Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények szerint van...

A keresztények szerint van különbség a tudatalatti felismerés, és az isteni közlés között? Ha igen, micsoda?

Figyelt kérdés
2015. okt. 12. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Na te aztán jól belekérdeztél a dolgok közepébe! :)


Mindenek előtt érdemes lenne konkretizálni az általad használt fogalmakat.


Nagy általánosságban annyi azért mindenféleképpen el lehet mondani, hogy a tudatalatti felismerés az mindenképpen pszichés folyamat, az isteni közlés (pontosabban annak érzékelése) pedig pneumatikus/spirituális folyamat. A kettő pedig teljesen más, bár egymástól nem teljesen független.

2015. okt. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bevallom, jól választottad ketté, de mivel kíváncsiságból tettem fel a kérdést. Én még nem hallottam papot a tudatalatti és Isten kapcsolatáról vagy nem kapcsolatáról értekezni. Tanultál teológiát? :)
2015. okt. 12. 11:15
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Kezdjük azzal, hogy nincsen tudat "alatti".

Tudattalan van... az pedig úgy működik, hogy megjegyez mindent, ami veled történt, és a szerint dönt, hogy ez jó volt-e neked, vagy rossz.

Sugalmazás ebben - ismereteink szerint - nincsen.

2015. okt. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Van tudatalatti és tudattalan is.

Ne offolj!

2015. okt. 12. 21:10
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Nincsen tudatalatti, ez elavult kifejezés.

Régen hitték azt, hogy van a tudatnak alárendelt valami - de nincsen. A tudat van alárendelve a tudattalannak.

2015. okt. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok, és csak érdeklődőként foglalkozom a teológiával, de nem tanultam teológiát.


Van olyan, hogy ortodox pszichoterápia, ez ötvözi a kettőt, a hagyományos ortodox keresztény, spirituális jellegű lelkivezetést és a modern pszichológiát, pszichoanalízist, pszichoterápiát. Ez inkább gyakorlati, mint elméleti műfaj, mindig a konkrét személy lelki gyógyításáról szól.


Persze azért van elméleti irodalma is, leginkább oroszul, kis szerencsével talán lehet találni valamit angolul is.


Magyarországon Pál Feri atya (felszentelt pap és végzett pszichológus) aki katolikus szemszögből foglalkozik pszichológiával, rendszeresen tart előadásokat.

[link]

2015. okt. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 5


Teljesen igaza van a kérdezőnek, van olyan, hogy tudatalatti, ez a tudattalannak egy szűkebb, speciális területe. A tudatalatti fogalmát sem régen, sem ma nem abban az értelemben használják, ahogyan te azt feltételezed.

2015. okt. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor milyen értelemben használják?

Hogyan, milyen módon van alárendelve a tudatnak, miért nem a tudat része, melyik agyközponthoz tartozik és mi a szerepe?

2015. okt. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!