Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyház miért lett...

A katolikus egyház miért lett ilyen puhány?

Figyelt kérdés

Ez a Ferenc pápa kezdetektől fogva unszimpatikus.

Katolikusra lettem keresztelve, igaz, sohasem voltak vallásos, templomba csak komoly ünnepekkor (karácsony) vagy temetésekkor jártam.

A katolikus egyházat már egész fiatalkoromban unszimpatikusnak tartottam.


A férjem református.

Az ő vallásuk sokkal szabadabb, a lelkészük is sokkal normálisabb.Szimpatikusabb.

Például aktuálpolitikában is jártas.


Ferenc pápa borzalmas,burkoltan támogatja Európa iszlamizációját.

Nem azt mondom, hogy minden muzulmán terrorista, viszont, ők nem tisztelnek minket, nem tisztelik a nőket sem, lábas jószágnak néznek minket.Ők nem a barátaink, nem rászorulók.


A református lelkész akiről beszéltem,az ő álláspontja pedig abszolút ellentétes Ferenc pápájával.


A szentföldi emberek is magas falat építettek önmaguk és a muzulmánok közé.

Ők is tudják, hogy nem mindegyikük terrorista, viszont könnyen azzá válhatnak.Illetve, veszélyeztetik a szentföldiek kultúráját.

Ez alapján falakat építeni, hogy kiint tudjuk őket tartani, erkölcsileg teljesen rendben van.


Nem akarom, hogy itt is olyan helyzet alakuljon ki, mint a Szentföldön, hogy megszólal a sziréna és egyből fegyvert kelljen fogni.

Nem ilyen környezetben akarom felnevelni a gyerekeimet.



2015. okt. 9. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Azt gondolom, merész dolog megítélni egy 2000 éves vallást az alapján, hogyan vélekedik a jelenlegi pápa egy szűk értelemben véve nem egyházi témában.
2015. okt. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Egyfelől a puhányság relatív. Ami az egyiknek puhány,a másiknak nem feltétlenül az.

Ezen túl sokkal valószínűbb, hogy a pápa tudja mit tesz, és azt is tudja, azt az emberiség érdekében teszi. Viszont elképzelhető, hogy te egy szót sem értesz abból,amit a pápa tesz. Pontosabban, teljességgel félreérted.

Ezért ő a pápa, és nem te.

2015. okt. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy egy vallási vezetőnek elsősorban a saját csoportjai érdekeit kell nézni.


Amelyik vallási vezető nem így tesz, az egyrészt elbukik, másrészt a csoport több tagja is megutálja a vallását.

2015. okt. 9. 16:17
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
szerintem ez olyasmi lehet mint a németek öngyűlölete, nekik azt kell bizonygatniuk ,hogy ők már nem a nácik a katolikusoknak hogy ők már nem az inkvizíció
2015. okt. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hú, ezt nagyon rosszul tudod. A pápának nem az a dolga, hogy a "népe" érdekében tevékenykedjen. Neki Krisztust kell képviselnie. Maga Jézus sem a népét képviselte. Mint mondta, "az én országom nem evilágból való. Ha innen való lenne, jönnének a katonáim és kivernék a szart az ellenségből." Lehet, hogy nem pontosan idéztem. :-)
2015. okt. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"A szentföldi emberek is magas falat építettek önmaguk és a muzulmánok közé."


Nem ártana jobban tájékozódnod a témában. (Ha ezt a református lelkésztől hallottad, akkor neki sem ártana tájékozódni.)


A falakat a zsidó-palesztin etnikai konfliktus miatt építik, és nem vallási alapon.


A palesztinok 5-10 százaléka keresztény és akadályoztatva vannak a vallásuk gyakorlásában. Te is megtalálhatod a neten azokat a tudósításokat, melyek arról szólnak, hogy a zsidók keresztény palesztin falvakat vágtak el a falépítéssel a saját templomaiktól.


Egy kis olvasnivaló:

[link]

2015. okt. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

A keresztényeknek az a feladatuk, hogy hagyják magukat meggyilkoltatni és nem tesznek ellene semmit.


Tudod, hogy ki volt az a Jézus és hogy halt meg?

2015. okt. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha érdekel ez a téma, akkor ajánlom Ellen White Nagy küzdelem című könyvét, online is megtalálható. Lényegében leírja, hogy mit tett a katolikus egyház és mik a céljaik. Valójában most is vannak terveik ,csak még nem mutatják ki ezért tűnnek puhánynak de ez csak a látszat. Ebben a könyvben sok mindenre választ kaphatsz, nézz bele mindenképp.
2015. okt. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ellen White: Nagy küzdelem című könyve röviden fogalmazva egy antikatolikus, h.n. adventista könyv.


Minimális egyháztörténelmi és teológiai tudással nem lehet komolyan venni.

2015. okt. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem kérdező, a jó vezető tudja, hogy a csoportja egy még nagyobb csoport része. Adott esetben az emberiségé. És a csoport helyzete attól is erősen függ, mi van a környezetével. Ezért a jó vezető mindig a kettőt együtt mérlegeli és aszerint dönt.

Ez vezetői tudás és képesség kérdése, mindegy, hogy pápáról, miniszterről, vagy csoportvezetőről van szó. A különbség a fontosságban és a bonyolultságban van mindössze.

2015. okt. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!