Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Őrtorony valóban küld el...

Az Őrtorony valóban küld el különleges úttörőket a Bételekből?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen okból teszi ezt?
2015. okt. 19. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

kedves kérdező


a különleges úttörők nem (csak) a béthelben vannak.


nemrég bezártak egy csomó fiókhivatalt, elküldtek egy csomó béthel-szolgát is a környező országokból.


amerikában összevonják a gyülekezeteket, a kieívóan drága környéken lévő termeket meg eladják.


a testvérek építették a saját kezükkel, testvérek adományából.


ki kapja az eladásból befolyt pénzt? hát a cég, az őrtorony zrt.


konkrétan a kérdésedre:



különleges úttörők esetében nem azt mondják, hogy nem mehetsz 110 órát havonta, hanem azt, hogy most már nem fizetnek érte.



a béthel szolgák esetében szintén, azt javasolják, hogy legyél bejáró béthel szolga, mert így nincs fizetés, ingyen kaja, ingyen szállás, stb.


tudod, közeledik a vég, már 1874-óta, és mivel közeledik a vég, hát lecsökkentik a nyomdaköltségeket, már csak 2 havonta jelennek meg 16 oldalas kiadványok, és a 110 óra prédikálásra sincs szükség, vagyis pénzért nincs rá szükség.


én maximálisan eggyetértek azzal, hogy Isten szolgája ne kapjon pénzt az Istennek végzett szolgálatért, mert akkor megélhetési prédikáló lesz, mint a papok javarésze, tisztelet a kivételnek.

2015. okt. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

nekem ez mindíg is érthetetlen volt:


pénzért, ellátásért hírdetni a jó hírt, vagy elfogadni érte ezeket.


Pál megmondta: dolgozni kell, hogy ne a többi testvér tartson el.


egyetlenegy példát nem lehet mutatni a bibliából olyanra, aki nem dolgozott, és a jó hír hirdetéséért pénzt és luxusjuttatásokat kapott volna.


A többi tanúval szemben ez elég szégyenteljes viselkedés.


én messzemenően egyetértek vele, sőt, azt javaslom, egyáltalán ne fiessenek senkinek.


emlékszem, egyszer megkérdeztem, hogy a királyságtermek tetőterét miért nem csinálják meg lakásoknak.


az volt a válasz, hogy ki költözne oda? bárki a gyülekezetből: megbotránkoznának sokan, mert ez tul nagy kiváltság lenne.


szerintem a béthel otthonok pont ugyanezt eredményezik:


igazságtalanságnak és túl nagy kiváltságnak tünhetnek.


egy érdeklődőtől, aki a pesti béthelben járt, megkérdeztem,hogy tetszett neki. ezt válaszolta:


felháborító,micsoda luxusban élnek ott, a legmiőségibb ételekkel és italokkal van tele a hűtő, és ők annyit vesznek és akkor, amennyit és amikor akarnak.


mosnak, főznek rájuk, PINCÉR szolgálja fel a kaját (ez most megszünik) vasalnak rájuk, levágják a körmüket, hajukat. Mindezt úgy, hogy látom: egyes testvéreknek ételre nincs pénze, buszjegyre nincs pénze. felháborító, megbotránkoztató.


én teljes mértékben egyetértettem ezzel az érdeklődővel, és most is egyetértek.


Ha Jehova a legjobb munkaadó, miért egy zrt-nél kezdtekel dolgozni?


nagyon nagyon kíváncsi vagyok, az amerikai bételekben, meg angliában mennyi a havi juttatásuk? 100 font, 120 dollár?


vajon a vezetőtestületi tagok mennyit kapnak, mennyi van a számlájukon nekik, akik szintén szegénységi fogadalmat tettek, de képesek arra, hogy lecseréljék a 28 000 dolláros arany rolexüket a másik műsorra egy másik, szerényebb aranyórára.


és itt nem arról van szó, hogy nekik van, hanem arról, hogy hol van a testvériség, hol van az egység, miért van kivételezés, és megkülönböztetés.


vajon béthel-prostituáltak vannak-e?


mi a helyzet azzal a kijelentéssel, amit russel tett, hogy aki minimum 10 dollárt adományozott, az láthatja az éves pénzügyi jelentést?


annyira szeretném látni, hogy a 7 vezetőtestületi tag mennyibe van a szervezetnek, és ezeket publikálnám is.


egy dolog vígasztal: már az elején visszásságokat láttam a pénz kezelésében és a felhasználásában a gyülekezetemnél, amik mára csak fokozódtak, és hallottam testvéreket beszélni, beszélgetni arról, hogy mire használják fel az ADOMÁNYAIKAT.


ezért úgy döntöttünk, hogy nem adományozunk pénzt, viszont a vendégszeretet útján a szokottnál többet tartózkodunk.


így nem zavart, mikor kiderült, hogy a 70 000 000-t már másodjára gyüjtik be, vagy hogy 600 000 ft havonta az amperbiztosítás díja a klímához, vagy amikor bejelentették, hogy "technikai okok miatt a kongresszusi terem bal oldala 3 fokkal hidegebb, mint a jobb oldala.


Hol az egység? vagy mindenkinek járna ez a fajta élet, vagy senkinek.


Ha a szervezet tudná biztosítani a világi munka nélküli életet, kis farmokon, gazdálkodásokon keresztűl, mint ahogy van is rá példa a szervezeten belűl, az lenne az igazságos, és nem az, hogy aki jókor volt jó helyen, az mentesülhet minden világi aggodalomtól az egészségi dolgokon kívűl.


meggyőződésem, hogy 30 évnyi bételszolgálat után az illető már nem is a valóságban él, fogalma sincs a világról.


viszont anyagilag mi a helyzet?


itt nemegyőtöktől olvastam már, hogy húsz-harminc éveket nyomtatok le a szervezetben, és olvastam egy elemzést is, miszerint ez 2 komplett autót felemésztett, mármint az utazgatás a királyságterembe, és szolgálatba, 15 évenként 350 000 km.


valami olyan adat is rémlik, hogy az adományok és az autóra fordított összeg ez alatt a röpke 30 év alatt


KB 20 000 000 FORINTOT TETT KI, és akkor az inflációt nem is számoljuk.


szerintem ez simán hihető.


nos, aki ezt a 30 évet ott töltötte, annak ez a 20-30 milliója megmaradt.


remélem, azért a sok ezer testvér közül VALAKI csak bepereli a társulatot e miatt, és nyer, amin felbuzdulnak a többiek is.


Szerintem bebizonyítható, hogy ráutaló magatartást folytatott a szervezet:


hamarosan itt van armageddon, ne tanulj, ne dolgozz,úttörőzz, legyél bételszolga.


majd az elmaradt armageddonok után: mégsem.


legalábbis biztatási díj megítélésére tuti van lehetőség.


vagy ugye várnak Jehovára.

2015. okt. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kulonleges uttorok kulonleges kepzest kapnak amit onkent vallalnak hogy elvegeznek hogy utana olyan teruleteken predikaljanak ahol nagyobb a szukseg testverekre. Kapnak nemi penz juttatast ami a minimalis szuksegeleteiket biztositja. Mindezt azert hogy teljes mertekben a predikalo munkara tudjon osszpontositani.

Ami a Betelben folyo munkat illeti:nehany testver munkaja a kiadvanyok eloallitasa mig masok a konyhan masok a szallitasnal....stb dolgoznak. Hangsulyozon ez onkentes munka es sajat maguk reszere is ok keszitenek el mindent.

A gyulekezetek koltsegeit onkentes adomanyokbol fedezik.Nincs olyan hogy valaki elrakja sajat maganak.

Ha lennenek tovabbi kerdeseid szivesen valaszolok. Megkerlek irjal privatban.

2015. okt. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ja, mert úgy nem cáfolja meg senki.


pénzt kap az idejéért=fizetést kap.


abban különbözik a katolikus paptól, hogy ott adóznak is utánna, és nyugdíjjra is jugosult lesz.

2015. okt. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3-as!


Privátot nem írok! Ha nyilvánosan nem akarsz akkor ne válaszolj!

Azokra az emberekre gondoltam akik a Bételben dolgoznak. S nem a misszionáriusokra!

Viszont magára a kérdésre nem válaszoltál. Így nem sok értelme volt az írásodnak.

2015. okt. 21. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!