Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyház miért lett...

A katolikus egyház miért lett ilyen puhány?

Figyelt kérdés

Ez a Ferenc pápa kezdetektől fogva unszimpatikus.

Katolikusra lettem keresztelve, igaz, sohasem voltak vallásos, templomba csak komoly ünnepekkor (karácsony) vagy temetésekkor jártam.

A katolikus egyházat már egész fiatalkoromban unszimpatikusnak tartottam.


A férjem református.

Az ő vallásuk sokkal szabadabb, a lelkészük is sokkal normálisabb.Szimpatikusabb.

Például aktuálpolitikában is jártas.


Ferenc pápa borzalmas,burkoltan támogatja Európa iszlamizációját.

Nem azt mondom, hogy minden muzulmán terrorista, viszont, ők nem tisztelnek minket, nem tisztelik a nőket sem, lábas jószágnak néznek minket.Ők nem a barátaink, nem rászorulók.


A református lelkész akiről beszéltem,az ő álláspontja pedig abszolút ellentétes Ferenc pápájával.


A szentföldi emberek is magas falat építettek önmaguk és a muzulmánok közé.

Ők is tudják, hogy nem mindegyikük terrorista, viszont könnyen azzá válhatnak.Illetve, veszélyeztetik a szentföldiek kultúráját.

Ez alapján falakat építeni, hogy kiint tudjuk őket tartani, erkölcsileg teljesen rendben van.


Nem akarom, hogy itt is olyan helyzet alakuljon ki, mint a Szentföldön, hogy megszólal a sziréna és egyből fegyvert kelljen fogni.

Nem ilyen környezetben akarom felnevelni a gyerekeimet.



2015. okt. 9. 16:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ezer év egyháztörténetét nem lehet néhány mondattal elintézni. Olvasgass itt: [link]

[link]

[link]

2015. okt. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A baj az, hogy ő álszent és képmutató, azon kívül, hogy nem érzékeli testközelből a helyzetet.

Vizet prédikál és bort iszik. Végbélnyílást csinál a szájából. Ahogy jobban tetszik. Egy egész szakadék van a szavai és a tettei között.

Egész Olaszország területén melyik az az összefüggő néhány négyzetkilóméter, ahol tuti nem látni egy migránst se? Bingo! A vatikán!

2015. okt. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kolompár Achilleusz jól leírta az elején: merész dolog most egy ember és egy kérdés alapján leírni egy 2000 éves "intézményt". Ilyen erővel én is leírhatnám a reformátusokat, hogy bezzeg, mikor jöttek a kommunisták, akkor egyből behódoltak nekik, a katolikus vezetőket közben meg a börtönben kínozták. Vagy: itt volt a városban református lelkész, aki konkrétan egy férjes nővel kavart... De nyilván hülyeség lenne ez alapján megítélni a reformátusokat, mert nem mind ilyenek. Szóval légyszíves te se általánosíts..

Ez egy katolikus püspök véleménye a kérdésről: [link]


Az írás idézi a Katolikus Katekizmust is, ahol ez áll: „A rájuk bízott közjó érdekében a politikai hatóságok a bevándorlási jog gyakorlását különböző jogi feltételeknek vethetik alá, nevezetesen a bevándorlók kötelességeit illetően a befogadó ország vonatkozásában. A bevándorló tartsa hálásan tiszteletben a fogadó ország anyagi és szellemi javait, engedelmeskedjék törvényeinek és járuljon hozzá a terhek viseléséhez.” (KEK 2241)

Gondolom ezzel a református testvérek is egyetértenek...

2015. okt. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!