jelentősége nincs.


A khalkedóni zsinat óta van két alexandriai egyház,

az egyik a kopt, akik miafizita teológiát vallanak és a kopt rítust követik. A másik pedig az alexandriai görög ortodox egyház, akik diafitia teológiáát vallanak és a görög (bizánci) rítust követik.


A két egyház szorosan együttműködik, és hagyományosan jó viszonyban vannak egymással.


Mindkét egyház feje rangban pátriárka, és mindkettőnek megjár a tiszteletbeli pápa cím is, de tény, hogy inkább csak a kopt pátriárkát szokták pápázni, az alexandriai görög pátriárkát csak ritkán.


Bővebben:

[link]

2015. szept. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
* bocsi, a görögök nem diAfiziták, hanem diOfiziták. Fontos, mert olyan is van hogy diafizita, de nem ők azok. :)
2015. szept. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Római katolikus vagyok, és csak nemrégen kezdtem el foglalkozni a más keresztény egyházakkal. Soha nem gondoltam volna, hogy ennyire színes a paletta.
2015. szept. 23. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!