Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Saría szerinti ítélkezés...

A Saría szerinti ítélkezés pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés

Én csak azt tudom h az iszlám szerinti ítélkezés de többet, nem.

Nyilván nem vagyok muszlim azért kérdem.

Kösz a válaszokat.



2015. szept. 30. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:

A Korán, az iszlám szent könyve nem csupán vallási írás, hanem (isteni) útmutató is, elég sok gyakorlati tanácsot tartalmaz. Ezekből vezettek le különféle jogi irányzatok törvényeket. Sok mindenben nincs egyetértés, elég durva irodalma van, elvégre nálunk sokkal okosabb zsenik vitatkoznak rajtuk már 1 400 éve.


A lényegi különbség a mi nyugati és a saría törvények között, hogy a nyugati az emberek normái szerint alakul ki, az iszlámban pedig változtathatatlan isteni normák a mércék. Ez utóbbi így egy abszolút erkölcsi mérce, noha mint említettem, így is lehetnek különféle értelmezések.

2015. szept. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Az iszlámon belül a saría egymástól is nagyon különböző értelmezései a másodlagos jogforrásokból, azon belül a madzhabokból fakadnak.

2015. szept. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
A prófétájuk Mohamed ( aki egy erkölcsöket elnyomó hagyományt hirdető diktátor aki terjeszkedést vallásnak álcázta ) rendelkezései szerinti életvitel , törvénykezés , minden létező emberre kiterjedő erőszakos betartatása . Megtorlások , nyílt akasztás csonkítás . A tájékozatlan fanatikus csürhe gátlástalan kicsapongása . Az idegen ( kafir - hitetlen )megtérítése , ellehetetlenítése és a nők elnyomása fő témája . Propaganda , akár az ószövetségben , a sémik hasonlítanak ebben , miközben mindegyik különbnek hazudja magát .
2015. szept. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Végül is mit is várhatnánk egy olyan embertől, aki egy későbbi hitvesének családját lemészárolta, mert az nem az iszlám vallásnak hódolt, egy kiskorút meghagyott a családból, akit rabszolgájává tett, majd megtérített, és végül feleségül vett (a többi felesége mellé)? Az ilyen embert ma már szinte mindenhol a világon akasztófára vagy villamosszékbe küldenék, a könyveit meg betiltanák, nem pedig az egekig magasztalnák és milliók százai imádnák őt, az általa leírt őrületet pedig Szent Könyveként tartaná számon.
2015. okt. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat.
2015. okt. 6. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!