Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az az élő hit?

Mi az az élő hit?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


Ebben kérdésben a kérdező bizonygatja, hogy neki élő hite van. De ez mit is takar tulajdonképpen? Mitől élő a hite?


2015. okt. 8. 09:38
1 2
 11/17 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


A Biblia meghatározza a hit fogalmát, és elmondja, hogy ha szeretnénk Isten kedvében járni, elengedhetetlen, hogy legyen hitünk

(A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása. Héberek 11:1, 6)

De a Biblia élő példákat is felhoz arra, hogy a hit hogyan nyilvánul meg tettekben. Gondolj arra, micsoda hitet fejezett ki Ábrahám, amikor kész lett volna feláldozni Izsákot (1Mózes 22. fejezet; Héberek 11:17–19).

Az ilyen beszámolók új jelentésárnyalatokkal gazdagítják a hit(élő hit) fogalmát, és megkönnyítik a megértését.

2015. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Hmmm... Akkor megint megkérdezem: mi is számít élő hitnek? Hiszen bárki aki hisz, az szentül megvan róla győződve, hogy a hite élő, mindegy, hogy másokhoz képest hogyan éli vagy nem éli meg a hitét. Nem hallottam még olyan mércéről, ami objektív módon adná meg a hit bármely formáját, vagy élőségének mértékét. Ezért érdekel hogy mit is jelenthet az élő hit, mert egyszerűen nem tudom hová tenni ezt a kifejezést. Akkor ezek szerint van holt hit is?


Talán még a #9 válaszíró véleményében látom a legtöbb rációt, vagyis az élő hit azt jelenti, hogy a hitnek a mindenkori jelenkori legelfogadottabb elveihez ragaszkodik az élő hitet megélő ember. De azért ez is kicsit falsnak tűnik, mert pl. pár hónappal ezelőttig a keresztény egyház hivatalosan nem fogadta el az evolúció létét/létjogosultságát, azonban Ferenc pápa pálcát tört eme hozzáállás felett, és jelenleg az egyház hivatalosan is elfogadottnak tekinti a törzsfejlődést bizonyos korlátok között. Aki viszont mondjuk két éve még úgy hitte, hogy az evolúció nem létezik, az az egyházfő kijelentése nyomán azonnal hinni kezd az evolúció létében is, ezt jelentené az élő hit?


#11: nem a hit mibenlétére voltam kíváncsi, hanem az élő hit mibenlétére, a kettő közti különbséget szeretném megérteni. Tudom hogy a Biblia leírja a hit fontosságát, de az élő hitről nem olvastam benne semmit sem.

2015. okt. 9. 00:11
 13/17 anonim ***** válasza:

Az élő hit az, amikor kapcsolatunk van az élő Istennel, amikor nem csak elmormolunk egy megszokott imát, de meg is halljuk a válaszát. A vallásos emberekre ez nem jellemző. Ők nem is adják át az életüket Istennek, nem foglalkoznak azzal, hogy mit szeretne, nekik elég az egyházuk által megszabott szabályok betartása.

Élő hit az, amikor elfogadjuk a kegyelmet és behívjuk Krisztust az életünkbe és újjászületünk, és van üdvösségtudatunk, nem pedig a saját cselekedeteinkre támaszkodva reménykedünk benne.

Isten mindig beszél az emberhez, de nem mindenki hallja meg azt, mert vagy nem tért meg, vagy nem született újjá, vagy benne marad a törvényeskedés ketrecében és nem akar onnan kimozdulni.

2015. okt. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
59%

"nem csak elmormolunk egy megszokott imát, de meg is halljuk a válaszát"

Na igen: ez LENNE az élő hit. Csakhogy ha tényleg hallod a választ, akkor elmebeteg vagy.

Igazából te arra gondolsz, hogy TE MAGAD kitalálsz egy választ magadnak. Ezt lehet szépíteni, meg magyarázni (pl. sugalmazással) - a valóság az, hogy nem HALLOD ezt a bizonyos választ, hanem te magad alkotod meg.

2015. okt. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, feltenném neked azt kérdést, mit gondolsz, miért nem lehet e témában előbbre jutni? Mindenki mondja a legjobb meggyőződését, ami abból is látszik, hogy nincs szétbarmolás, lenézés és kifigurázás, mint más vallási kérdéseknél.

Mitől lehet ennyi meggyőződés? Nehéz arra gondolni, azért, mert csupa, a témában járatlan ember szól hozzá. Valósághűbb az a gondolat, hogy azért vannak az eltérések, mert erre nincs mérték, nincs definíció, mindenki ért valamit alatta, mindenki hallott róla, sokszor. Ez tipikusan a divat jellemzője. Ez nem leszólása ennek, hanem következtetés, a tények elemzéséből fakadó megállapítás. Az élő hit alatt mindenki valamiféle mélyebb, bensőségesebb dolgot ért, de hogy pontosan mit is - hát ez nem közösségileg meghatározott.

2015. okt. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Tizenharmadik, egyet értek veled, de a megtérést és az újjászületést nem egészen értem, hogyan gondolod. A kettőt nem igazán különbözteti meg az Újszövetség, te pedig bizonyos szempontból szembeállítod. Aki újjászületett, az megtért abban az értelemben, hogy belépett az Istennel való szövetségi viszonyba, és a szelleme új teremtés. Abban az értelemben azonban senki nem tért meg, amíg a Földön van, hogy azt mondhatná, hogy megérkeztem. Az majd csak Jézus Krisztus színről színre való látásakor teljesedik be. A kettő között számos fokozat és állomás van. A start és a cél között meglehetősen nagy út van, és csak az mondhatná magát megtértnek abban az értelemben, ahogy némelyek az egyházi szlengben használják, aki már ott van az Úr dicsőségében. Aki megtérése után visszacsúszik, az is megtért ember, ő is kegyelem alatt van, különben azonnal kihunyna benne az a szellemi élet, amelyet Jézus Krisztusban kapott. A bűnben élő keresztény erősen veszélyeztetett, és valóban vissza kell fordulnia Istenhez, hogy megint helyreálljon, de sokszor nehéz megérteni, hogy éppen melyik értelemben használjuk a "megtérés" kifejezést. A Biblia nem egészen ezt a kifejezést használja. A metanoia nem a gondolkodás megváltoztatása, hanem az ember nusza által végzett tevékenység megváltoztatása. A Biblia által "nusznak" nevezett részünk nem az elménk, ahol a gondolataink cikáznak, hanem egy olyan részünk, amely nem elemez, nem agyal, hanem a dolgok lényegét egyetlen pillantással átlátja, anélkül, hogy külön energiát kellene belefektetnie. A nusz tevékenysége sokkal jobban hasonlítható a látáshoz, mint a gondolkodáshoz. Valójában szellemi érték, ami útmutatót ad az elménknek arról, hogy melyik irányban keresgéljen, mit és hogyan vegyen figyelembe. Ajánlom Flaisz Endre Nusz című tanulmányát, ami könyvként jelent meg, de már a neten is találkoztam vele, ha esetleg már nem kapható. A nusz átváltozása a Róma 12,1-2-ben van leírva. De ez egy folyamat. Mindig van egy start, amikor az ember szívére boruló lepel lehullik, de nem eredményez azonnal színről színre való látást, hanem csupán tükör általi, homályos látást, ami ideális esetben egyre világosabb lesz a teljes délig.
2015. okt. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, ezt elírtam: "Valójában szellemi érték." Érzéket szerettem volna érték helyett.
2015. okt. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!