Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan erősödsz nap mint nap...

Hogyan erősödsz nap mint nap a hitben?

Figyelt kérdés

Sokszor elvesztem a reményem, vagy épp eltávolodom Istentől. Szeretnék jobban megerősödni a hitben. Ti mit tesztek ez érdekében?

Csak hívők írjanak kérem.


2010. márc. 14. 20:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Jehovista álkérdés? Tán nem pont ugyanez a legújabb tanulmányozási cikk címe? Miért kell ezzel terhelni a népet?! Gondolom az a lényege, hogy olvasni kell az Őrtorony-kiadványokat és terjeszteni a társulat dogmáit. Bravó!
2010. márc. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Javaslom, olvasd el ezt:

[link]

[link]

[link]

2010. márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
"Isten szava élő, és erőt fejt ki" "az ima az erő azonnali forrása" azaz: olvasd a bibliát, Isten szavát, és imádkozz Hozzá, hogy adjon segítséget a megértéséhez. természetesen mindannyiunknak van mit fejlődnünk a hitben, miképp a cselekedetekben is. de sátán egyik fegyvere éppen az, hogy értéktelennek, és Isten előtt elfogadhatatlannak állít be minket saját magunk előtt. Jézus a következőt mondta a hegyi beszédében: "boldogok, akik tudatában vannak szellemi szükségletüknek" a kérdésed, és az azt követő kommented alapján te tudatában vagy szellemi szükségletednek. a következőt ajánlom neked.szerezz egy bibliát, keresd ki a zsoltárok 83:18-19-et, és imádkozz az ott megnevezett személyhez, hogy segítsen neked megtalálni azt az utat, amely boldog, és kiegyensúlyozott élethez segít téged, és nem mellékesen elmélyíti majd a kapcsolatodat a Teremtővel. mindezt Jézus nevében kérd tölle. ezért akár többször is imádkozhatsz, de mindenképp fogadd el a segítségét, bármilyen módon is jön el az. ha valaki Istenről, vagy a szaváról szeretne veled beszélgeti legközelebb, ne utasítsd vissza, mert lehet, hogy az a személy a válasz az imáidra. péter
2010. márc. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Na látom megjelent ez az aljas szektás is... Pff..

"Jézus a következőt mondta a hegyi beszédében: "boldogok, akik tudatában vannak szellemi szükségletüknek""


Ilyet éppen nem mondott, maximum az Őrtorony hamis fordításában... Pff...

2010. márc. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
2010. márc. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Meg eleve arra buzdít, hogy fogadja be a házaló jehovistát. Persze, hogy megtérítsen a szektájába az ostoba szövegeivel...
2010. márc. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

A “Jehova ” név-az üdvösség kulcsa?


Akik találkoztak már személyesen Jehova tanúival,tapasztalhatták,hogy egyik Nagy Témájuk a "Jehova" Isten-név. Sok megszólított emberrel kikerestették a Biblia Károli Gáspár fordításából a II. Mózes 6:3,és a Zsoltárok 83:19-et: "



Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg mint mindenható Isten, de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes. " ***



"Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön." Nekem az a meggyőződésem volt éveken keresztül,hogy a Biblia a Nagy Titkok Könyve,ami a keresztény egyházak előtt "le van kódolva"-míg Jehova tanúi nyitott könyv-mert Ők tudják a "PIN-kódot": JEHOVA ! Tehát az Őrtorony Társulat "kezében" van a Biblia-értelmezés "kulcsa" Hét éve voltam már aktív "királyság-hírnök" ( missziós-szolgálatot végző Jehova tanúja),amikor kezdtem elgondolkodni:Ha Isten-csak,és kizárólag- egyetlen Személy,akkor minek Neki (megkülönböztető) Név? Kitől kell megkülönböztetni? Mi lehet az üzenete a II.Mózes 6:3-nak? Én úgy hiszem / értem, hogy szembeállítja önmagát a Mindenható a tehetetlen,a Tíz Csapás alatt Egyiptomot megvédeni nem tudó hamis "istenekkel". Ők-a nem létezők ("Anti-JHVH") vereséget szenvedtek az abszólút Teljhatalmú Létezővel,a "Vagyok,aki Vagyok" (JHVH) -tól. De az Úr Isten megelégedett avval,hogy úgy ismerjék meg Őt az emberek: "Vagyok,aki Vagyok"? Én úgy értem a Szentírásból,hogy tovább akar lépni! Jézus Krisztus Személyében az ÚR elmozdítja az akadályt az Ember és az Örök,és Teljes Élet közott van.Ez az örökölt (Ős)bűn,és az Ítélet,amit Jézus Krisztus szenvedett el értünk,és helyettünk-hogy aki hisz az Úr Jézusban "el ne vesszen,hanem örök Élete legyen" (János3:16) Az Úr Jézus Krisztus a Teremtőt,mint Atyát mutatta be,és tanítot Róla. Néhány példa: János 6:37: "Senki sem jöhet énhozzám,ha nem vonzza őt az Atya,aki elküldött engem" *** János 14:11:" Higgyetek nekem,hogy én az Atyában vagyok,és az Atya énbennem van,ha pedig másért nem magukért a cselekedetekért higyjetek" Szembetűnő, hogy Jézus nem a "JHVH" nevet hangsúlyozta-tanította...újra,és újra Istenről úgy tanít,hogy Ő a hívők Atyja (Apja). A Jézustól tanult Imádságban ( A "Mi Atyánk" kezdetűben) sem említi...pedig simán helyet kaphatott volna-ha tényleg a JHVH név lenne az "üdvösség kulcsa"! Nem így szólt Jézus:"Mi Atyánk,akinek neve Jehova..."-hiszem,hogy n e m v é l e t l e n ü l ! Hiszem,hogy Jézus nem végzett "fél-munkát",abban az Imádságban minden benne volt! Megszentelődik Isten neve: A t y a ! Jézus Krisztus mondta: "Kijelentettem a Te Nevedet az embereknek" (János 17:3) De ez semmiképp sem a "JHVH" (Jahveh / Jehova) név-amit korábban is ismerhettek. Jézus Krisztusnak több konfliktusa is volt Pl.:a farizeusokal,de egyszer sem üldözték a "Jehova" név használata miatt! Pedig biztosan "ugrottak volna"! Népszerű érv még Jehova tanúitól még az Ap.Csel 15:14: " Simon elbeszélte,hogyan gondoskodott Isten először arról,hogy a pogányok közül népet szerezzen az ő nevének." Akár az Ószövetségi Gyülekezetet,nézzük,akár az Újszövetségi Gyülekezetet,egyik csoport sem a "Jehova" névről lett elnevezve: Izrael/ Jiszra Él: Isten harcosa. (Él= Elohim,azaz Isten) Az újszövetségi hívőket keresztényeknek nevezték,( Krisztus követője)-amit már az ős-keresztények elfogadtak,felvállatak. Ez sem a "Jehova" névből származik. Jézus Krisztus kereszten elhangzó utolsó szavait az eredeti (arámi) nyelven örökítették meg az Evangéliumok írói,ami így szólt:"Éli,Éli Lama Szabaktani" (Én Istenem,én Istenem miért hagytál el engem?) Ha az üdvösség kulcsa a "Jehova" név lenne,biztos hogy legalább az egyik "Istenem" szó helyében a Jahve / Jehova szó lett volna! Ahogy én értem a Bibliát,Jézus egészen közel hozta Istent,az akarja a Megváltó,hogy megtagadva az Istentől elidegenedett életet ismerjük (f)el önmagunkban a bűnöst,aki csak bűnbocsánatot tud kérni-és ismerjük fel Istenben nem csak a Bírót,a Királyt-hanem az Atyát is. Ennek fényében értem meg,hogy az első századi keresztények nem "Jehova tanúi",hanem Krisztus tanúi voltak! Nem történt "sérülés" a fenntmaradt Bibliai kézíratokban,nem "vágták ki" a Jehova nevet,hanem felváltotta a teljesebb Név:Mennyei Atya Jézus Krisztusról mondja a Szentírás: "És nincsen üdvösség senki másban,mert nem is adatott az embereknek az ég alatt más név,amely által üdvözülhetnénk" (Ap.Csel.4:12)

2010. márc. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
a betegekhez jöttem, mert az egészségeseknek nincs szükségük a gyógyításra. vajon jobb és tartalmasabb lett az életed, mióta megszegve az önátadáskor és keresztelkedésedkor tett esküdet, hátat fordítottál Istennek? vagy éppen az ellenkezője történt: e világ istene "pártfogásba vett", és napjaidat átszövik az ő, és világára jellemző ténykedések? van lehetőséged, hogy közeledj Istenhez. pontosan tudod a módját. emlékszel mit mond a biblia: földrengések eggyik hely után a másikon. 30 napon belűl haiti, chille, törökország, és ma jappán. bizos tudod, hogy közeledik nisszan 14.-e, és bizos tudod, mik történtek már ezen a jelentőségteljes napon. menj el erre az ünnepre. "én sem ítéllek el téged. menj el, és ne gyakorolj többé bűnt, mondta Jézus a paráznaságon ért nőnek.
2010. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Ki fordított hátat Istennek...?! Bocs, de ti az Őrtorony Társulatnak szolgáltok, aminek semmi köze nincs Istenhez, bármit is állítson magáról.
2010. márc. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
"akinél nincs a Fiú, annál az Atya sincs" OLVASHATJUK JÁNOS LEVELÉBEN. hogyan lehet valakinél a fiú, mikor azt hiszi, hogy a fiú az atya? hogyan lehet valakinél az atya, mikor azt hiszi, a fiú az atya? hogyan lehet a fiú az atya, amikor az atya nagyobb a fiúnál? hogyan lehet egy a kettő, mikor különböző a nevük?
2010. márc. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!